اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

اسکلت فلزی

اسکلت فلزی ساختمان از جنس فولاد است. این اسکلت ها از ستون های عمودی و تیرهای افقی شکل که به صورت اضلاع مربعی و یا مستطیلی به هم متصل شده اند، ایجاد گردیده اند. این تیرها و ستون ها، وظیفهٔ پایدار نگه داشتن طبقات، سقف ها و دیوارهایی را که به اسکلت فلزی ساختمان متصل هستند را برعهده دارد.اسکلت فلزی این ساختمان ها به دو روش پیچ و مهره ای و جوشی مونتاژ می شود که در چند سال گذشته اتصالات پیچ و مهره ای طرفداران بیشتری را به خود اختصاص داده است. به طوریکه امروزه استفاده از این نوع سازه به عنوان پایه و اساس در اتصالات شناخته شده است.

مونتاژ اسکلت فلزی ساختمانی به روش جوشی

جوشکاری فرایندی است که در آن دو قطعه فلز به وسیله حرارت به یکدیگر جوش می خورند تا یک اتصال حاصل شود. رسیدن به اتصال جوشی مناسب نیاز به یک روند سازمان یافته از طراحی تا بازرسی را دارد. در این میان استفاده از ابزارهای جوشکاری مناسب و با کیفیت نقش به سزایی دارد.

اینورتر جوشکاری

در اسکلت فلزی ساختمان برای رسیدن به حداکثر مقاومت سازه در مقابل نیرو های وارده عمل جوشکاری باید با دقت بسیار بالایی انجام شود. در سال های اخیر برای افزایش دقت در این کار از اینورتر های جوشکاری به جای دستگا های جوش قدیمی استفاده شده است. جریان خروجی این دستگاه از نوع جریان متناوب و یا ای سی می باشد.

این جریان خروجی باعث تشکیل قوس الکتریکی یکنواخت و پایدارتر در اینورترها می شود در نتیجه می توان با طول قوس های الکتریکی کوتاه تر و میزان آمپرهای کم تر نیز به راحتی با این دستگاه ها جوشکاری نمود.فرز آهنگری دستگاهی است شامل یک دسته و یک صفحه گرد چرخان که به منظور برش و پرداخت فلزات به کار می رود. میزان چرخش این فرز 8000 تا 8500 دور در دقیقه در حالت آزاد است. قطر سنگ مورد استفاده در این دستگاه 180 میلیمتر است.

مونتاژ اسکلت فلزی به روش پیچ و مهره ای

در گذشته سازه های اسکلت فلزی پیچ و مهره ای فقط شامل ساخت سوله های صنعتی و مجتمع های عظیم پتروشیمی و سازه های مورد استفاده در صنایع نفت و گاز می شد. اما امروزه کاربرد آن در ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری با رشد چشمگیری روبرو بوده است. از مهم ترین عوامل استفاده از این روش عدم نیاز به جوشکاری است که باعث افزایش سرعت کار می گردد.

همچنین اسکلت های فلزی جوشی در محوطه پروژه به هم متصل می شوند. در روش جوشی علاوه بر نیاز به فضای مناسب، مشکل محدودیت در فراهم کردن برق نیز وجود دارد. از این گذشته لزوم استفاده از دستگاه های جوش مدرن با قدرت نفوذ بالا و…. در بسیاری از موارد دشوار است و اتصال های حاصل فاقد کیفیت و خارج از استاندارد هستند.

مونتاژ پیچ و مهره ای به 2 روش اتصالات اتکایی و اتصالات اصطکاکی صورت می گیرد. در این روش ها میزان سفتی پیچ ها از اهمیت زیادی برخوردار است. به طوریکه استفاده از ابزاری به نام ترک متر برای ایجاد پیش تنیدگی، الزام اتصال گیردار اصطکاکی است. ترک مترها ابزارهایی برای بستن پیچ ها هستند که دارای مانیتور کوچکی برای نشان دادن عدد هستند. عدد معینی از تُرک یک پیچ در حقیقت مناسب ترین گشتاوری است که با اعمال آن قطعات متصل شده توسط آن پیچ بهترین بازدهی را ارائه می دهد.

با وجود اینکه ترک متر های مورد استفاده در اسکلت های فلزی نوعی خاصی از ترک مترها هستند اما شرکت رونیکس برای امور روزمره نیز دقت بالایی را در نظر دارد به طوریکه بر روی پیچ گوشتی های تولیدی خود نیز ترک متر تعبیه نموده است. این پیچ گوشتی ها قابلیت تنظیم در گشتاورد های متفاوت را دارند. بدنه آن ها در مقابل ضربات احتمالی حین کار مانند سقوط از ارتفاع مقاوم هستند. طراحی ارگونومیک این پیچ گوشتی ها باعث کاهش خستگی و کنترل آسان آن می گردد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>