اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

تیغه قیچی

اگر با ابزار مختلف و کارهای فنی سر و کار داشته باشید، فرقی نمی کند چه حرفه ای داشته باشید و چه شغلی را دنبال کنید، به هر حال با قیچی های مختلف سر و کار خواهید داشت. به عنوان مثال قیچی باغبانی، قیچی پی وی سی بر، قیچی ورق بر و … انواعی از قیچی های مختلف صنعتی هستند که برای مشاغل مختلف و با کارایی های مختلف تولید می کند.

اما استفاده مداوم از این قیچی ها می تواند باعث کند شدن تیغه آنها شود و به مرور زمان کارایی خودشان را از دست بدهند. در این موارد لازم نیست که به فکر جایگزین کردن آنها با قیچی های جدید بیفتید و هزینه های اضافی متحمل شوید. اگر قیچی مورد استفاده تان کند شد، می توانید به راحتی و به سادگی تیغه های قیچی را خودتان تیز کنید. راه های مفیدی برای این کار وجود دارد که در ادامه مطرح خواهیم کرد.

برای تیز کردن قیچی های ساده خانگی که کند شده اند، از یک سنگ سمباده استفاده کنید. سنگ سمباده که با عنوان سنگ چاقو تیزکنی هم شناخته می شود معمولا از یک سمت زبرتر تشکیل شده است که با کشیدن تیغه و چاقو به روی آن می توان لبه های آنها را تیز کرد. به سادگی تیغه های قیچی را از یکدیگر باز کنید و لبه های آن را به نوبت روی سنگ بسابید تا تیز شود.

این کار را به آرامی و با حوصله انجام دهید و تیغه را در حالی که روی سطح به آرامی فشار می دهید از یک سر سنگ سمباده تا سر دیگر آن بکشید. بعد از آنکه چند بار این کار را تکرار کردید. تیغه قیچی را روی سمت نرم تر سنگ بکشید تا با استفاده از کاغذ سمباده آن را هموارتر کنید.

اگر تیغه های قیچی دارای انحنا هستند، باید هنگام سابیدن آن روی سنگ، تیغه را در جهت انحنا بچرخانید تا کاملا سطح تماس لبه تیغه با سنگ سمباده برقرار باشد.در صورتی که قیچی تیغه های بلندی داشته باشد و اندازه سنگ چاقو تیزکنی شما کوتاه باشد، باید تیغه را به بخش های مختلف تقسیم کنید و هر بخش را به صورت جداگانه روی سنگ بسابید تا تمام قسمت های لبه تیغه به اندازه کافی تیز شود.

برای تیز کردن قیچی هرس، ابتدا باید تیغه ها را از یکدیگر جدا کنید. زیرا قیچی هرس دارای چهار سطح مختلف است که باید تیز شوند. هر کدام از سطوح تیغه ها را روی سنگ سمباده بکشید و با کاغذ سمباده بسابید. تا زمانی که مطمئن شدید لبه تیغه ها کاملا تیز شده اند باید این کار را ادامه دهید.

هنگام تیز کردن قیچی، رعایت این نکته ضروری است که حتما تیغه های قیچی را ابتدا روی سطح سخت سمباده بکشید و سپس با سطح نرم سمباده آن را صاف و هموار کنید تا به میزان تیزی مطلوب برسید. اگر این کار به درستی انجام گیرد، بدون آسیب رساندن به تیغه ها می توانید آنها را به میزان دلخواه خودتان تیز کنید و همچنان مورد استفاده قرار دهید.

اگر این روش های تیز کردن قیچی و استفاده از سنگ سمباده برایتان دشوار است و به نظر پیچیده می رسد، می توانید از دستگاه های تیزکننده قیچی استفاده کنید که به صورت دستی کار می کنند و به راحتی عمل تیز کردن لبه های قیچی را انجام می دهند. برای این کار بایستی تیغه قیچی را به راحتی در جای مخصوصی که تعبیه شده است قرار دهید و چند بار آن را به عقب و جلو بکشید تا تیغه ها سابیده شوند.

این تیزکننده ها معمولا برای قیچی های معمولی خانگی مورد استفاده قرار می گیرند و قیچی های باغبانی و حرفه ای همچنان باید با روش گفته شده در بالا تیز شوند. با این حال در صورتی که تیغه قیچی دارای انحنا باشد می توانید هنگام استفاده از تیزکننده دستی، قیچی را در جهت انحنای تیغه بکشید تا به خوبی تیز شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>