اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

اره نواری

دستگاه اره نواری یکی از مهم ترین ماشین آلات مورد استفاده در صنایع و کارگاههای کوچک به شمار می رود، این روش برش یکی از انواع روشهای برش سرد محسوب می شود که به دلیل سادگی استفاده وسرعت بالا و دقت قابل ملاحظه همواره یکی از پر مصرف ترین روشهای مورد استفاده در برش انواع متریالها می باشد.

دستگاه های اره نواری نخستین بار در سال 1808 میلادی در انگلستان جهت برش چوب بکار گرفته شد و به تدریج در صنایع فلزی جهت برش انواع فلزات مانند فولادهای آلیاژی، انواع پروفیل و فولادهای ساختمانی و همچنین فلزاتی همچون مس، آلومینیوم، برنج و... نیز به دلیل هدر رفت بسیار کم و دقت و سرعت بالا توسعه بیشتری پیدا کرد.

در این روش یک اره فلزی که دندانه های آن به طرز بسیار دقیقی جهت برش خاصی طراحی گردیده اند به بدنه ای فولادی و انعطاف پذیر و در عین حال مستحکم که در برابر کشش مقاوم گردیده است و ممکن است جنس بدنه و دندانه متفاوت و یا یکپارچه باشد، متصل می گردد. این تیغه به دور 2 محور دایره ای شکل فلکه Wheelمحکم شده و به یکی از این فلکه ها موتوری جهت ایجاد نیروی چرخش متصل می باشد.

دستگاه اره نواری چیست ؟

تیغه در این حالت در مقطعی از مجرای 2 بازوی نگهدارنده عبور داده می شود که در مقطع میان بازوها تیغه کاملا صاف و بدون لغزش جهت برخورد با قطعه کار نگه داشته می شود.در این روش اره در تماس دایمی با قطعه کارContinuesاقدام به برشکاری می نماید.چندی بعد با توسعه صنعت استفاده از دستگاه های اره نواری وارد صنایع دیگری همچون صنایع نساجی (جهت برش انواع پارچه و چرم)، صنایع غذایی (جهت برش گوشت، نان، ماهی و...)، صنایع ساختمانی (جهت برش سنگ، شیشه، لاستیک) و صنایع بهداشتی (جهت برش دستمال کاغذی، مقوا و...)و سایر صنایع گردید.

انواع دستگاه اره نواری

کارایی بالای این دستگاه و همچنین قابلیت تطبیق بی نظیر این دستگاهها و تیغه های مورد استفاده در آن جهت مصارف گوناگون این دستگاه را به یکی از مهم ترین و کارآمدترین دستگاههای مورد نیاز صنایع تبدیل کرده است، به نحوی که هر کارخانه و یا کارگاه کوچک نیازمند استفاده از یکی از انواع این ماشین آلات می باشد.

انواع برش دستگاه اره نواری

در حال حاضر باگذشت سالها از ظهور دستگاه اره نواری همچنان تکنولوژی جدیدتر و مناسب تر از دستگاه اره نواری جهت برش سرد به بازار عرضه نگردیده است.دستگاه های اره نواری مانند همه ماشین آلات صنعتی دارای مزایا و برتریها و همچنین محدودیتهایی هستند، که از جمله مزایای این دستگاهها می توان به ارزان و قابل حمل بودن بسیاریاز مدل ها، قابلیت استفاده جهت برش انواع متریالها، سرعت بالا، دقت فوق العاده، هدر رفت بسیار کم و حفظ خواص اولیه قطعه برشکاری شده و همچنین اپراتوری بسیار آسان، اشاره کرد.

از جمله محدودیتهای استفاده از دستگاه های اره نواری می توان به مواردی چون محدودیتهای حرکتی در جهات مختلف(X-Y)و محدودیتهای سایزی در مقاطع برشکاری اشاره کرد.به طور مثال دستگاه مدل 350 حداکثر تا قطر 350میلیمتر را می تواند برشکاری نماید و برای برش مقاطع بزرگ تر می بایستی از دستگاه دیگری با سایز بزرگ تر استفاده نمود.

همچنین انتخاب تیغ اره مناسب جهت برش بسته به جنس و سایز و نحوه بستن قطعه کار به دستگاه و همچنین مدل دستگاه می باشد.به طور مثال نمی توان با یک نوع تیغ اره هم چوب و هم فلز برش داده شود و یا نمی توان با یک نوع دندانه تیغ اره از سایز 10 mm تا سایز mm 500 را برشکاری نمود.درمجموع دستگاه های اره نواری باتوجه به تنوع مصرف و تنوع کارایی از لحاظ شکل ظاهری به دستگاه های عمود بر، ستونی و بازویی تقسیم می شود.

ازلحاظ نوع کاربرد:

  • دستگاه اره نواری مخصوص برش فلزات
  • دستگاه اره نواری مخصوص برش چوب
  • دستگاه اره نواری مخصوص برش گوشت
  • دستگاه اره نواری مخصوص برش نان وپارچه و الیاف و چرم و...

از لحاظ نحوه عملکرد:

  • دستی
  •  نیمه اتوماتیک
  •  اتواماتیک
  • زاویه بر
  • بندیل بر
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>