اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

فرودگاه دوحه

از فرودگاه دوحه قطر به مرکز شهر:
فرودگاه بین المللی حمد که به نام های فرودگاه دوحه یا فرودگاه قطر هم شهرت دارد در شهر دوحه، پایتخت کشور قطر قرار دارد. این فرودگاه قطب اصلی فعالیت های شرکت هواپیمایی مشهور قطر ایرویز است و این ایرلاین اکثر پروازهایش را در این فرودگاه انجام می دهد.

اگر بلیط هواپیمایتان به مقصد این فرودگاه است و قرار است در آینده ای نزدیک به قطر سفر کنید لازم است در مورد حمل و نقل فرودگاه نیز اطلاعاتی داشته باشید.

با این اطلاعات می توانید بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه دوحه را با توجه به زمان و بودجه تان انتخاب کنید و سفری بهتر و راحت تر داشته باشید. البته اگر با تور به قطر سفر می کنید لازم نیست در این مورد نگران باشید، چون خدمات ترانسفر فرودگاه نیز به شما ارائه می شود
تاکسی

وقتی از ساختمان ترمینال فرودگاه خارج شدید در سمت چپ می توانید ایستگاه تاکسی های فرودگاه حمد را مشاهده کنید. در این ایستگاه علاوه بر تاکسی، اتومبیل ون و ماشین های بزرگ صندوقدار نیز می توانید کرایه کنید.

تمام تاکسی ها مجهز به تاکسیمتر هستند و کرایه را بر اساس مسافتی که طی می کنید محاسبه می کنند. تاکسی مسلما رفاه و راحتی بیشتری نسبت به اتوبوس دارد و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه دوحه قطر است. با استفاده از تاکسی در مدت زمان 10 دقیقه می توانید به هتل و مرکز شهر برسید.

نکته:
در نظر داشته باشید که کرایه را تنها باید با ریال قطر بپردازید و راننده ها معمولا دلار قبول نمی کنند. به همین دلیل بهتر است در فرودگاه حمد مقداری از پولتان را تبدیل کنید و حداقل برای حمل و نقل و رسیدن به هتل کمی ریال همراهتان داشته باشید. برای امنیت و راحتی بیشتر حتما از تاکسی هایی که در ایستگاه قرار دارند استفاده کنید و سوار ماشین های متفرقه نشوید.

اتوبوس:
سرویس اتوبوسرانی دوحه قطر از کیفیت و پوشش دهی خوبی برخوردار است و از جمله گزینه های خوب حمل و نقل فرودگاه دوحه است. اگر وسایل زیادی همراهتان نیست و چندان عجله ای هم برای رسیدن به شهر ندارید اتوبوس انتخاب مناسب و ارزانی به شمار می آید.

ایستگاه اتوبوس های فرودگاه دقیقا بیرون ساختمان ترمینال قرار دارد و با استفاده از تابلوهای راهنما به راحتی می توانید خود را به ایستگاه اتوبوس برسانید. دو مسیر اتوبوس فرودگاه دوحه قطر را به مناطق مختلف در مرکز شهر دوحه متصل می کند:

اتوبوس در حمل و نقل فرودگاه دوحه:

  • خط شماره 747: اگر تصمیم گرفته اید با اتوبوس به مرکز شهر بروید این خط اتوبوس بهترین انتخاب خواهد بود. اتوبوس شماره 747 در ایستگاه های مهم شهر توقف می کند و در نهایت به ایستگاه اتوبوس الغانم (Al Ghanim Bus Station) می رود که دقیقا در مرکز شهر قرار دارد. این اتوبوس ها از ساعت 4 صبح تا 11:30 شب فعال هستند و هر 20 دقیقه یکبار حرکت می کنند. با سوار شدن به این اتوبوس در مدت زمان تقریبا 25 دقیقه می توانید از فرودگاه حمد به مرکز شهر برسید.
  • خط شماره 109: خط اتوبوس شماره 109 توقف های بیشتری دارد و در مناطق مهم شهر مثل ایستگاه اتوبوس الغانم و منطقه صنعتی مسیعید ( Mesaieed Industrial Area) ایستگاه دارد. این اتوبوس ها از ساعت 4 صبح تا 11 شب فعالیت می کنند و به طور میانگین هر 30 دقیقه یکبار حرکت می کنند. اگر آدرس هتلتان نزدیک یکی از ایستگاه های اتوبوس قرار دارد به راحتی می توانید با این اتوبوس به هتل برسید.
  • خط شماره 727: این اتوبوس مسافران را از فرودگاه حمد سوار می کند و به سمت ساحل مشهور و تفریحی الخور (Al Khor) می رود. بنابراین اگر هتلتان در نزدیکی این ساحل قرار دارد این اتوبوس بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه دوحه خواهد بود، چرا که به راحتی می توانید با این اتوبوس خود را به هتل برسانید. مدت زمان سفر از فرودگاه تا ایستگاه ساحل الخور حدود 60 دقیقه خواهد بود.

نکاتی در مورد استفاده از اتوبوس:
بهتر است قبل از رسیدن به فرودگاه، در مورد ایستگاه های اتوبوس نزدیک هتل یا مقصدتان تحقیق کنید. به این ترتیب، می توانید بهترین اتوبوس را انتخاب کنید و به راحتی به مقصد برسید. در صفحه نقشه مسیر اتوبوس فرودگاه دوحه می توانید مسیرها و توقف های اتوبوس را مشاهده کنید.

توجه داشته باشید که کرایه اتوبوس را تنها با استفاده از کارت های هوشمندی به نام کاروا (Karwa Smartcard) می توانید پرداخت کنید.

این کارت را می توانید از بخش اطلاعات حمل و نقل یا مواصلات (Mowasalat Information Desk) نزدیک سالن دریافت چمدان تهیه کنید یا آن که با پرداخت مبلغ کارت را از راننده خریداری کنید؛ انواع مختلف این کارت عبارتست از:

  • کارت دو سفره: این کارت حدود 10 ریال قطر (تاریخ 12 اسفند 96) هزینه دارد. با استفاده از این کارت در مدت زمان 24 ساعت دو سفر می توانید انجام دهید.
  • کارت مدت دار: اگر قرار است سفرهای متعددی در سطح شهر انجام دهید این کارت بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. کارت مدت دار حدود 20 ریال قطر قیمت دارد و با استفاده از این کارت در یک بازه 24 ساعته هر تعداد سفر که بخواهید می توانید انجام دهید.
  • کارت عادی یا اعتباری: برای خرید این کارت 30 ریال قطر باید بپردازید که 10 ریال قیمت کارت و 20 ریال اعتبار کارت است. یکی از مزیت های این کارت این است که از اعتبار کارت در سفرهای بعدی نیز می توانید استفاده کنید. بنابراین اگر سفرهای متعددی به قطر انجام می دهید با خرید این کارت می توانید در هزینه ها صرفه جویی کنید.
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>