اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


اره نواری


نکات مهم و ضروری برای کار با تیغ اره نواری

قبل از هر چیز حتماً دفترچه راهنمای کار با دستگاه اره نواری خود را به طور کامل مطالعه نمائید و نکات ایمنی قید شده در آن را رعایت نمائید.استفاده از تجهیزات ایمنی یکی از مهم ترین و ابتدایی ترین نیاز های کار با ابزار آلات صنعتی می باشد, بنابراین به عنوان اولین کار هنگام نصب تیغ اره نواری و کار با دستگاه اره نواری حتماً باید از دستکش ایمنی, عینک محافظ و چکمه مناسب استفاده نمائید.

کمپانی های تولید کننده تیغ اره نواری, به طور معمول تیغ اره های نواری خود را در رول های 50 و 100 متری ارائه می دهند, به همین منظور برای استفاده نهایی باید تیغ اره های نواری با توجه به سایز مشتری برش و جوش داده شوند, بعد از آماده شدن تیغ اره نواری برای جابه جایی راحت تر تیغ اره نواری های جوش داده شده به صورت حلقه, پروانه, حلزونی و مدل های دیگر بسته بندی می شود.

در این نوع بسته بندی ها تیغ اره های نواری به دلیل جنس فنری بدنه خود تحت تنش بالایی قرار می گیرند و هنگام باز شدن انرژی زیادی از خود خارج می کنند, بنابراین هنگام باز کردن تیغ اره نواری نقاط تحت فشار را به خوبی کنترل نمائید.نحوه باز کردن تیغ اره نواریدر تمامی مراحل نصب تیغ اره نواری بر روی دستگاه, از خاموش بودن دستگاه اطمینان حاصل نمائید.

هنگام جای گذاری تیغ اره نواری در فلکه های دستگاه, روکش دندانه های تیغ اره نواری را جدا نکنید, و اینکار تا زمان جایگذاری کامل تیغ اره نواری درون فلکه های دستگاه اره نواری به تعویق بیندازید.بعد از جایگذاری تیغ اره نواری درون گاید ها و بر روی فلکه های دستگاه, حتماً از مانومتر برای سفت کردن تیغ اره نواری استفاده نمائید, سفت کردن بیش از اندازه باعث پاره شدن تیغ اره نواری در هنگام نصب و یا حین برش می شود و شل بودن آن باعث در رفتن تیغ اره نواری از درون فلکه یا کج بری هنگام برش می شود.

بعد از سفت کردن تیغ اره نواری بر روی فلکه ها, از بالانس بودن فلکه نیز اطمینان حاصل نمائید تا از شکسته شدن و در رفتن تیغ اره نواری جلوگیری شود.بعد از طی کردن مراحل فوق, حتماً درپوش فلکه های دستگاه اره نواری را بسته و شیر فول کنترل دستگاه را تا آخر ببندید. سوئیچ دستگاه را در حالت روشن قرار دهید و بگذارید دستگاه با سرعت خطی بسیار پائین شروع بکار کند, اینکار باعث می شود تیغ اره نواری به آرامی درون فلکه های دستگاه قرار بگیرد.بعد از اطمینان از قرار گیری کامل تیغ اره نواری در فلکه های دستگاه, برش را شروع کنید.

نکات مهم:

  • در صورت شکسته شدن تیغ اره نواری هنگام برش, سریعاً دستگاه را خاموش کرده و به آرامی درپوش های محافظ را باز کنید, و تیغ اره نواری شکسته شده را مهار کرده و به آرامی از دستگاه خارج نمائید.
  • هنگام کار با دستگاه های اره نواری عمود بر حتماً از ابزار نصب شده بر روی میز دستگاه برای هل دادن قطعه کار به جلو استفاده نمائید.
  • کار با دستگاه اره نواری همانند دیگر دستگاه های صنعتی نیاز به هوشیاری کامل اپراتور دستگاه دارد, بنابراین به هیچ عنوان هنگام کار با دستگاه اره نواری از دارو های مسکن, خواب آور و داروهایی که سطح هوشیاری شما را پائین میاورد استفاده نکنید.
  • در صورت بروز هرگونه ایراد در دستگاه حتماً با تکنسین متخصص مشاوره و از او کمک بگیرید.
  • هرگز بدون دستکش و یا اطمینان از قطع برق درب تابلو برق دستگاه را باز نکرده و اقدام به تعمیرات ننمایید.
  • در هنگام جابه جایی قطعه کار همواره از ابزار مناسب نظیر جرثقیل, زنجیر و مگنت استفاده کنید.
  •  از ثابت بودن و تراز بودن قطعه کار قبل از شروع برشکاری اطمینان حاصل نمائید.
  • هنگام برشکاری به هیچ عنوان به قطعه کار, فلکه های دستگاه و تیغ اره نواری دست نزنید.
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>