اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

جعبه بکس

پیچ های آلن و 6 پر را با آچار بکس می توان باز کرد و اگر یک جعبه بکس با دسته جغجغه ای باشد باز و بست کردن پیچ ها واقعا سریع و آسان خواهد بود.جعبه بکس معمولا از یک دسته جغجغه با امکان گردش 90 درجه و تعدادی سری بکس های سیلندر شکل در سایز های مختلف تشکیل شده است. سری بکس ها از یک سمت کاملا اندازه دسته جغجغه و از طرف دیگر به سایز مهره ها هستند.

در برخی ست های جعبه بکس دسته های کمکی هندلی و تی شکل و… هم وجود دارد که دسترسی کاربر به نقاط سخت دسترس مانند باز کردن شمع خودرو و موتور سیکلت را تسهیل می کنند. از این ابزار می توان هم در باز کردن و هم در بستن مهره ها کمک گرفت.

دسته جغجغه از مکانیزم جعبه دنده استفاده می کند؛ در یک جهت قفل می شود و در جهت دیگر آزاد می چرخد. سری های جعبه بکس در سایز متریک و یا بر حسب اینچ ساخته می شود. دربیشتر جعبه بکس ها هر دو نوع سری بکس قرار دارد. سری بکس ها برای مهره های 6 پر و 12 پر در سایز های 10 تا 32، سری شمع 16 میلیمتری، و بکس ها از سایز 4 تا 13 میلیمتر تولید می شوند. دسته جغجغه معمولا در سایز ½ یا ¼ ویا 8/3اینچ تولید می شود. در بیشتر جعبه بکس ها یک قطعه مبدل قرار دارد که این سایزها را برای استفاده از سری بکس های مختلف به هم تبدیل می کند.

معمولا روی دسته جغجغه ضامنی قرار دارد که جهت چرخش گیربکس را تغییر می دهد تا باز کردن و یا بستن مهره ها را امکان پذیر کند و همچنین دکمه ای برای آزاد کردن سری از روی دسته تعبیه شده است.هنگام استفاده از آچار بکس حتما به سایز سری بکس و تطابق آن با مهره یا پیچ توجه نمایید.

دسته جغجغه بسیار قدرتمند است و طوری طراحی شده که با قرار گرفتن درست و در محل مناسب سخت ترین پیچ ها و مهره ها را به راحتی و بهتر از هر آچار دیگری باز و بست نماید. اگر پیچ یا مهره زیاد سفت باشد یا زنگ زده باشد و فشار بیش از اندازه به آن وارد شود، احتمال خورده شدن سر پیچ و یا هرز شدن آن وجود دارد؛ در چنین شرایطی بهتر است از کمی روغن و مواد مشابه کمک بگیرید.

در انتخاب جعبه بکس به جنس آلیاژ استفاده شده برای ساخت ابزار، جنس روکش ابزار، سایز سری ها، دسته های کمکی موجود در ست، برند و کشور سازنده محصول دقت نمایید.معمولا بهترین آلیاژ از جنس فولاد کروم وانادیوم (CRV)و روکش آیینه ای کروم می‌باشد.و جعبه بکس های ساخت تایوان دارای قیمت و کیفیت مناسبتری می‌باشند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>