اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

مونتاژ قطعات الکترونیک

اگر اولین بار است که دستگاه مونتاژ SMD یا دستگاه مونتاژ DIP ویا دستگاه مونتاژ هردو را (Pick and Place Machine) میخرید، یک فاکتور بسیار تعیین کننده و مهم، اطمینان از وجود کارشناسان حرفه ای است که آموزش های تخصصی نصب و راه اندازی دستگاه را توسط مهندسان شرکت سازنده دیده اند.در بیشتر مواقع انتخاب دستگاه مونتاژ قطعات الکترونیک مناسب با نیاز ما، با طی کردن سه مرحله زیر به راحتی امکان پذیر است:

1-دسته بندی های شرکت تولید کننده دستگاه مونتاژ قطعات الکترونیک با دقت بررسی شود.

2-نیاز مندی های محصولاتی که قرار است با دستگاه مورد نظر مونتاژ شود شناسایی شود:

  • سرعت و ظرفیت مورد انتظار
  • حداقل و حداکثر سایز قطعات الکترونیک
  • دقت و کیفیت مورد انتظار
  • مونتاژ به صورت برد یا پنل
  • تعداد و انواع تغذیه کننده های قطعات الکترونیک دستگاه

3- مقایسه دستگاه مونتاژ برد الکتریکی متناسب با نیاز شما از سازنده های مختلف

با توجه به تولید خود باید یکسری ملاحضات خاص را در نظر بگیرید به عبارت دیگر، شما محصولات خودتان را تولید میکنید و یا تولید محصولات دیگران را بر عهده دارید.اگر شما سفارش ساخت محصول - OEM - از دیگران می گیرید دستگاه های مونتاژ بردهای الکتریکی که انتخاب می کنید از نظر سرعت، دقت، کیفیت، ظرفیت و... باید بسیار منعطف باشند و بتوانند جوابگوی هر نیاز از جمله محدودیت زمان، تولید در تیراژ بالا و... باشند.

اگر اولین بار است که دستگاه مونتاژ SMD یا دستگاه مونتاژ DIP ویا دستگاه مونتاژ هردو را (Pick and Place Machine) میخرید، یک فاکتور بسیار تعیین کننده و مهم، اطمینان از وجود کارشناسان حرفه ای است که آموزش های تخصصی نصب و راه اندازی دستگاه را توسط مهندسان شرکت سازنده دیده اند.

یعنی پس از خرید، سازنده یا نماینده رسمی آن اقدام به اعزام یک فرد حرفه ای و دوره دیده برای نصب و راه اندازی دستگاه مونتاژ برد الکترونیکی خریداری شده نماید و تمام توضیحات لازم در زمینه نگهداری و طول عمر آن را ارائه کند. این خدمات معمولا توسط شرکت های قدیمی ارائه می گردد و این بزرگ ترین تفاوت شرکت های قدیمی و تازه کار است.

شما ممکن است با توجه به نوع محصولات و کار خود نیازمندی های خاصی داشته باشید به طور مثال مرحله تولید نمونه و یک روز خط را هم علاوه بر تولید انبوه پشتیبانی کنید و یا بخواهید مونتاژ LED را هم با دستگاه انجام دهید.اصول اولیه فرایند مونتاژ بردهای الکترونیکی با دستگاه های مونتاژ:

اگر شما تا کنون مونتاژ برد های خود را دستی انجام میدادید و حالا بخاطر افزایش تولید نیاز به مونتاژ سریعتر دارید یا باید یک دستگاه مونتاژ برد مناسب با نیازهایتان بخرید و یا این کار را به شرکت های دیگر برونسپاری کنید.قبل از اینکه در این رابطه تصمیمی بگیرید بهتر است نکات اولیه زیر را در ارتباط با تولیدات SMT بدانید:ابزار های اولیه برای تولید PCB شامل چاپگر استنسیل، دستگاه مونتاژ قطعات الکترونیک و دستگاه Reflow Oven می شود.

چاپگر استنسیل روی محل پد ها روی فیبر مدار چاپی را قلع کاری می کند.دستگاه مونتاژ بردهای الکتریکی، قطعات الکترونیک قرار داده شده در تغذیه کننده هایش را برداشته و در محل های برنامه ریزی شده قرار داده و قلع کاری می کند.و با استفاده از آخرین ابزار ( Reflow Oven)، PCB به اندازه کافی و مورد نیاز حرارت ببیند تا خمیر قلع به مرحله مایع شده برسد.

زمانیکه فیبر مدار چاپی  PCB از مرحله آخر خارج و سرد شد آماده برای مونتاژ قطعات الکترونیک است.اگر برد شما شامل قطعات الکترونیک SMD و DIP، هر دو می باشد نیاز به دستگاه مونتاژ SMD، دستگاه مونتاژ DIP و دستگاه مونتاژ LED دارید، ماشینی وجود دارد به نام Wave Solder Machine تا علاوه بر مونتاژ SMD، مونتاژ DIP و LED را هم دارد که امکان تنظیم قلع کاری را برای مونتاژ قطعات DIP به شما می دهد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>