اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

توصیه های مهم برای استفاده از کولر آبی

کولرهای آبی یکی از رایج ترین وسایل سرمایشی هستند که بیشتر برای مناطقی با آب و هوای خشک مناسبند. در این نوع کولرها تبخیر قطرات بسیار ریز آب موجب ایجاد سرما در فضای خانه می شود. کولرهای آبی ارزانتر از کولرهای گازی بوده و مصرف برق کمتری نیز دارند.

توصیه های مهم برای استفاده از کولر آبی

کولرهای آبی برای مناطق شرجی مانند شمال و جنوب کشور مناسب نیستند. از طرفی نصب این کولرها در شهرهای آلوده مانند تهران نیز توصیه نمی شود زیرا به دلیل رطوبت پوشالها، گرد و غبار و آلودگی های موجود در هوا را به خانه وارد می کنند. استفاده از کولر آبی می تواند منجر به سردردهای موقت، گرفتگی بینی، گلودرد، عطسه و سرفه شود که این مشکلات ناشی از عبور مواد آلوده کننده، ویروس ها و قارچ های موجود در هوا از طریق کولر آبی است.

توصیه های مهم برای استفاده از کولر آبی

پوشال کولر آبی باید سالیانه تعویض شود و یا حداقل به صورت کامل و دقیق شسته شود. علاوه بر پوشال، سطوح داخلی و کف کولر را نیز بشویید.کمی محلول ضدعفونی کننده سانوسیل داخل آب مخزن کولر بریزید.
بعد از اینکه کولر را کاملا تمیز کردید پمپ آب را به مدت 15 دقیقه روشن کنید تا پوشال های خشک کولر کاملا خیس و مرطوب شوند.

یکی از مهم ترین خطرات کولرهای آبی امکان برق گرفتگی در هنگام روشن کردن آنهاست. از طرفی کولرهای آبی به دلیل رطوبت همیشگی که دارند برق گرفتگی را بدتر می کنند. بنابراین در صورت خرابی کولر هیچ گاه به تنهایی اقدام به تعمیر آن نکنید. بهتر است از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. بدنه کولر آبی فلزی است و کمی بی احتیاطی می تواند منجر به برق گرفتگی شود.

اگر به تازگی به خانه جدیدی نقل مکان کرده اید ابتدا باید به وسیله یک فاز متر از برق نداشتن بدنه کولر مطمئن شوید. برای تعویض پوشال کولر یا تعمیر برق کولر حتما برق اصلی ساختمان را قطع کنید.
در طول روز به کولر استراحت دهید و آن را تمام مدت روشن نگه ندارید. بهتر است در ساعات روز کولر روی دور کند کار کند.

با نصب سایبان بر روی کولر آبی مانع از تابش مستقیم آفتاب بر روی کولر آبی شوید.
توصیه می شود کانال کشی کولرهای آبی از مسیرهای بسیار کوتاه انجام شود. اگر کانال کشی در بخش خارجی ساختمان است بهتر است با انجام عایق کاری مانع از گرم شدن کانال ها و به هدررفتن سرما شوید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>