اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

چرا گاهی پرتاب باد کولر گازی کم شده و دوده از آن پرتاب می شود؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای کولر گازی ها پیش بیاید کم شدن پرتاب باد، پرتاب دوده و یا لکه های سیاه از داخل آنهاست. احتمالا اغلب دارندگان کولرگازی حداقل یک بار با این شرایط مواجه شده اند. در این مطلب شما را با علت این مشکل و راهکار برطرف کردن آن آشنا میکنیم.

ساز و کار کولر گازی

کولرگازی بهترین دستگاه خنک کننده موجود در بازار است که به علت قدرت خنک کنندگی بالایش بیشتر در مناطق گرم نصب می شود. کولر گازی با عبور دادن هوای محیط از روی کویل های خود یک سیکل خنک کننده ایجاد می کند که پس از مدت کوتاهی خنکی یکنواختی در محیط داخلی خانه ایجاد می کند.

کولر گازی روند خنک سازی را با گردش دادن آن ادامه می دهد تا زمانی که تمام محیط به صورت یکنواخت خنک شود.اسپیلت هوای سرد را به وسیله یک فن بلور یا یک پروانه استوانه ای شکل (تعبیه شده در پنل داخلی) در تمام فضا پرتاب می کند. موتور نیز نقش کمکی برای چرخاندن هوای خنک در محیط خانه دارد.

اهمیت سرویس کردن کولر گازی

سرویس کردن به موقع کولر گازی نقش بسیار مهمی در حفظ قدرت خنک سازی و پرتاب باد آن دارد. عدم سرویس به موقع می تواند موجب کم شدن قدرت پرتاب باد و خروج ذرات سیاه رنگ از آن شود. این حالت بیشتر هنگامی پیش می آید که پنل داخلی به آشپزخانه نزدیک باشد.

هوای اطراف فن پر از ذرات چربی و دوده های آشپزخانه است که نزدیکی آشپزخانه و پنل داخلی موجب می شود که این ذرات، روی فن چسبیده و جذب شوند. پس از مدتی این آلودگی ها بیشتر شده و سنگین می شوند و در نهایت موجب مسدود شدن پره های فن و کم شدن پرتاب باد کولر می شوند. در این حالت ممکن است ذرات دوده سیاه نیز همراه با باد کولر به بیرون پرتاب شوند.

سرویس کردن سالیانه کولرگازی موجب می شود که تمام ذرات و چربی ها جمع شده روی فن شسته شوند و در نتیجه قدرت پرتاب کولر گازی مثل روز اول می شود. عدم سرویس کولرگازی در طولانی مدت می تواند موجب آسیب جدی به کولر گازی وارد می کند که هزینه تعمیر آن، چند برابر هزینه سرویس کردن خواهد بود.
توصیه می کنیم هر سال یا هر دو سال یکبار کولرگازی را سرویس کنید.

راهکار رفع مشکل پرتاب کم کولر و خروج دوده و ذرات چربی

ابتدا برق کولر را کاملا قطع کنید تا شرایط ایمن باشد. سپس قاب رویی پنل داخلی را باز کنید تا بتوانید فن را تمیز کنید. برای تمیز کردن فن داخلی از یک مسواک یا برس کوچک استفاده کنید. هنگام تمیز کردن فن مراقب پره های فن باشید تا دچار شکستگی نشوند. اگر این پره ها بشکنند فن از حالت بالانس خارج شده و صداهای شدید و لرزش ایجاد می کند. این مساله در دراز مدت مشکل جدی برای کولرگازی به وجود می آورد.

تعمیرکاران حرفه ای کولرگازی ابتدا قاب را به صورت کامل در آورده تا کاملابه فن دسترسی داشته باشند. آنها برای تمیز کردن بهتر فن از یک دستگاه کارواش مخصوص استفاده می کنند تا کاملا تمیز و شسته شود. پس از اتمام کار قاب باید به صورت صحیح جا بیفتد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>