اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

المنت سرامیکی

شاید شما هم هنگام اقدام برای تهیه یک سشوار برقی صنعتی عبارت «المنت سرامیکی» را شنیده باشید اما دقیقا نمی دانید که این نوع المنت چیست و چه ویژگی هایی دارد. اگر دوست دارید تفاوت المنت سرامیکی با سایر المنت ها را بدانید و در کل اطلاعات خود را درباره سشوارهای صنعتی و انتخاب نوع مناسبی از آن ها ابزار بالا ببرید، پیشنهاد می کنیم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

سشوار برقی صنعتی، ابزاری است برای تولید گرما در مصارف صنعتی. با توجه به کاربرد وسیع این ابزار در امور صنعتی، خوب است درباره مهم ترین قسمت یک سشوار برقی صنعتی، یعنی المنت به کار رفته در آن اطلاعاتی کسب کنید. برای این منظور ابتدا کمی بیشتر با این ابزار و کاربرد آن آشنا می شویم و سپس به معرفی انواع المنت خواهیم پرداخت.

کاربرد سشوارهای صنعتی

یک سشوار برقی به روش های مختلفی در کارهای صنعتی کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار در مواردی که نیاز به خشک کردن رطوبت باشد و همچنین برای انجام عملیات مختلفی بر روی سطوح، مانند پخت پوشش پودری و طیف گسترده ای از فرایندهای دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین سشوارهای صنعتی ابزاری ضروری برای عملیات حرارتی، خصوصا بر روی سطوح فلزی و پلاستیکی هستند.

انواع المنت در سشوار برقی صنعتی

برای سشوارهای صنعتی، متناسب با نوع کاربرد آن ها انواع مختلفی از المنت، در اندازه و اشکال متفاوت وجود دارد. نکته مهمی که باید به آن توجه شود و در این مطلب قرار است بیشتر به آن بپردازیم این است که المنت حرارتی یکی از اجزای مهم سشوار برقی است. در واقع اگر یک سشوار برقی صنعتی فاقد المنت حرارتی باشد یا به هر دلیلی المنت آن از کار بیفتد، این ابزار دیگر عملا ناکارآمد خواهد بود.

به طور کلی انواع مختلف المنت های حرارتی، هر یک کاربرد خاص خود را دارند. برای مثال، یک المنت غوطه ور تنها در مواردی استفاده می شود که لازم است یک مایع از طریق غوطه ور شدن المنت در آن گرم شود. بنابراین واضح است که چنین المنتی برای استفاده در سشوار صنعتی مناسب نیست.

المنت های سرامیکی

همان طور که ذکر شد، برخی از انواع المنت های به کار رفته در سشوارهای صنعتی به منظور افزایش مقاومت الکتریکی و ظرفیت تولید گرما، با عایق های سرامیکی پوشیده شده اند. اهمیت و مزیت استفاده از عایق سرامیکی در المنت موجود در سشوار برقی صنعتی این است که در اغلب موارد، المنت سشوار اولین قطعه از سشوار است که خراب شده و از کار می افتد. زیرا این جز نسبت به سایر اجزای موجود در سشوار صنعتی مثل شیلنگ و عایق، عمر کوتاه تری دارد. استفاده از عایق های سرامیکی سبب می شود این عمر به حداکثر مقدار ممکن برسد و دیرتر نیاز به تعویض المنت پیدا کنیم.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>