اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

فن کامپیوتر

فن های کوچک خنک کننده نقش مهمی در تهویه هوای درون کیس کامپیوتر و خنک کردن قطعات مختلف سیستم های کامپیوتری دارد. مشتریان حرفه ای تلاش می کنند با انتخاب فن قدرتمند و مناسب برای کیس کامپیوتر، طول عمر قسمت های مختلف کامپیوتر را افزایش داده و مانع از گرم شدن آن ها شوند و بنابراین نیاز به انواع فن با کیفیت افزایش یافته است و بسیاری از شرکت های عمده فروشی و فروشگاه های برتر به دنبال یافتن محصولات با کیفیت و با قیمت رقابتی در این زمینه هستند.

انواع فن کامپیوتر

فن های کامپیوتر را می توان بسته به ویژگی های مختلفی دسته بندی کرد. اما عموماً در بازار کامپیوتر، این دسته بندی بر اساس تعداد کانکتورهای فن انجام می شود. بر این اساس، انواع فن کامپیوتر عبارتند از:

فن های 4 سیمه

این نوع فن در واقع جدیدترین مدل فن کامپیوتر در بازار جهانی است که طبیعتاً از قیمت بالاتری در مقایسه با انواع فن برخوردار است. استفاده از این نوع فن در کیس های جدید و به روز توصیه می شود. چیزی که این فن را از انواع فن متمایز می کند، قابلیت تنظیم سرعت است که تنها در فن های 4 سیمه وجود دارد

فن های 3 سیمه

متداول ترین نوع فن در بازار، فن 3 سیمه است. در حال حاضر حدود 90% از کاربران کامپیوترهای خانگی از این نوع فن در کیس هایشان استفاده می کنند. عموماً فن های 3 سیمه قیمت متعادلی دارند. در این نوع فن قابلیت افزایش یا کاهش سرعت چرخش وجود دارد و در صورتی که فن نتواند به خوبی هوای داخل کیس را تهویه کند، به وسیله چراغ یا صدا به کاربر هشدار می دهد

فن های 2 سیمه

این نوع فن، از قدیمی ترین انواع فن موجود در بازار است که به نوعی نسلشان منقرض شده است! چرا که دیگر نه تولید می شوند و نه کسی به دنبال خرید آن ها است. این نوع فن در مقایسه با سایر انواع قیمت بسیار پایینی دارند و برای راه اندازی آن ها تنها کافی است که جریان برق را به دو سیم مثبت و منفی آن ها وصل کنید.

عوامل مؤثر در قیمت فن کامپیوتر

جدا از روند واردات فن کامپیوتر و برند آن که تا حدود زیادی در قیمت تأثیرگذار هستند، مشخصه های ظاهری و قابلیت های یک فن قیمت آن را تعیین می کند. عوامل مؤثر در تعیین قیمت فن عبارتند از:

سایز فن

اولین موضوعی که در هنگام انتخاب فن کامپیوتر باید در نظر بگیرید، سایز آن است؛ درست است که عموماً فن های بزرگ تر قدرت تهویه بیشتری دارند، اما شما باید سایزی را انتخاب کنید که برای نصب بر روی کیس کامپیوترتان مناسب باشد.

سرعت چرخش فن

سرعت چرخش فن یکی از مهم ترین مشخصه های نشان دهنده میزان قدرت فن است. معمولاً حداکثر سرعت چرخش هر فن کامپیوتر بر حسب دور بر دقیقه (rpm) بر روی آن نوشته شده است. البته فن های جدیدتر از قابلیت تنظیم سرعت برخوردار هستند و همواره با حداکثر توان خود کار نمی کنند که این موضوع ضمن افزایش طول عمر این نوع فن ها، مصرف برق آن ها را نیز معتدل می کند.

میزان صدای فن

یکی دیگر از موضوعاتی که در خرید فن باید در نظر بگیرید، میزان صدایی است که در طی کارکرد خود تولید می کند. این میزان صدا بر حسب دسی بل (dB) بیان می شود و شدت آن بستگی به ویژگی های ساختاری هر فن دارد.

نوع اتصال

همان طور که در قسمت قبل گفتیم، فن های 4 سیمه که از تکنولوژی جدیدتری برخوردار هستند قیمت بالاتری دارند. این نکته را در نظر داشته باشید که تمامی فن های کیس با ولتاژ 12 ولت کار می کنند و ولتاژ مورد نیازشان از پاور کامپیوتر تأمین می شود.

ویژگی های ظاهری

امروزه افراد زیادی به ظاهر محصولات الکتریکی اهمیت می دهند. به همین خاطر فن هایی هستند که در آن ها از لامپ های LED استفاده شده است؛ طبیعتاً قیمت این فن ها بالاتر از فن های هم رده و ساده است. این نکته را در نظر داشته باشید که ظاهر فن هیچ تأثیری در عملکرد و قدرت فن ندارد.

نکات مهم در خرید فن کامپیوتر

فن کامپیوتر خود را باید متناسب با قطعاتی که در آن به کار گرفته شده اند و میزان گرمای تولید شده توسط آن ها انتخاب کنید. واردات فن کامپیوتر از این جهت حائز اهمیت است که انواع فن برای استفاده در کامپیوترهایی با قابلیت های مختلف در بازار موجود باشد. پیش از خرید فن باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • فنی که خریداری می کنید باید با کیس کامپیوتر سازگاری داشته باشد و شکل و ابعاد آن مناسب نصب بر روی کیس باشد
  • پاور سیستم شما باید از عهده تأمین ولتاژ مورد نیاز برای چرخاندن فن کیس یا فن اضافی بر بیاید
  • فنی که بزرگ تر باشد، لزوماً فن قوی تر و بهتری نیست! در خرید فن به حداکثر سرعت چرخش و به توانایی فن در جا به جا کردن هوا توجه کنید
  • در هنگام نصب فن، توجه داشته باشید که جهت چرخش پروانه فن را به درستی انتخاب کنید
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>