اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

انبر قفلی

انبر قفلی نوعی انبر است که می توان فاصله بین دو فک آن را توسط پیچی که در انتهای دسته قرار دارد، تنظیم کرده و سپس آن را قفل کرد. این انبرها دارای دو فک هستند که یکی ثابت و دیگری قابل تنظیم است. همچنین دو دسته دارند که دسته ها نیز یکی ثابت و دیگری متحرک است. کلیه قطعات و اتصالات آن از فولاد ساخته شده و کاملاً صیقلی بوده و عاری از هرگونه لبه های خشن و تیز هستند.

کاربرد اصلی آن برای ثابت نگه داشتن و گرفتن مهره و سرپیچ به عنوان آچار، ثابت نگه داشتن لوله به عنوان آچار لوله گیر و یا نگه داشتن اشیا مانند انبردست و یا فشردن دو قطعه به یکدیگر مانند گیره است.زمانی که شما با پیچ و مهره های فرسوده سروکار دارید و هرلحظه ممکن است که پیچ ها در هنگام کار بشکنند انبر قفلی به کمک شما می آید و این امکان را برای شما فراهم می کند تا پیچ ها و مهره ها را بازکنید.

اما کاربرد آن ها بیش از آن چیزی است که شما فکر می کنید. به وسیله انبر قفلی شما می توانید برای چسباندن اشیا کوچک استفاده کنید، یا حتی باز کردن زیپ های خراب و یا بستن نشتی لوله رادیاتور تا زمانی که لوله هنوز سرد نشده و کار با آن سخت است.

این ابزار باقابلیتی که دارد به خوبی در محل ثابت شده و این امکان را به شما می دهد که به راحتی کارهای فنی خود را انجام دهید. در هنگام کار با انبر قفلی دقت کنید تا فشار وارده زیاد نشود چون ممکن است باعث ایجاد خسارت شود. انبر قفلی برای اولین بار با نام (Vise- grips) توسط ویلیام پترسون در آمریکا اختراع شد.

انواع انبر قفلی

انبر قفلی دارای انواع مختلفی است که برحسب نوع کاربرد، این تقسیم بندی انجام شده است. اکثر افراد تصور می کنند که فقط یک نوع انبر در بازار وجود دارد اما خوب است بدانید که آن ها انواع مختلفی دارند که برحسب نیاز و کاربرد می توانند مورداستفاده قرار گیرند.

  • انبر قفلی سر فک دار که به آن انبر تسمه ای نیز گفته می شود.
  • انبر مهره گیر که برای باز کردن و بستن مهره های شش گوش و دیگر انواع مهره ها به کار می روند بدون اینکه به سطح مهره آسیبی وارد شود.
  • انبر قفلی لوله کور کن (دم باریک): این نوع از انبر قفلی می تواند لوله های مسی نرم را به راحتی خم کرده، مسدود و آب بندی کند.
  • انبر قفلی کلمپ دار: دهانه این انبر قفلی C شکل است
  • انبر قفلی فیلتر بازکن
  • انبر قفلی جوشکاری: در این نوع انبر فک ها به صورت U شکل هستند که امکان اموری مانند جوشکاری، لحیم کاری و پرچ کاری و … را فراهم می کنند.

نکات مهم در هنگام خرید

در هنگام خرید انبر قفلی به نکاتی باید توجه شود که مهم ترین آن توجه به Grip موجود در فک آن است. این شیارها نشان دهند کیفیت انبرقفلی است. انبرقفلی دارای یک پیچ در پایین دسته خود است که برای بستن فک های انبر به کار می روند. در هنگام خرید به کیفیت فنر انبر باید توجه شود. انبرقفلی هایی که دارای دسته پهن تر و یا سیلیکونی هستند خوش دست تر بوده و کار با آن ها آسان تر است.

اکثر انبرقفلی های موجود در بازار به رنگ استیل بوده اما انواع رنگی آن نیز ممکن است در دسترس باشند. بهتر است قبل از خرید، فک های انبر را چند بار باز و بسته کنید تا از عملکرد صحیح آن مطمئن شوید. نکته آخر اینکه در هنگام کار با انبر قفلی مواظب دستان خود باشید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>