اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

عرض تیغ اره نواری

فاصله بین نوک دندانه و پشت تیغ اره نواری را عرض تیغ اره نواری می گویند, تیغ اره های نواری دارای عرض های متنوعی می باشد, هر چقدر عرض تیغ اره نواری کمتر باشد قدرت و طول آن کمتر بوده و مناسب برای برش مقاطع کوچک و هر چقدر عرض تیغ اره نواری بزرگ تر شود قدرت و طول آن بیشتر شده و برای مقاطع بزرگ تر مناسب می شود, در تصویر بالا عرض تیغ اره نواری با حرف b نمایش داده شده است.عرض های استاندارد تیغ اره نواری به طور معمول 6 - 8 - 10 - 13 - 16 - 20 - 25 - 27 - 34 - 41 - 54 - 67 - 80 - 100 و 120 میلیمتر می باشد.

ضخامت تیغ اره نواری

منظور از ضخامت تیغ اره نواری ضخامت بدنه تیغ اره نواری می باشد که در تصویر فوق با علامت s نمایش داده شده است و با ضخامت دندانه تیغ اره نواری متفاوت می باشد, به طور معمول ضخامت تیغ اره نواری با عرض تیغ اره نواری رابطه مستقیم دارد و هرچقدر ضخامت تیغ اره نواری بیشتر باشد عرض آن نیز بیشتر می شود.ضخامت های استاندارد تیغ اره نواری به طور معمول 0.65 - 0.80 - 0.90 - 1.10 - 1.30 - 1.60 میلیمتر می باشد.

ارتفاع دندانه

فاصله نوک دندانه تیغ اره نواری تا پائین ترین قسمت گودی دندانه تیغ اره نواری را ارتفاع دندانه می نامند, که با حرف h در تصویر فوق نمایش داده شده است, میزان ارتفاع دندانه تیغ اره نواری در حمل براده تأثیر بسزایی دارد. هر چقدر میزان این ارتفاع بیشتر باشد براده بیشتری برداشته می شود.

زاویه دندانه (زاویه حمله)

زاویه دندانه تیغ اره نواری تأثیر بسزایی در پیشروی و نفوذ تیغ اره نواری در قطعه کار دارد, هر چقدر زاویه دندانه تیغ اره نواری بیشتر باشد پیشروی و نفوذ دندانه ها به قطعه کار افزایش پیدا می کند, اما در مقابل احتمال شکسته شدن دندانه های تیغ اره نواری در زاویه مثبت افزیش پیدا می کند که برای حل این مشکل باید نرخ باردهی و سرعت برش را نسبت به تیغ اره نواری با زاویه صفر درجه کمتر نمود.

در نتیجه به طور کلی از تیغ اره های نواری با زاویه دندانه صفر درجه می توان برای برش انواع فلزات رنگین و مقاطع توخالی با جداره نازک و از تیغ اره نواری با زاویه دندانه مثبت برای براش انواع مقاطع توپر,سنگین و مقاطع توخالی با جداره ضخیم استفاده نمود. در تصویر فوق زاویه دندانه با علامت آلفا α مشخص شده است.
نکته: زاویه مثبت دندانه های تیغ اره نواری به طور معمول در اکثر کمپانی های سازنده °5, °10 و °16 درجه می باشد.

گام دندانه

تیغ اره نواری دارای گام های زیادی می باشد, که هر کدام از آنها برای بازه برشی خاصی طراحی شده است. هر چقدر گام دندانه تیغ اره نواری کوچک باشد مناسب برای برش سطح مقطع کوچک و هرچقدر گام دندانه تیغ اره نواری بزرگ تر باشد مناسب برای برش سطح مقطع بزرگ تر می باشد. گام دندانه در تصویر بالا با حرف t نمایش داده شده است.

تکیه گاه دندانه

اصلی ترین عامل مقاومت دندانه های تیغ اره نواری در برابر ضربه و تنش های برشی, تکیه گاه دندانه یا همان قسمت پشتی دندانه محسوب می شود, این تکیه گاه توسط زاویه آزاد که آن را گاما ϒ می­ نامند، مشخص می­گردد, اگر زاویه گاما کم باشد برای برش لوله, پروفیل, مقاطع توخالی و نامنظم و اگر زاویه گاما زیاد برای برش فلزات سنگین و توپر مناسب می باشد. هرچقدر زاویه گاما کمتر باشد مقاومت دندانه به شکست افزایش پیدا می کند و هرچقدر کمتر باشد مقاومت به شکست کاهش پیدا می کند.

چپ و راست دندانه

چپ و راست بودن تیغ اره نواری دارای مزیت های زیادی می باشد, مزیت هایی نظیر هدایت صحیح تیغ اره نواری در قطعه کار, گیر نکردن بدنه تیغ اره نواری در قطعه کار, براده برداری منظم و تقسیم فشار صحیح بین دندانه های تیغ اره نواری و مزیت های بسیار دیگر, در تصویر فوق ضخامت چپ و راست دندانه های تیغ اره نواری با علامت w نشان داده شده است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>