اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

فرز سنگ بری

برای برش کاشی، آجر یا سنگ می توان از فرز سنگ بری استفاده کرد. این ابزار در برش هر نوع سنگی کاربرد دارد. برای سهولت کار و ایمنی بیشتر هنگام استفاده از دستگاه فرز بهتر است این توصیه ها را به خاطر داشته باشید.

ابزار متناسب با کارتان انتخاب کنید

دستگاه های فرز سنگ بری در دو سایز 115 میلیمتر و 230 میلیمتر تولید می شوند. باید هنگام انتخاب دستگاه فرز به این نکته توجه داشته باشید که مدل اول یا مینی فرز سنگ بری کوچک تر است و نمی تواند مانند مدل دیگر برش های عمیق ایجاد کند. اگر قصد دارید تکه های بزرگ سنگ را برش بزنید، سوپر فرز 230 میلیمتری را بردارید؛ اما اگر بخواهید کاشی و سرامیک برش بزنید مدل های مینی کاملا مناسب هستند.

پوشش ایمنی

هنگام برش سنگ با دستگاه فرز باید خودتان را در برابر براده هایی که به اطراف پخش می شود محافظت کنید. حتما از گوشی محافظ و دستکش کار استفاده کنید و مهم تر از همه، عینک محافظ را فراموش نکنید. باید از عینک های محافظ فریم چسبان استفاده کنید. تراشه های سنگ ممکن است از مدل های معمولی عبور کنند و به چشم آسیب برسانند. همچنین بهتر است ماسک تنفسی هم بکار ببرید.

از ماسک های کهنه و پاره هنگام برش سنگ استفاده نکنید. اگر کار برش را در فضای محدود یا بسته انجام می دهید، حتما از اطرافیان بخواهید از عینک و ماسک استفاده کنند.به عنوان یک نکته مهم دیگر، همواره از وجود و صحت گارد محافظ صفحه اطمینان حاصل نمایید. هرگز آن را از روی ابزار جدا نکنید و اگر فرز را از کسی امانت گرفته اید، قبل از کار با آن گارد محافظ را بررسی کنید.

صفحه برش با کیفیت تهیه کنید

هنگام انتخاب صفحه سنگ بر برای دستگاه فرز، ارزانترین گزینه فقط رفت و آمد شما به فروشگاه ابزار را زیاد خواهد کرد. صفحات برش با تیغه الماسه که می توانند هر بار برش هایی مستقیم و تمیز روی سنگ ایجاد کنند بهترین انتخاب هستند. معمولا این صفحات گران تر هستند و نسبت به صفحات سنگ هم برند قیمت بالاتری دارند. البته این صفحات طول عمر بیشتری هم نسبت به صفحات سنگ دارند.

شاید در نگاه اول خرید یک صفحه برش گران قیمت به صرفه به نظر نرسد اما در حقیقت انتخاب صفحه با کیفیت، باعث صرفه جویی در زمان و هزینه در طول زمان خواهد شد.بهتر است قبل از شروع برش با صفحه نو حدود یک دقیقه فرز را روشن نگاه دارید. به این ترتیب اگر صفحه ای که خریده اید مشکلی داشته باشد به آن پی خواهید برد و علاوه بر اینکه به کارتان آسیب نخواهد رسید از خطرات و خسارات مالی و جانی به خود و دستگاه هم جلوگیری خواهد شد.

قطعه کار را خوب تنظیم کنید

قبل از شروع برش سنگ، اندازه گیری ها را دقیق انجام دهید و علامتگذاری کنید. بهتر است قطعه کار کمی با سطح زمین فاصله داشته باشد تا صفحه برش با زمین برخورد نکند. چند تکه کوچک چوبی به خوبی از عهده این کار بر می آیند.

تکنیک های برش را بدانید

هرگز برای برش سنگ با دستگاه فرز از فشار استفاده نکنید. این کار ممکن است باعث خرد شدن صفحه و پرتاب شدن به سمت صورتتان شود. صفحه را به آرامی روی قطعه کار کنترل و هدایت کنید و هرگز نیروی زیادی بر روی آن وارد نکنید. همچنین بهتر است فرز سنگ بری را طوری در دست بگیرید که جهت چرخش صفحه به سمت بیرون باشد. به این طریق تراشه های سنگ به سمت جلو پرتاب می شوند و به سمت شما نمیایند.با رعایت نکات بالا و انتخاب دستگاه فرز سنگ بری و صفحه برش مناسب می توانید با خیال راحت این ابزار پرکاربرد را به کار ببرید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>