اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

فرودگاه پکن

از فرودگاه پکن تا مرکز شهر:
فرودگاه بین المللی پکن در فاصله 32 کیلومتری شمال شرقی شهر پکن قرار دارد. چین و پایتخت آن، پکن، یکی از مقاصد محبوب و پرطرفدار برای گردشگران است و بسیاری از افراد برای سپری کردن تعطیلات و مسافرت بلیط هواپیمای پکن را خریداری می کنند.

فرودگاه پکن شاهراه اصلی ورود گردشگران به این کشور محسوب می شود و سالانه بیش از 90 میلیون مسافر و گردشگر از این فرودگاه استفاده می کنند. فرودگاه پکن یکی از بهترین فرودگاه های دنیاست و مسافرانی که بلیط هواپیمایشان را به مقصد این فرودگاه رزرو کرده باشند می توانند از معماری منحصربفرد و امکانات فوق العاده این فرودگاه استفاده کنند. یکی از امکانات خوبی که در اختیار گردشگران قرار دارد گزینه های متعدد حمل و نقل فرودگاه پکن است.

در سال 2012 بیش از 91 میلیون مسافر از این فرودگاه استفاده کرده اند. به این ترتیب، این فرودگاه بعد از فرودگاه آتلانتا در آمریکا، دومین فرودگاه پررفت و آمد جهان به شمار می رود. این فرودگاه در سال 2009 به عنوان بهترین فرودگاه جهان نیز انتخاب شده و همین عناوین کافی است تا مطمئن شویم سیستم حمل و نقل خوبی در انتظار مسافران خواهد بود.

گزینه های حمل و نقل فرودگاه پکن شامل قطار اکسپرس فرودگاه، اتوبوس فرودگاه، تاکسی و … می شود. با هر بودجه و زمانی که داشته باشید می توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید و از فرودگاه پکن به هتل و مرکز شهر پکن بروید. در ادامه هرمورد را بیشتر توضیح می دهیم.

حمل و نقل بین ترمینال ها:
فرودگاه پکن سه ترمینال مسافربری دارد و مسافران می توانند برای جابه جایی بین این ترمینال ها از سرویس حمل و نقل فرودگاه استفاده کنند. این سرویس برای مسافران رایگان است و آن ها را مابین ترمینال ها جابجا می کند.

ساعات کاری اتوبوس شاتل در ساعات مختلف متغیر است و به این صورت است: اتوبوس ها از 6 صبح تا 11 شب هر 10 دقیقه یکبار، از 11 شب تا 1 بامداد هز 15 دقیقه یکبار، از 1 بامداد تا 5 صبح هر 30 دقیقه یکبار و از 5 صبح تا 6 صبح هر 15 دقیقه یکبار حرکت می کنند. اتوبوس ها در مقابل هر سه ترمینال توقف می کند.

قطار اکسپرس فرودگاه:
قطار اکسپرس به نسبت تاکسی ارزان تر است و اگر آدرس هتلتان را بدانید و وسایل و چمدان کمی داشته باشید یکی از بهترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه پکن خواهد بود. یکی از مزیت های استفاده از قطار این است که دیگر مجبور نیستید در ترافیک معطل شوید و به ویژه در ساعات اوج ترافیک، بهترین انتخاب خواهد بود.

در صورتی که هتلتان به ایستگاه مترو قطار نزدیک است و چمدان هایتان زیاد سنگین نیست می توانید از این گزینه استفاده کنید. این قطارها در مقابل ترمینال های شماره 3 و 2 توقف دارند و مسیر فرودگاه تا مرکز شهر را در 15 الی 20 دقیقه طی می کنند.

ساعات کاری این قطارها از ساعت 6 صبح تا 22:30 دقیقه شب است. در طول ساعات شلوغ وپرتردد این قطارها هر ده دقیقه یکبار حرکت می کنند (از 9:30 تا 12:30 و 16 تا18:30). در سایر ساعات روز هر 15 دقیقه یکبار یک قطار حرکت می کند.

برای راهنمایی بیشتر برای استفاده از قطار به این شکل عمل کنید:

  • از ترمینال شماره 3 یا 2 سوار قطارهایی به مقصد ایستگاه Sanyuanqiao یا Dongzhimen شوید. این مسیر حدود 20 دقیقه طول می کشد.
  • در ایستگاه Dongzhimen خط عوض کنید و وارد خط 2 مترو پکن شوید؛ یا در ایستگاه Sanyuanqiao وارد خط 10 مترو شوید. در این خطوط حرکت کنید و با توجه به آدرس هتلتان در نزدیک ترین ایستگاه پیاده شوید.
  • بهتر است از قبل در مورد ایستگاه های مترو نزدیک هتل تحقیق کنید تا در مترو کمتر دچار مشکل شوید و به راحتی به مقصد برسید.

تاکسی:
اگر برای اولین بار به پکن سفر می کنید و هیچ گونه شناختی از شهر ندارید تاکسی بهترین و راحت ترین گزینه برای شما خواهد بود. تاکسی به جز در مواقع اوج ترافیک (صبح 8-9 و بعدازظهر 6-7:30) راحت ترین گزینه برای رسیدن به هتل و مرکز شهر است.از سالن ترمینال که خارج می شوید می توانید ردیف تاکسی ها را مشاهده کنید.

ممکن است تاکسی های بدون مجوز یا راننده های لیمو به شما پیشنهاد بدهند سوار شوید. اما مراقب باشید! چون اغلب کرایه این ماشین ها حدود دوبرابر نرخ معمول تاکسی های فرودگاه است. بنابراین برای امنیت و صرف هزینه کمتر از تاکسی های مجوزدار فرودگاه استفاده کنید.

تاکسی های فرودگاه برای محاسبه کرایه از تاکسیمتر استفاده می کنند، پس وقتی سوار تاکسی شوید حواستان باشد که راننده دستگاه را روشن کرده باشد. یکی از توصیه هایی که بهتر است در سفر به پکن رعایت کنید این است که آدرس هتل و مقصدتان را به زبان چینی همراه داشته باشید.

بسیاری از راننده ها انگلیسی بلد نیستند و اگر آدرس را به چینی نشانشان دهید بهتر می توانند به شما کمک کنند. برای این کار می توانید آدرس هتل را به زبان چینی پرینت بگیرید و همراه داشته باشید.

تاکسی ها فاصله فرودگاه پکن تا مرکز شهر را به طور میانگین در مدت زمان یک ساعت طی می کنند. در ساعات ترافیک و شلوغ مسلما هم زمان سفر و کرایه افزایش پیدا می کند.

اتوبوس شاتل فرودگاه:
اتوبوس شاتل نیز یکی از گزینه های مناسب حمل و نقل فرودگاه پکن است. این اتوبوس ها مسافران را از فرودگاه سوار می کنند و در 11 مسیر مختلف از جمله زیدان (Xidan)، وانگفوجینگ (Wangfujing)، ایستگاه راه آهن پکن، ایستگاه راه آهن غرب، مرکز صنعتی شانگدی (Shangdi Information Industry Base) و منطقه تجاری یی ژوانگ (Yizhuang) حرکت می کند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>