اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

10 فرودگاه پررفت و آمد جهان:
فرودگاه های بین المللی معمولا فضایی شلوغ و پرازدحام دارند و میلیون ها مسافر از کشورهای مختلف برای سفر در این مکان حضور پیدا می کنند. با این حال آمار مسافران برخی فرودگاه ها به نسبت سایر فرودگاه ها بسیار بیشتر است و جزء شلوغ ترین فرودگاه های دنیا قرار می گیرند.

به نظرتان شلوغ ترین فرودگاه جهان کدام است؟ البته شاید بتوانید با توجه به مقاصد گردشگری محبوب، اسم چند فرودگاه را حدس بزنید. فرودگاه هایی مثل دبی، فرودگاه هیترو و فرودگاه چانگی سنگاپور از جمله شلوغ ترین فرودگاه های جهان هستند. در ادامه 10 فرودگاه پررفت و آمد جهان را بر اساس مسافر خارجی به شما معرفی می کنیم.

فرودگاه دبی

فرودگاه دبی | Dubai Airports:

  • فرودگاه بین المللی دبی با انتشار مسافرانش در سال 2017، عنوان پررفت و آمدترین فرودگاه جهان از نظر سفرهای بین المللی را از آن خود کرد. در سال 2017 88.2 میلیون مسافر از این فرودگاه استفاده کردند و انتظار می رود این رقم در سال 2018 به بیش از 90 میلیون مسافر برسد. فرودگاه دبی در سال 2014 توانست عنوان شلوغ ترین فرودگاه جهان (برای سفرهای خارجی) را از فرودگاه هیترو لندن بگیرد و از آن زمان همواره این عنوان را حفظ کرده است.

فرودگاه هیترو

فرودگاه هیترو لندن | London Heathrow Airport:

  • این فرودگاه که چند سال پیش عنوان پرترددترین فرودگاه جهان را در اختیار داشت پس از فرودگاه دبی در جایگاه دوم شلوغ ترین فرودگاه های جهان قرار می گیرد. البته با این که در رتبه دوم قرار گرفته اما آمار مسافرانش با آمار فرودگاه دبی فاصله زیادی دارد. در سال 2016 حدود 76 میلیون مسافر از این فرودگاه استفاده کردند که نسبت به آمار سال گذشته1% رشد داشته است. فرودگاه هیترو از نظر تعداد کل مسافر در رده هفتم فرودگاه های جهان قرار می گیرد.

 فرودگاه هنگ کنگ

فرودگاه هنگ کنگ | Hong Kong Airport:

  • فرودگاه هنگ کنگ با فاصله کمی از فرودگاه هیترو در رتبه سوم شلوغ ترین فرودگاه های جهان قرار می گیرد. 70 میلیون مسافر در سال 2016 از فرودگاه بین المللی هنگ کنگ استفاده کردند که نسبت به سال قبل 3% افزایش داشته است. فرودگاه هنگ کنگ از نظر تعداد کل جابه جایی نیز در رتبه هشتم قرار می گیرد.

فرودگاه اسخیپول

فرودگاه اسخیپول آمستردام | Amsterdam Airport Schiphol:

  • فرودگاه اسخیپول با توجه به این که یک ترمینال با ظرفیت 500000 پرواز در سال دارد آمار شگفت انگیزی را ارائه می کند. فرودگاه اسخیپول سومین فرودگاه پرتردد اروپا و چهارمین فرودگاه پررفت و آمد جهان از نظر پروازهای بین المللی است. در سال 2016 حدود 64 میلیون مسافر از این فرودگاه استفاده کردند که این آمار با رشد 9% همراه بوده است.

