اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

پیچ دستی

پیچ دستی در بسیاری از پروژه های خانگی و کارگاه­ها کارایی دارد. بسیاری از ماها نمی­توانیم هم اشیایی را که داریم با آنها کار انجام می­دهیم نگه­داریم و هم کارمان را بدرستی انجام دهیم. گاهی کار بر روی قطعات مختلف هست که ثابت نگه داشتن آنها هم کار دشواری هست.

پیچ دستی ابزاری هست که اشیا را در کنار هم ثابت نگه می دارد. این ابزار از طریق فشار به اشیا آنها را ثابت نگه می دارد که تکان نخوردند. خوشبختانه انواع مختلفی از پیچ های دستی در اندازه­های مختلف موجود هست. تا به یاری شما بیایند تا کارتان را با دقت بیشتر و سریعتر و آسانتر انجام دهید. در اینجا با انواع پیچ دستی و موارد استفاده آنها آشنا می شویم.

پیچ دستی چیست؟

پیچ دستی یک ابزار همه کاره در جعبه ابزار است. این ابزار قطعات را در کنار یکدیگر ثابت نگه­می­دارد، تا کار مونتاژ و ساخت را آسان نماید. پیچ دستی فشار یکنواختی بین دو سطح ایجاد می­نماید، تا مانع از لغزش آنها شود. این ابزار اغلب در ساخت و سازهای نجاری جهت ثابت نگه داشتن قطعات استفاده می شود. همچنین کاربردهای مختلفی از جمله صحافی، فریم عکس، ساخت درب، عملیات ساخت و نصب و راه­اندازی دارد.

انواع پیچ دستی و کاربرد آنها

پیچ دستیC

فرم بدنه آن به شکل c است. این ابزار دارای یک فک ثابت و یک فک به شکل پیچ است. تنظیم و فشار توسط فک پیچ­دار انجام می­شود. این پیچ دستی کاربرد فراوانی دارد. به وسیله آن می­توان یک قطعه کار را به بخشی از سطح یک کار ثابت نگه داشت. در انتهای پیچ یک مفصل گردنده است که موجب می­شود پیج روی سطوح نامنظم قرار بگیرد.ایده آل برای:نجاری، برش فلز، کم هزینه

پیچ دستی نجاری

پیچ دستیF هم به آن می­گویند. پیچ دستی نجاری یک فک ثابت در انتهای نوار دارد و یک فک دیگر در امتداد نوار برای تنظیم ظرفیت و فشار دارد. یک میله اندازه­گیری تا چند فوت هم دارد. این پیچ برای اشیا بزرگ تر مناسب است.ایده آل برای: نجاری، جوش، فلزکاری، ظرفیت باز شدن بزرگ

پیچ دستی اتوماتیک

این پیچ دستی یک دستگیره کاربردی دارد. با قرار دادن اشیا بین فک و قشردن ماشه آن فک بسته می­شود. هرچقدر دستگیره را بیشتر فشار بدهیم فشار بیشتری نیز به جسم وارد می­شود. این ابزار یک ماشه آزاد کننده سریع نیز دارد. برای اتصالات سریع و طولانی کارایی دارد. این نوع پیچ دستی به دلیل عملکرد سریع از محبوبیت بالایی برخوردار هستند.ایده آل برای: سرعت، نجاری، بستن قفل، استفاده با یک دست

پیچ دستی چوبی
بیشترین کاربرد این پیچ دستی در نجاری است. جنس آن از چوب است، تا به قطعات استفاده شده در آن آسیب کمتری وارد شود. مناسب برای مواد نرم مانند چوب است. این ابزار در اندازه های متنوعی موجود می‌باشد. فک های محکم آن امکان بسته شدن در زاویه های مختلف را نیز می­دهد.

پیچ دستی موازی

این پیچ شبیه به پیچ دستی F است. به دلیل داشتن دو گیره موازی برای ظریفت­های باز شدن بزرگ مناسب است. برای عملیات نجاری مناسب می­باشد. با افزایش ظرفیت بار این ابزار موازی باقی می­ماند و از افتادن اشیا جلوگیری می­کند.

پیچ دستی پایه دار

دارای پایه می­باشد و بر روی میز قرار می گیرند. برای بستن های سریع و مونتاژ مناسب است.ایده آل برای: نجاری، جوشکاری

پیچ دستی میتر (با نام تجاری Clamp Corner)

برای اتصال گوشه های کار به هم مناسب می­باشد. این پیچ دستی برای قطعات زاویه دار مانند قاب عکس کارایی دارد.ایده آل برای: نجاری.

نکته: برای جلوگیری از آسیب قطعات کارتان، همیشه از قطعات ضایعات کارتان بین هر آرواره پیچ دستی استفاده نمایید.

مشخصه های مهم:

حداکثر نیروی بستن

  • این مشخصه برای اندازه گیری نیروی پیچ دستی است. قدرت پیچ دستی نشان دهنده حداکثر فشاری است که به شی وارد می­شود.

ظرفیت بار

  • نشان دهنده میزان موادی هست که می­تواند نگه دارد. واحد آن پوند است. حداکثر قطعاتی را که یک پیچ دستی می­تواند ثابت نگه دارد ظرفیت بار گویند.

محدوده گرفتن

  • نشان دهنده حداکثر طول پیچ دستی می­باشد. واحد اندازه­گیری آن اینچ است.
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>