اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

قیچی باغبانی

باغبانی یکی از فعالیت هایی است که انجام آن باعث آرامش است. باغبانی شامل هرس کردن بخش هایی از گیاه (جوانه، شاخه، برگ، گل و میوه)، سم پاشی، آبیاری و … مربوط به گل و گیاهان می شود که انجام هر کدام از این مراحل مستلزم داشتن ابزار باغبانی حرفه ای و با کیفیت است.از جمله وسایل مورد نیاز برای هرس کردن، قیچی باغبانی است. قیچی باغبانی ابزاری قوی و قدرتمند برای رفع شاخه درختان و درختچه ها و همچنین برای چیدن حساس ترین شاخه های گل و گیاهان مانند داودی، بونسای و گل های تزئینی نیز استفاده می شود.

قیچی باغبانی دارای انواع مختلفی از جمله شمشادزن، قیچی باغبانی شاخه زن، قیچی چمن زنی، قیچی هرس و …است که همه این مدل ها برای قطع شاخه ها و برگ های گیاهان و درختان استفاده می شود. این قیچی ها دارای یک دسته است که به عنوان اهرم عمل می کند و همچنین دو لبه فلزی تیز که یکی از آنها ثابت است و به عنوان تکیه گاه می کند و دیگری متحرک است که کار برش و قطع کردن را انجام می دهد.

قیچی از جمله ابزار پرکاربرد باغبانی برای افرادی است که با گل و گیاه در ارتباط هستند. طراحی مناسب و خوش دست و راحت بودن این ابزار مخصوصا در میزان رضایتمندی افرادی که در حرفه باغبانی مشغول به فعالیت هستند نقش بسیار مهمی دارد. عدم طراحی و ساخت مناسب در ابزار در نهایت باعث خستگی و دلزدگی فرد از استفاده از ابزار و انجام آن فعالیت می شود.

مراقبت و نگهداری از گیاهان مانند آبیاری، سم پاشی، هرس و … به موقع از جمله عواملی است در شادابی و طراوت گیاهان بسیار موثر است و باعث رشد و نمو بیشتر آنها می شود.هر کدام از مدل های مختلف قیچی باغبانی برای انواع مختلفی از گیاهان و درختان استفاده می شود. و هر کدام بخشی از کار هرس را انجام می دهند. به عنوان مثال قیچی شمشاد زن که برای کوتاه و هرس کردن برگها و شاخه های شمشاد استفاده می شود.

شمشادها از جمله درختچه های تزئینی هستند که بیشتر به عنوان حصار و حفاظ کاشته می شوند. با استفاده از قیچی باغبانی و هرس این درختچه و کوتاه کردن شاخ و برگ های اضافه، می توان اشکال زیبایی ایجاد کرد. برای انجام اینکار قیچی های خاصی ساخته می شود که برای قطع و هرس کردن شمشاد استفاده می شود و همانطور که گفته شد با استفاده از آن می توان اشکال زیبایی ایجاد کرد.

به عنوان مثالی دیگر می توان به قیچی شاخه زن اشاره کرد. قیچی شاخه زن مدلی از قیچی باغبانی است که برای قطع و هرس کردن شاخه های اضافی و خشک گیاهان و درختان شاخه های بیمار و ضعیف و همچنین برای چیدن گل و برخی از میوه ها مانند انار یا انگور استفاده می شود.

انواع مختلف قیچی و کاربرد مختلفی که دارند همه برای انجام یک هدف که هرس گل و گیاهان است مورد استفاده قرار می گیرند. قیچی های باغبانی پرکاربردترین وسیله برای هرس گیاهان بوده است که در جعبه ابزار هر باغبانی پیدا می شود.

استفاده از قیچی برای هرس گل و گیاهان و درختان براساس خصوصیات آنها تا حدودی متفاوت است. هرس شاخه های جوان درختان و گل و گیاهان را باید با استفاده از قیچی باغبانی و با ایجاد برش های کوچک نیم سانتی متری انجام می شود و باید توجه داشت که برش نیز به صورت مایل و مخالف جهت رشد جوانه باشد.

برای هرس و بریدن شاخه های قوی تر و ضخیم تر لازم است که از قیچی های باغبانی دسته بلند استفاده کرد و کار هرس را در طی چند مرحله انجام داد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>