اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

فرودگاه بین المللی کیش

معرفی فرودگاه بین المللی کیش:
امروز می خواهیم یکی از فرودگاه های بین المللی کشورمان ایران در جزیره ی زیبای کیش قرار گرفته است که از قضا پروازهای زیادی هم پذیرا است را معرفی کنیم. درباره ی فرودگاه بین المللی کیش(Kish International Airpor)صحبت می کنیم.

ایده ی ساخت این فرودگاه درجزیره ی کیش، سال 1349 هنگامی که هیئت کارشناسی متشکل از کارشناسان ایرانی و خارجی از جزیره ی کیش بازدید می کردند به وجود آمد.

با توجه به موقعیت جغرافیایی و استراتژیک مناسبی که در جزیره ی کیش وجود داشت و با توجه به ویژگی های طبیعی و جذاب این جزیره برای گردشگران، سواحل مرجانی و آب های فیروزه ای که اطراف آن را اشباع کرده است این منطقه را به عنوان منطقه ای توریستی انتخاب کرده و برای احداث یک فرودگاه که حضور گردشگران داخلی و خارجی را تسهیل کند، ساخت فرودگاه بین المللی کیش را ارگان های مرتبط تصویب کردند.

ساخت فرودگاه در سال 1347 توسط سازمان عمران کیش آغاز شد. برای ساخت این فرودگاه مهندسان و معمارانی که مامور ساخت این فرودگاه شده بودند، از جزایر هاوایی و کرانه های جنوبی دریای مدیترانه ایده گرفتند.

برای ساخت و توسعه ی این فرودگاه در سال 1352 قسمتی از روستای ماشه که در شمال شرقی جزیره ی کیش واقع بود و در واقع بهترین و مرکز جزیره ی کیش بود تخلیه گشت و در اطراف آن که به فرودگاه هم نزدیک بود بازار فرانسوی ها، هتل کیش، ویلا ها و کاخ های مختلف، تأسیسات رادیو و تلویزیون، نیروگاه برق و آب شیرین کن ساخته شد. همچنین در قسمت شرقی مرکز جزیره که بلند ترین مکان موجود در جزیره هم هست برای ساخت این فرودگاه انتخاب شد.

یکی از علل انتخاب این مکان برای ساخت این فرودگاه، باند نیروی هوایی بود که از قبل در آن منطقه قرار داشت.

بالاخره ساخت این فرودگاه با تخصیص هزینه ای بسیار زیاد آغاز شد و در سال 1356 و تا قبل از به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی، ساخت فاز 1 فرودگاه که اصلی ترین ساختمان این فرودگاه نیز محسوب می شد و قسمتی از فاز 2 فرودگاه به پایان رسید و این فرودگاه در چندین مراسم خصوصی افتتاح شد.

در 7 آبان ماه سال 1356 با حضور شخصیت های بالا رتبه ی آن زمان اولین هواپیمای مسافربری کنکورد در فرودگاه کیش به زمین نشست و فعالیت این فرودگاه به صورت رسمی آغاز گشت.

درهمان زمان به دستور دولت، بودجه ی بسیار زیادی هم برای توسعه ی جزیره ی کیش اختصاص داده شد و به این صورت حضور مسافران زیاد در این جزیره تضمین شد. با توجه به شرایط کشورمان بعد از سال 1357، روند توسعه ی جزیره ی کیش و همچنین تکمیل جزیره نا تمام ماند.

بالخره در ابتدای سال 1373 با تجهیز باند فرودگاه کیش به چراغ های مخصوص پرواز در شب، پروازهای شبانه از نقاط مختلف به کیش برقرار شد. در این زمان فرودگاه کیش به یکی از مهم ترین و بزرگ ترین و پر رفت و آمد ترین فرودگاه های کشور بعد از فرودگاه مهرآباد تهران تبدیل شده بود.

شرکت های هواپیمایی نظیر هواپیمایی آتا، هواپیمایی اترک، هواپیمایی کاسپین، هواپیمایی ایران ایر، هواپیمایی ایران ایر تور، هواپیمایی آسمان، هواپیمایی کارون، هواپیمایی کیش ایر، هواپیمایی ماهان، هواپیمایی معراج، هواپیمایی قشم، هواپیمایی سپهران، هواپیمایی تابان و هواپیمایی زاگرس از این فرودگاه به عنوان یکی از قطب های پروازی خود استفاده می نمایند.

پروازهای داخلی این فرودگاه به مقصد تهران، شیراز، مشهد، اصفهان، بندر عباس، کرمان، اهواز، تبریز، یزد، همدان، بوشهر، رشت، کرمانشاه، ساری، کاشان، گرگان، جم، عسلویه، ارومیه و سنندج است. همچنین از این فرودگاه به مقصد دبی و مسقط نیز پرواز صورت می گیرد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>