اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

گیلانس چیست

فلزات در همه بخش های صنعت به کار می روند؛ حال برای براق شدن و جلا بخشیدن به سطوح مختلف فلزات باید آن را پولیش کنید. پولیش یا پرداختکاری یکی از روش های از بین بردن ضایعات برش کاری در قطعات صنعتی است. این کار موجب می شود تا مقاومت قطعه مذکور در برابر سایش، تغییرات شیمیایی، کنترل اصطکاک سطحی و … به مراتب بالاتر رود و ساخت قطعات صنعتی با کیفیت بهتری انجام شود.

گیلانس از مهم ترین و پر کاربردترین قطعات و وسیله پرداختکاری است که با استفاده از آن می توان به بهترین شکل کار پولیش را در کارگاه های صنعتی انجام دهد. به همین دلیل قرار است تا در ادامه همین مقاله به طور مفصل به توضیح گیلانس چیست و چه کاربردی دارد، بپردازیم.

گیلانس چیست؟

گیلانس یک نوع فرچه از جنس نمد است که از لایه های متعددی تشکیل شده است؛ تعداد این لایه ها چیزی بین 21 تا 24 عدد است و آن ها را به یک دیگر می دوزند تا گیلانس مورد نظر تهیه شود. این وسیله پرداختکاری به نام های دیگری مانند فرچه، گیلانس پولیش، نمد پرداختکاری، گیلانس پولیشکاری و … هم شناخته می شود.

انواع گیلانس

گیلانس دارای مدل ها و انوع مختلفی است که هر کدام از آن ها کاربرد ویژه ای دارد. انواع گیلانس در جنس های مختلف مانند نخی، پشمی، ارتشی و تلفیقی تهیه می شود که کاربران بسته به نیاز خود برای پولیش کردن قطعات باید از آن ها استفاده کنند؛ البته مدل نخی یا همان لی، کاربرد به مراتب بیشتری دارد. گفتنی است که سایز این گیلانس ها متفاوت است اما می توان به طور عموم اندازه های آن ها را 5 تا 60 سانتی متر در نظر گرفت. از دیگر انواع گیلانس می توان به نوع کنفی، هزارلا آبی، هزارلا قرمز، هزارلا سفید و هزارلا زرد اشاره کرد.

کاربرد گیلانس

صنعت قطعه سازی به گیلانس وابستگی زیادی دارد. برای داشتن یک قطعه مرغوب و مناسب برای استفاده، باید آن را به خوبی پرداختکاری کنید یکی از قطعات اصلی پرداختکاری هم گیلانس است. فلزاتی مانند استیل، آهن و برنج برای آبکاری نیاز به گیلانس دارند. اما کاربرد گیلانس به صورت تخصصی به شکل زیر است.

1. گیلانس کنفی

کاربرد گیلانس کنفی برای براق کردن و جلا بخشیدن به سطوح فلزی است.

2. هزارلا آبی

این نوع از گیلانس برای خط بری بر روی استیل کاربرد دارد و جنس آن بسیار خشن است.

3. هزارلا زرد

اگر فلز شما دارای سختی متوسطی است باید از این نوع گیلانس برای آن استفاده کنید. جنس این نوع گیلانس هم سخت و خشن است.

4. هزارلا سفید

برای پولیش کردن در آخر کار باید از گیلانس هزارلا سفید استفاده کنید. جنس این نوع گیلانس هم نرم است.

5. هزارلا قرمز

کاربرد گیلانس هزارلا قرمز برای پرداختکاری فلزات نرم است است و سختی آن هم در حد متوسط است.

نحوه استفاده از گیلانس، مهم ترین وسیله پرداختکاری

در ابتدا باید چند گیلانس را توسط یک میخ به یکدیگر متصل یا پرس کنید. در ادامه آن توسط یک میخ یا مته وسط گیلانس را به شکل دایره پیدا کنید و یک سوراخ در آن ایجاد کنید. پس از آن هم گیلانس که آماده کار شده است را به دستگاه پرداختکاری متصل کنید. در ادامه کار می توانید ضایعات روی سطح فلز یا قطعه مورد نظر را باید به وسیله سنباده تمیز کنید و پس از آن با استفاده از گیلانس به براق کردن سطح فلز و قطعه مورد نظر بپردازید.

قیمت گیلانس پرداختکاری

مهم ترین موردی که در تعیین قیمت گیلانس پرداختکاری می توان به آن اشاره کرد، جنس و مواد به کار رفته در ساخت گیلانس - وسیله پرداختکاری است. بعد از جنس به کار رفته در ساخت گیلانس اندازه و میزان متریال به کار رفته در ساخت گیلانس هم در تعیین قیمت گیلانس پرداختکاری نقش دارد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>