اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

لانس سم پاش

سمپاشی یکی از فرآیندهای مرسوم در گلخانه ها، باغ ها و هر مکانی است که گل و گیاه وجود داشته باشد. فرآیند سمپاشی به خاطر مقاوم کردن گیاهان در برابر آفات مختلف انجام می شود. با این وجود، این فرآیند باید به درستی انجام شود تا ثمربخش باشد. یکی از مسائلی که میزان تأثیر سمپاشی را مشخص می کند، وجود لانس سمپاشی مناسب برای سمپاشی است. از آن جایی که دستگاه های سمپاشی توانایی سمپاشی از شلنگ را ندارند، لانس ها یکی از مهم ترین قطعات در فرآیند سمپاشی محسوب می شوند.

لانس سمپاش چیست؟

تانکری که حاوی سم است به یک شلنگ متصل است که سم را از داخل تانکر بیرون می کشید و این شلنگ معمولا به وسیله ای با نام لانس سمپاش متصل است. این وسیله، از نظر فیزیکی شبیه به یک میله دراز است که دسته و اهرم دارد. در واقع علت استفاده از لانس سمپاش این است که امکان سمپاشی به وسیله شلنگ به خوبی وجود ندارد. از طریق شلنگ نمی توان میزان سم پاشیده شده را تعیین کرد و همچنین توانایی وصل و قطع کردن سم کشیده شده از تانکر وجود ندارد.

کار لانس سمپاش این است که از طریق شلنگ سم و کود را بکشد و آن را پخش کند. لانس سمپاش در واقع به نوعی کنترل کننده و فرمان هدایت سم است. به همین دلیل استفاده از آن بسیار مهم و بدون استفاده از سمپاش، تقریبا خرابی صد در صدی گیاهان است. شما برای این که بتوانید از قدرت موتور دستگاه سمپاش به خوبی استفاده کنید، مجبور هستید از لانس سمپاش استفاده کنید.

لانس ها برای هر نوع از سمپاشی می توانند مورد استفاده قرار بگیرند و محدودیتی از نظر کاربرد ندارند. به طور معمول لانس سمپاش برای سمپاشی گلخانه ها و باغ ها در فصول و زمان های خاص سال استفاده می شود. از این لانس ها می توان برای سمپاشی محیط های دیگر نیز استفاده کرد. حتی در زمان شیوع کرونا بسیاری از افرادی که قصد ضدعفونی محیط را داشتند مواد دارویی داخل تانکرها می ریختند و از طریق لانس سمپاش این مواد ضدعفونی کننده را به اطراف پخش می کردند.

اجزای مختلف لانس سمپاش

لانس سمپاش از چند بخش تشکیل شده و یک میله خالی نیست. دستگیره، پایه برنجی، دستگیره میانی پلاستیکی، لوله و پیچ برنجی بخش های مختلف یک لانس سمپاشی هستند. هر کدام از این بخش ها کاربردی دارد.به عنوان مثال دستگیره نقش تنظیم کننده فشار را دارد و می توانید با یک لمس، لانس سمپاش را به کار بیاندازید و شدت سم پاشیده شده را تنظیم کنید. دستگیره میانی برای این است که شخص حین سمپاشی بتواند به خوبی سمپاش را بگیرد و پیچ ها اتصال برقرار می کنند. لوله لانس کار انتقال سم یا کود یا هر ماده دیگر در داخل مخزن به بیرون را انجام می دهد و مواد را به بیرون هدایت می کند.

انواع لانس سمپاش

لانس ها انواع مختلفی دارند و همین ویژگی های مختلف این وسایل باعث شده که بتوانند به هر نوع نیازی پاسخ بدهند و جزوی ضروری از فرآیند سمپاشی در هر شرایطی باشند.

جنس

یکی از دسته بندی های مرسوم در مورد لانس سمپاش وجود دارد، دسته بندی بر اساس جنس است. سمپاش ها معمولا از جنس فلز و پلاستیک هستند و هر کدام از این دو جنس ویژگی های خاصی دارند. به عنوان مثال لانس سمپاش استیل مقاومت بیشتری در دارد و در برابر رطوبت و یا عوامل محیطی دیگر مانند آب و هوای مختلف عملکرد بهتری دارد. به طوری کلی این نوع لانس سمپاش نسبت به لانس پلاستیکی عمر بیشتری دارد و به همین جهت نیز قیمت آن گران تر نیز هست.

اندازه

یکی دیگر از فاکتورهای مرتبط با لانس سمپاش، اندازه آن است. اندازه یکی از پرکاربردترین ویژگی های لانس سمپاش است و تقریبا اگر قصد این وسیله را داشته باشید، احتمالا اولین سوالی که فروشنده از شما خواهد پرسید، اندازه مناسب برای لانس است. اندازه های مختلف لانس ها بر اساس اندازه محیطی که قصد سمپاشی آن را دارید، تعیین می شود و به تراکم گل و گیاه یا محصولات کشاورزی و زراعی که قصد سمپاشی آن ها را دارید نیز وابسته است.

قابلیت نصب

یکی دیگر از ویژگی های لانس سمپاش با کیفیت این است که قابلیت نصب روی سمپاش های مختلف را داشته باشد. البته این مسئله در مورد همه لانس ها صدق نمی کند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>