اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

دریل بتن کن

هرچند اسم دریل بتن کن ابزاری بسیار قدرتمند، مقاوم و آسیب ناپذیر را در ذهن تداعی می کند، در واقعیت دریل های بتن کن هم مانند سایر ابزار آلات ممکن است خراب شوند.در هنگام انتخاب و خرید ابزار مهم ترین عاملی که باید به آن توجه شود، کاربردی است که از آن ابزار انتظار دارید. در مورد دریل های بتن کن توجه به این نکته ضروری است که بیشتر توان و کارایی ابزار بر سوراخکاری تمرکز دارد، هر چند ممکن است توان تخریب کاری های سبک را نیز داشته باشد.

به عنوان مثال در دریل های بتن کن مدل 2726 و 2727 رونیکس؛ از صد درصد عملکرد ابزار، 95 درصد برای سوراخکاری و تنها پنج درصد برای عملیات تخریب در نظر گرفته شده است. این دو مدل برای استادکارانی که کار تأسیسات انجام می دهند و نیاز چندانی به تخریب کاری ندارند کاملا ایده آل هستند.از طرف دیگر مدل های 2740 و 2750 رونیکس، دریل های بتن کنی هستند که تا 35 و 45 درصد از توان عملکردشان بر تخریب متمرکز است. از این مدل ها می توان برای عملیات های تخریب خیلی سبک مانند جدا کردن سنگ نما و یا کاشی و سرامیک دیوار آشپزخانه استفاده نمود.

اما اگر به دنبال ابزاری صرفا برای عملیات تخریب هستید، بهتر است یک چکش تخریب خریداری نمایید. چکش تخریب مثل مدل 2806 رونیکس ابزاری سبک است که برای عملیات های تخریب کاری سبک مثل تخریب دیوارهای داخلی و کف ساختمان ها کاملا مناسب است.برای عملیات بزرگ و تخریب کاری سنگین مانند حفر چاه هم باید از دستگاه های بزرگ چکش تخریب از جمله مدل های2811و2814 و 2818 رونیکس استفاده نمود.

نکته دیگر توجه به سایز مته ابزار است. برای مثل در بتن کن های مدل2726 و 2727 هر چند امکان استفاده از مته تا سایز 26 میلی متر هست ولی برای رسیدن به بهترین عملکرد دستگاه، نهایتا از مته تا سایز 20 استفاده گردد. برای سوراخکاری های بزرگ بهتر است به کمک مته راهنما ابتدا یک سوراخ کوچک تر روی قطعه کار ایجاد نموده و سپس مته بزرگ را برای ایجاد سوراخ اصلی به کار برید.

حین کار با دریل بتن کن حدودا هر 10 دقیقه دستگاه را خاموش کنید و به مدت 2 تا 3 دقیقه به آن استراحت بدهید. موتور محرک دریل های بتن کن آرمیچری است و در کاربری طولانی مدت داغ می شود؛ این امر می تواند به قطعات داخلی دریل آسیب برساند.اگر قصد دارید ابزاری که تهیه میکنید را به مدت طولانی و با بالاترین بازدهی به کار برید؛ همان گونه که در زمان خرید و حین استفاده از ابزار توجه لازم مبذول میدارید باید به نگهداری از آن هم اهمیت بدهید. به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی نباید به دریل بتن کن روغن یا گریس اضافه شود.

سرویس کاری و رسیدگی به دستگاه را به افراد متخصص بسپارید؛ معمولا پس از هر 110 تا 120 ساعت کار باید دریل بتن کن را برای سرویس دوره ای به نمایندگی ارجاع دهید.سرویس های دوره ای شامل تعویض گریس و شستشوی کامل به همراه تعویض کلیه اورینگ ها و پکینگهای مهم می باشند که نقش بسیار مهمی دراثربخشی دستگاه و عمر طولانی تر آن را دارند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>