اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

دریل گیر بکسی

دریل گیر بکسی به منظور باز و بسته کردن پیچ های بزرگ و بلند در سطوح سخت (بتن، سیمان، سنگ، گچ و …) طراحی شده است. این نوع از دریل ها از قدرت بیشتر و عملکرد بهتری در مقایسه با دریل پیچ گوشتی ها برخوردار هستند.

بسیاری از افراد برای چنین کارهایی از دریل های معمولی استفاده می کنند؛ اما قطعا با مشکلاتی مثل سوختن یا شکستن مته، کج شدن پیچ ها و هرز شدن سر پیچ مواجه شده اند، به همین دلیل است که باید برای هر کاری از ابزار مناسب استفاده کنیم.

اگر از دریل گیربکسی یا دریل چکشی به درستی و برای کار مناسب استفاده کنید، متوجه می شوید که چه فشاری به دریل معمولی خود وارد می کردید. استفاده ی نادرست از ابزارها به کاهش عمر مفید آنها و افزایش هزینه های شما منجر می شود.

تفاوت اصلی دریل گیربکسی با دریل چکشی

یکی از اصلی ترین تفاوت های این دو دریل در مته های آنهاست. دریل های چکشی از این زمینه کاربرد وسیع تری دارند. سه نظام 3 فک آنها به گونه ای طراحی شده که می توان هر دو نوع مته ی گرد و شش سر را به آنها وصل کرد. اما دریل گیربکسی به نوعی سوکت قفلی مجهز است که تنها مته هایی با شنک شش سر به آن متصل می شود.

گاهی اوقات در هنگام استفاده از دریل معمولی با مشکلاتی روبرو می شوید؛ به این دلیل که فشاری بیش از توان دریل وارد می کنید. احتمالا احساس کرده اید که سه نظام نمی تواند کنترل لازم را بر مته داشته باشد یا اینکه اصلا قدرت پیچ کردن یا دریل کردن را ندارد. لازم است بدانید که هنگام استفاده از دریل گیربکسی با این مشکلات روبرو نخواهید بود.

عملکرد دریل گیربکسی و دریل چکشی

در ابتدا باید به عملکرد دریل معمولی اشاره کنیم. این نوع از دریل ها دو حالت اصلی دارند؛ دریل کردن برای ایجاد سوراخ و حرکت چپ گرد راست گرد برای باز و بسته کردن پیچ ها.اما در دریل چکشی باید گفت که حرکت چرخشی برای ایجاد سوراخ با حرکت ضربه ای چکشی ترکیب شده است. مدل نیرویی که به سطح وارد می شود دقیقا به عملکرد ضربه های چکش شباهت دارد.

بنابراین زمانی که می خواهید سطوح سخت سیمانی یا بتنی را سوراخ کنید، ضربه های محکم چکشی را همراه با چرخشی احساس خواهید کرد.اکثر دریل های چشکی به تنظیماتی مجهز هستند که با روشن کردن آن می توانید حالت ضربه ای یا چکشی را فعال کنید. شاید حتی دریل شما هم از چنین تنظیماتی برخوردار باشد و شما از آن بی اطلاع هستید.

عملکرد دریل گیربکسی به صورت چرخشی است و هیچ نیرویی از بالا به پایین روی مته ها وارد نمی شود. این نوع از دریل ها می توانند انواع پیچ ها را در سطوح مختلف باز و بسته کنند؛ اما در اصل برای پیچ های بزرگ و بلند در محیط های تنگ با دسترسی سخت طراحی شده اند. دریل گیربکسی با وارد کردن نیروی چرخشی بیشتر می تواند پیچ های سفت شده را به آسانی باز کند. به همین دلیل این نوع از دریل ها برای پیچ کردن در سطوح سخت و محکم بسیار مناسب هستند و البته که قدرت آنها از دریل پیچ گوشتی معمولی بیشتر است.

خلاصه: موارد استفاده

دریل چکشی برای سوراخ کردن سطوح سختی مثل بتن، سیمان و سنگ طراحی شده است. اگر هنگام سوراخ کردن این سطوح از دریل چکشی (به جای دریل معمولی) استفاده کنید، قطعا با مشکلاتی مثل شکستن مته مواجه نمی شوید و می توانید سوراخ دقیق تری ایجاد کنید.

دریل گیربکسی برای باز و بسته کردن پیچ های بزرگ و بلند در سطوح سخت سیمانی، سنگی و بتنی استفاده می شود. برای مثال، بستن پیچ های قوی برای پایه ی کابینت های دیواری از جمله موارد استفاده ی دریل گیربکسی است. گشتاور و نیرویی که این دریل ها به سر پیچ وارد می کنند، از تمام دریل پیچ گوشتی ها بیشتر است.

تفاوت دیگری که هنگام خرید اینترنتی باید در نظر داشته باشید، اندازه و ابعاد کوچک تر دریل گیربکسی در مقایسه با دریل معمولی و چکشی است. این دریل ها معمولا از سه نظام بزرگ و قطور برخوردار نیستند. علاوه بر این، کنترل این دریل ها در محیط های تنگ آسان تر است.از آنجاییکه گشتاور بیشتر در دریل گیربکسی به صورت چرخشی وارد می شود، بنابراین نیرو را مثل دریل چکشی به دست یا مچ احساس نمی کنید؛ به همین دلیل کار کردن طولانی با این دریل خسته کننده نخواهد بود.

دریل گیربکسی بخریم یا دریل چکشی؟

قبل از هر چیر باید نوع مصرف و پروژه های خود را در نظر داشته باشید. برخی از دریل های برند آ.ا.اگ، توسن و دی والت به گونه ای طراحی شده اند که عملکرد دریل گیربکسی و چکشی را در قالب یک ابزار در اختیار خریداران قرار می دهند. فراموش نکنید که این دو نوع دریل می توانند همانند دریل های معمولی (سوراخ کردن سطوح) عمل کنند، اما تفاوت هایی در آنها وجود دارد که عملکرد آنها را دقیق تر می کند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>