اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

فرودگاه شانگهای

از فرودگاه شانگهای تا مرکز شهر:
فرودگاه بین المللی شانگهای پودنگ اصلی ترین فرودگاه شهر شانگهای چین است و به همین دلیل اختصارا فرودگاه شانگهای نیز نامیده می شود.

این فرودگاه یکی از قطب های اصلی فعالیت ایر چاینا محسوب می شود و سالانه بیش از 66 میلیون مسافر از این فرودگاه استفاده می کنند. در این مطلب قصد داریم در مورد حمل و نقل فرودگاه شانگهای صحبت کنیم. اگر قصد سفر به چین را دارید و بلیط هواپیمایتان را به مقصد فرودگاه شانگهای رزرو کرده اید با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید.

فرودگاه شانگهای پودنگ در فاصله 30 کیلومتری شهر شانگهای قرار دارد. این فرودگاه دو ترمینال مسافربری دارد و سومین ترمینال نیز در حال ساخت و احداث است. فرودگاه شانگهای یکی از مدرن ترین و بهترین فرودگاه های جهان است و شاهراه اصلی ورود گردشگران به چین محسوب می شود. خوشبختانه گزینه های حمل و نقل فرودگاه شانگهای بسیار متنوع است و مسافران انتخاب های متعددی برای رسیدن به مرکز شهر خواهند داشت.

در فرودگاه شانگهای می توانید سوار سریع ترین قطار دنیا به نام قطار مگلو شوید و با سرعتی معادل سرعت جت حرکت کنید! همچنین گزینه های دیگر نیز مثل تاکسی، مترو و اتوبوس در اختیار مسافران قرار دارد.

در ادامه هر یک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به هزینه و زمانی که در اختیار دارید می توانید بهترین و مناسب ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه شانگهای را انتخاب کنید.

اتوبوس شاتل فرودگاه:
قبل از هرچیز، شما می توانید با استفاده از اتوبوس شاتل فرودگاه خود را به مرکز شهر برسانید. این سرویس ها شامل اتوبوس اکسپرس خط 1 تا خط 8 می شود و اکثر آن ها به سمت مرکز شهر شانگهای حرکت می کنند. بنابراین، قبل از سوار شدن به اتوبوس باید بدانید کدام اتوبوس به مقصدتان نزدیک تر است. برای این کار می توانید از کارکنان فرودگاه راهنمایی بخواهید.

مترو:
استفاده از مترو، یکی از گزینه های امن، سریع و راحت حمل و نقل فرودگاه شانگهای است. خط 2 مترو که با رنگ سبز مشخص شده است مسافران را از فرودگاه شانگهای سوار می کند و به سمت مرکز شهر می برد. در تقاطع های خط سبز با سایر خطوط می توانید خط عوض کنید و به سمت مقصدتان حرکت کنید.

در ایستگاه مترو می توانید نقشه مسیرهای مترو را تهیه کنید. جاذبه های گردشگری شانگهای، مراکز تجاری و مناطق مهم شهر مثل Bund، خیابان مشهور نانجینگ (Nanjing Road)، خیابان هوآی های (Huaihai Road)، میدان مردم (People’s Square)، ایستگاه راه آهن شانگهای و Xujiahui با خطوط متروی مختلف در دسترس هستند.

در حال حاضر متروی شانگهای دارای 15 خط است که در کل 666 کیلومتر را پوشش می دهند. خطوط دیگری نیز در حال ساخت و اضافه شدن به شبکه مترو هستند.

قطار مگلو | Maglev Train:
اما یکی از هیجان انگیزترین و سریع ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه شانگهای را باید قطارهای پرسرعت مگلو دانست. این قطارها که به قطارهای معلق یا شناور نیز مشهور هستند گونه ای قطار هستند که با فاصله کمی از ریل حرکت می کنند.

قطارهای مگلو با استفاده از نیروی الکترومغناطیس حرکت می کنند و می توانند با سرعتی معادل سرعت هواپیمای جت نیز حرکت کنند. مطمئنا تجربه سوار شدن در سریع ترین قطار که با سرعت 430 کیلومتر در ساعت حرکت می کند می تواند یکی از جاذبه های دیدنی و به یادماندنی در سفر به شانگهای باشد. این قطارها هر 15 الی 20 دقیقه یکبار حرکت می کنند و تنها در 8 دقیقه می توانید از فرودگاه به مرکز شهر برسید!!!

برای سوار شدن به این قطارها کافی است در فرودگاه به دنبال تابلوهای راهنمای این قطارها بگردید تا شما را به سمت ایستگاه هدایت کنند. ساعات حرکت این قطارها از 6:45 دقیقه صبح تا 9:40 دقیقه شب است.

اگر تصمیم گرفتید که با قطار مگلو به مرکز شهر بروید توجه داشته باشید که ایستگاه نهایی این قطارها، ایستگاه لونگ یانگ (Longyang) است که کمی با مرکز شهر شانگهای فاصله دارد. از این ایستگاه می توانید سوار خط 2 مترو شوید و در ایستگاه مردم (People’s Square) که در مرکز شهر قرار دارد پیاده شوید.

تاکسی:
در بین تمام گزینه های حمل و نقل فرودگاه شانگهای، تاکسی مسلما راحت ترین انتخاب است؛ اما کمی گران است و گاهی پیدا کردن تاکسی دشوار است. بهترین راه برای تاکسی گرفتن در فرودگاه، منتظر شدن در ایستگاه تاکسی (رسمی) فرودگاه است. با توجه به تابلوهای راهنما می توانید ایستگاه تاکسی ها را پیدا کنید.

ممکن است برخی راننده ها به شما نزدیک شوند و پیشنهاد سوار شدن به شما بدهند، اما مراقب باشید چون معمولا این راننده های غیرمجاز کرایه ای بیشتر از مسافران دریافت می کنند. در سفر به شانگهای و چین همیشه سعی کنید آدرس هتل و مقصدتان را به زبان چینی و انگلیسی همراه داشته باشید.

بنابراین، اگر راننده انگلیسی بلد نبود و در برقراری ارتباط مشکل داشتید می توانید با نشان دادن آدرس، مشکل را حل کنید. حتی می توانید با پذیرش هتل تماس بگیرید و از آن ها بخواهید با راننده صحبت کنند. با استفاده از تاکسی در مدت زمان حدودا 45 دقیقه می توانید از فرودگاه شانگهای پودنگ به مرکز شهر برسید.

کرایه اتومبیل:
اگر تعدادتان بیشتر از 4 نفر است یا تعداد زیادی وسیله و چمدان همراهتان است پیشنهاد می شود کرایه اتومبیل را نیز مدنظر قرار دهید. در این صورت کرایه اتومبیل بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه شانگهای خواهد بود و راننده ای انگلیسی زبان نیز در اختیارتان قرار می گیرد.

یکی از مشکلات مسافرانی که به شانگهای سفر می کنند مشکل زبان است. بسیاری از مردم چین انگلیسی بلد نیستند و اگر بلد باشند هم ممکن است لهجه شان برای شما زیاد مفهوم نباشد. به همین دلیل با کرایه اتومبیل و راننده می توانید با خیال راحت به هتل بروید و حتی از تورهای گشت زنی در شهر نیز استفاده کنید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>