 فرودگاه شارل دوگل

فرودگاه شارل دوگل پاریس | Paris-Charles de Gaulle Airport:

  • فرودگاه شارل دوگل اصلی ترین فرودگاه شهر پاریس است و در سال 2016 میزبان حدود 66 میلیون مسافر از سرتاسر جهان بوده است. به طور کلی نیز این فرودگاه در رده دهمین فرودگاه شلوغ جهان قرار می گیرد. فرودگاه شارل دوگل قطب اصلی ایرلاین های مشهوری مثل ایرفرانس محسوب می شود.

فرودگاه چانگی

 فرودگاه چانگی سنگاپور | Singapore Changi Airport:

  • فرودگاه چانگی فرودگاهی بسیار مدرن و مجهز در سنگاپور است و در سال 2017 برای چندمین سال متوالی به عنوان بهترین فرودگاه جهان انتخاب شده است. در سال 2016 حدود 59 میلیون مسافر از این فرودگاه استفاده کرده اند و آن را رده ششم شلوغ ترین فرودگاه های جهان از نظر مسافران بین المللی قرار داده اند. به طور کلی نیز فرودگاه چانگی هفدمین فرودگاه شلوغ جهان است. ایرلاین هایی مثل سنگاپور ایرلاینز و جت استار ایرویز از این فرودگاه به عنوان قطب اصلی استفاده می کنند.

 فرودگاه اینچئون

فرودگاه اینچئون سئول | Seoul Incheon Airport:

  • فرودگاه اینچئون سئول با اختلاف کمی به نسبت فرودگاه چانگی در رتبه هفتم شلوغ ترین فرودگاه جهان قرار گرفته است. در سال 2016 حدود 58 میلیون مسافر از این فرودگاه برای جابه جایی استفاده کردند. این فرودگاه نیز یکی از برترین و همچنین بزرگ ترین فرودگاه های جهان است و آمار گردشگران خارجی که از این فرودگاه استفاده کرده اند 17% رشد به نسبت سال قبل داشته است.

فرودگاه فرانکفورت

فرودگاه فرانکفورت | Frankfurt Airport:

  • فرودگاه فرانکفورت اگرچه از نظر تعداد کل مسافر از فرودگاه سئول بالاتر است، اما از نظر تعداد مسافر بین المللی در رده پایین تری قرار می گیرد. فرودگاه بین المللی فرانکفورت در سال 2016 میزبان 61 میلیون مسافر به طور کل بوده و در رده سیزدهمین فرودگاه شلوغ جهان (از نظر تعداد کل مسافر) قرار گرفته است. فرودگاه فرانکفورت قطب اصلی فعالیت های ایرلاین لوفت هانزا به شمار می رود.

 فرودگاه سووارنابومی

فرودگاه سووارنابومی بانکوک | Bangkok Suvarnabhumi Airport:

  • فرودگاه تایلندی سووارنابومی در سال 2016 توانسته آمار 45 میلیون مسافر داخلی و خارجی را کسب کند. هرچند فرودگاه سووارنابومی با این آمار نتوانسته در بین 20 فرودگاه پرتردد جهان (به طور کل) قرار بگیرد، اما از نظر تعداد مسافر بین المللی در رتبه هشتم شلوغ ترین فرودگاه های جهان قرار می گیرد. فرودگاه سووارنابومی که به فرودگاه بانکوک نیز شهرت دارد یکی از دو فرودگاه اصلی بانکوک است و ایرلاین های مشهوری مثل تای ایرویز از این فرودگاه به عنوان قطب اصلی استفاده می کنند.

فرودگاه تائویوان

 فرودگاه تائویوان تایپه | Taipei Taoyuan Airport:

  • آخرین فرودگاه در این لیست، فرودگاه تائویوان تایپه در کشور تایوان است. این فرودگاه در سال 2016 میزبان 42 میلیون مسافر داخلی و خارجی بوده است و توانسته آمار ترافیک مسافرش را به نسبت سال قبل 10% افزایش بدهد. این فرودگاه توسط اتحادیه بین المللی فرودگاه ها (ACI) به عنوان بهترین فرودگاه در منطقه آسیا-اقیانوسیه انتخاب شده است.
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>