اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

چکش

از هر کسی در مورد کارایی چکش سوال کنید، احتمالا پیش از هر چیز به کوبیدن میخ با استفاده از چکش اشاره خواهد کرد. اما چکش های معمولی ابزاری هستند که می توانند کارایی متفاوت و متعدد داشته باشند. علاوه بر کوبیدن میخ، از چکش ها می توان برای تخریب، ضربه زدن، اندازه گیری، خم کردن، حفاری و … استفاده کرد.البته تمام این عملکردها به جنس و نوع ساخت این وسیله نیز وابسته است.

به عنوان مثال چکشی که با دسته فایبرگلاس ضد لغزش و ضربه گیر ساخته شده است و دارای سر فولادی فورج و پولیش شده می باشد و از طراحی ارگونومیک برخوردار است، مطمئنا کارایی بسیار بالایی برایتان خواهد داشت.

جدا کردن و شکستن تکه های چوبی

بخش چنگالی و شاخ دار چکش ها می توانند به عنوان یک تبر کوچک مورد استفاده قرار بگیرند و با لبه تیزی که دارند، بلوک های چوبی و تخته های بزرگ را به تکه های کوچک تبدیل کنند. اگر می خواهید یک تکه چوب را در راستای برش طبیعی اش تکه کنید، بخش چنگالی را با ضربه ای درون بافت چوب فرو کنید و به صورت اهرمی آن را جدا نمایید. این کار ممکن است در هنگام باغبانی و نجاری بسیار برایتان مفید واقع شود.

اندازه گیری طول

سعی کنید اندازه ثابت چکش خودتان را با یک عدد نوار متر اندازه گیری کنید و ابعاد دقیق آن را بدانید. به این ترتیب می توانید از طول و عرض چکش خودتان به عنوان یک واحد طول استفاده کنید و اندازه گیری های خودتان را به سرعت و به صورت تقریبی با چکشتان انجام دهید.

ابزاری برای تخریب

چکش های معمولی ابزار بسیار خوبی برای تخریب هم به شمار می آیند. با بخش تخت این چکش ها می توانید تا جایی که قادر هستید با قدرت به سطوح مختلف ضربه بزنید و در عین حال با بخش چنگالی و شاخ دار چکش ها بخش های شکسته یا دارای درز را بشکافید و جدا نمایید.

ابزاری برای فشردن پمپ های پیستونی

در مواقع ضروری ممکن است برای استفاده از وسایلی همچون چسب هایی که دارای پمپ پیستونی هستند دچار مشکل شوید یا شاید بخواهید استفاده بهینه تری پیش از تمام شدنشان داشته باشید. برای این منظور می توانید دسته چکشتان را پشت پیستون قرار دهید و با استفاده از فشاری که وارد می کنید نیروی قوی تری برای حرکت پیستون ایجاد نمایید.

وسیله ای برای نجات جانتان

موقعیتی را تصور کنید که روی سقف شیب داری مشغول تعمیر و کار کردن هستید. ناگهان احساس می کنید در حین سر خوردن هستید و ممکن است تعادلتان را از دست بدهید. مطمئن باشید در اکثر مواقع داشتن یک چکش معمولی می تواند جانتان را درچنین شرایطی نجات دهد و با قلاب کردن آن، از سقوطتان پیشگیری کند. اگر فکر می کنید چنین موقعیتی بیش از اندازه خیالی و اغراق شده به نظر می رسد سخت در اشتباه هستید. افراد بسیاری توانسته اند تنها با یک چکش جان خودشان را نجات دهند.

اهرمی برای صاف کردن تیغه ها

در حین کار کردن با اره یا مته و وسایل دیگری که از تیغه ها استفاده می کنند ممکن است جسم سختی مانع کارتان شود و با خم کردن تیغه ابزارتان، در کارتان خللی ایجاد نماید. در این مواقع بخش چنگالی چکش باز هم به دردتان خواهد خورد و با استفاده اهرمی از چکش می توانید این تیغه ها را مجددا صاف کنید و کارتان را با کمترین وقفه ادامه دهید.

حفر کردن زمین های نرم

در بسیاری از موارد ممکن است نیاز به حفر چاله های کوچک و ایجاد حفره در خاک داشته باشید. در عین حال این حفره ها ممکن است به اندازه ای کوچک باشند که نیاز به کلنگ یا بیل برای حفر زمین نداشته باشید. در این مواقع هم می توانید از چکشتان برای نرم کردن سطح خاک و کندن زمین استفاده کنید.

یخ شکن

در صورتی که در مناطق سرد زندگی می کنید و زمستان های سردی را می گذرانید، حتما کار کردن در هوای سرد و روی سطوح یخ زده را تجربه کرده اید. گاهی اوقات لایه های یخ به اندازه ای ضخامت خواهند داشت که شکستن آنها چندان کار ساده ای نخواهد بود. باز هم چکش شما می تواند نقش یک ناجی را برایتان بازی کند و با استفاده از آن می توانید به راحتی به سطوح یخ زده ضربه بزنید و یخ ها را بشکنید.

اگر بخواهیم در مورد تمام کاربردهایی که یک چکش معمولی می تواند داشته باشد صحبت کنیم، شاید باید در فکر تهیه لیست بلند بالایی از عملکردهای مختلف چکش ها باشیم. اما در اینجا تنها به ذکر چند نمونه از این موارد اشاره کردیم و مابقی را به ذهن خلاق خودتان واگذار می کنیم.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>