اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

آهنگر

کار با آهن در بسیاری از ساخت و سازها و صنایع ضروری است. اگر شما نیز در حرفه خود به نحوی با آهن آلات سر و کار دارید یا در فکر راه اندازی کسب وکاری هستید که از آهن برای تولیدات خود استفاده خواهید کرد پیشنهاد می کنیم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا با ابزارآلات مورد نیاز برای کار با آهن آشنا شوید.

به طور کلی آهن به صورت های مختلفی برای ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. مثلا نبشی، پروفیل، قوطی و…. اما در هر حال برای استفاده از تمامی این اشکال لازم است سه کار اساسی و کلی بر روی آهن انجام شود. برش، اتصال، و پرداخت. تمامی مصالح اولیه آهنی باید ابتدا بریده و سپس به یکدیگر متصل و در انتها در صورت نیاز پرداختکاری شوند.بنابراین ابزارآلات آهنگری را به سه دسته کلی می توان تقسیم کرد:

  • ابزاربرش آهن آلات
  • ابزاراتصال آهن الات
  • ابزار پرداخت.

ابزار برش آهن آلات

اره آهن بر

اره آهن بر که به اختصار آهن بر گفته می شود، یکی از ابزارآلات دستی است که برای برش ساده آهن استفاده می شود. خوش دست بودن برای برش در هر دو حالت عمودی و افقی از نکاتی است که هنگاه انتخاب یک اره آهن بر مناسب لازم است مورد توجه قرار گیرد.علاوه بر خود آهن بر، تیغ اره آهن بر نیز باید به درستی انتخاب شود. یکی از مشکلات آزاردهنده در مورد تیغ اره ها، شکستن آنها در حین انجام کار است.

پروفیل بر

پروفیل ها در انواع مختلف، از توپر و توخالی تا مقاطع مختلف هندسی، کاربرد گسترده ای دارند. برای برش و ساخت قطعاتی نظیر درب و پنجره توسط پروفیل ها، لازم است از ابزار مناسب این کار استفاده شود. پروفیل برها برای همین منظور طراحی و تولید شده اند.

دسته برش برای برش پلاسما

یکی از روش های برش، برش پلاسما است. در این روش ابتدا آهن یا سایرفلزات رسانا توسط دسته برش حرارت داده و قرمز می شوند. سپس با فشار گاز برش می خورند. طراحتی منحصر به فرد به منظور راحتی کاربر حین استفاده از دسته و همچنین نازل های مقاوم با طول عمر بالا با حداکثر اثربخشی حین پخش شعله به صورت یکنواخت از ویژگی های دسته برش های پلاسما است.

ابزاراتصال آهن آلات

1-اینورتر جوشکاری

2-دریل برقی

  • قطعات مختلف فلزی یا از طریق جوشکاری به یکدیگر متصل می شوند و یا به یکدیگر پیچ و پرچ می شوند. بنابراین اینورتر جوشکاری و دریل برقی را می توان به عنوان ابزار آلات لازم برای اتصال قطعات فلزی نام برد.

فرز آهنگری

فرز آهنگری کاربردهای مختلفی دارد که بسته به نوع صفحه متصل به آن می توان از این قابلیت ها بهره برد. از این ابزار می توان برای شکل دادن یا برش دادن سطوح استفاده کرد. سنگ های برش و سایش نیز صفحاتی هستند متشکل از ذرات درشت فشرده که به شکل مدور به هم پیوند خورده اند. این صفحات در سایزهای مختلف که هریک برای مصرف خاصی مناسب هستند در بازار موجود می باشند.

این صفحات لازم است طی یک فرآیند پیچیده و دقیق و با ترکیبی یکنواخت ساخته شوند تا ایمن بوده و هنگام چرخش با سرعت بالا فروپاشیده نشوند. سنگ های سایش رونیکس این فرآیند را به بهترین شکل پشت سر گذاشته اند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>