اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


رطوبت گیر کمپرسوررطوبت گیر کمپرسور چیست و چگونه کار می کند؟

انواع کمپرسور باد، اعم از کمپرسور پیستونی، کمپرسور اسکرو، کمپرسور سایلنت یا بی صدا گرچه تفاوت هایی در ساختار باهم دارند، اما نقطه مشترک آنها فشرده سازی هوا و بعد آزاد سازی آن برای به حرکت درآوردن بسیاری از ابزارهای خانگی، کارگاهی و صنعتی است. به دلیل همین نوع عملکرد است که هوا با انواع ذرات مختلف از جمله گرد و غبار و البته رطوبت وارد این دستگاه ها می شود. اینجاست که رطوبت گیر وارد عمل می شود و کارایی خود را نشان می دهد.

نحوه عملکرد فیلتر رطوبت گیر

در واقع اطراف ما آب وجود دارد. با تغییر دما، رطوبت هوا تغییر می کند. اما چه اتفاقی می افتد که این رطوبت موجود در هوا وارد کمپرسور باد شود؟ سیستم تصفیه کمپرسور برای جدا کردن هوای خالص از سایر آلاینده ها از جمله رطوبت اضافی کار می کند. فیلتر کمپرسور، رطوبت را به دام می اندازد. حال این رطوبت یا توسط سیستم خشک کن از بین خواهد رفت یا در مخزنی جمع اوری شده و توسط شیر تخلیه از دستگاه خارج می گردد.

چرا به فیلتر تله آبگیر کمپرسور نیاز است؟

در صورتی که رطوبت گیر درست کار نکند یا کارایی لازم را نبیند می تواند خود خطرات آسیب های زیادی را برای کمپرسور باد به همراه داشته باشد که عبارتند از:

  • آب زیادی می تواند به کمپرسور هوا آسیب وارد کنید: هنگامی که آب در دستگاه حبس شود و راکد بماند، می تواند باعث زنگ زدگی قطعات داخلی آن شود.
  • بالا بردن هزینه نگهداری از کمپرسور: فشار ناشی از رطوبت بیش از حد در مخزن شما فشار غیرضروری را بر روی قطعات کمپرسور وارد می کند و ممکن است باعث یاتاقان شود که تعمیرات پرهزینه را به همراه خواهد داشت. در برخی موارد حتی باعث سوختن کمپرسور خواهد شد.
  • کیفیت پایین هوا: اگر شما برای یک کار حساس از کمپرسور استفاده می کنید مانند رنگ کردن ساختمان، بدون شک کیفیت هوا دارای اهمیت است و رطوبت این کیفیت را پایین می آورد.

انواع رطوبت گیر کمپرسور

بر اساس نوع عملکرد و ساختار رطوبت گیرهای کمپرسورهای را می توان به انواع مهمی تقسیم کرد که پرکاربردترین آنها شامل موارد زیر است.

میکروفیلترها

یکی از مدل های رطوبت گیر که پرکاربردتر و دارای قیمت مناسب تری است میکروفیلترها هستند. نحوه عملکرد آنها نیز مبتنی بر نیروی گریز از مرکز برای به دام انداختن رطوبت و جلوگیری از ورود آن به کمپرسور است. خود این میکروفیلترها به انواع مختلفی تولید و بازار عرضه می شود که شامل فلنجی و بوشنی است. اینها رطوبت را اتومات از دستگاه خارج کرده و نیازی به خرید یا نصب شیر تخلیه برای آنها نیست.

رطوبت گیرهای خش کن

به این تله های رطوبت گیر، خشک کن های تبریدی یخچالی هم گفته می شود. همان گونه که از نام آنها پیداست یه سیستم سردکننده در درون خود دارند که بعد از به دام انداختن ذرات مختلف و البته رطوبت هوا دمای آنها را پایین آورده و به آب تبدیل می کنند.

بعد از آن هوای خالص به سیستم کمپرسور بازگشته و دستگاه از آن برای ابزار پنوماتیک استفاده می کند.البته می توان فیلترهای رطوبت گیر کمپرسور را بر اساس نوع خانگی و صنعتی و موارد دیگر تقسیم کرد اما دو دسته ذکر شده متداول ترین و پرفروش ترین ها در این زمینه هستند.

نکات مهم در مورد خرید تله آبگیر کمپرسور

برای خرید این نوع فیلترها باید به یک سری نکات مهم و اساسی توجه کرد تا باعث شود یک خرید مناسب و کارآمد داشته باشید. اولین و مهم ترین نکته هزینه ای است که برای این کار در نظر گرفته اید و با توجه به آن باید دست به خرید بزنید از آنجایی که تنوع این نوع فیلترها و برندهای تولید کننده آن بسیار زیاد است می توانید با توجه به بودجه در نظر گرفته شده برای خرید اقدام کنید.

دوم اینکه باید مطمئن شوید فیلتر انتخابی با نوع کمپرسور شما تناسب دارد یا خیر.نکات مهم دیگری که در هنگام خرید باید بدان توجه کنید عبارتند از:به میزان رطوبت محل زندگی و کار خود توجه کنید و بعد دست به خرید بزنید.حجم مخزن کمپرسور باد خود را در نظر گرفته و فیلتری که قدرت و توانایی مناسبی در این امر را داشته باشد انتخاب کنید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>