اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

فرودگاه بین المللی شرمتیوو

معرفی فرودگاه بین المللی شرمتیوو:
فرودگاه بین المللی شرمتیوو(Шереметьевский) شهر مسکو در کشور روسیه است. این فرودگاه به همراه سه فرودگاه دیگر روسی، جز بزرگ ترین فرودگاه های کشور روسیه محسوب می آید.

ساخت این فرودگاه در ابتدا به عنوان یک سایت نظامی به همین نام در تاریخ 1 سپتامبر سال 1953 در حومه ی شهر مسکو به فرمان شورای وزیران اتحاد جماهیر شوروی آغاز شد و بالاخره در تاریخ 7 اکتبر 1957 به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اکتبر افتتاح گردید.

این فرودگاه در واقع یک فرودگاه بین المللی است که در منطقه ی خیمکی روسیه قرار دارد. این فرودگاه از شمال غربی مرکز مسکو 29 کیلومتر فاصله دارد و قطب اصلی شرکت هواپیمایی آئروفلوت محسوب می شود.

اما از کاربری نظامی و برخی از اطلاعات این فرودگاه که بگذریم، می رسیم به کاربری فعلی شرمتیوو که آن هم سایت مسافری است، در تاریخ 11 اوت سال 1959 کاربری این فرودگاه به شکل امروزیش یعنمی مسافربری در آمد. اولین پرواز بین المللی این فرودگاه در تاریخ 1 ژوئن سال 1960 به سمت فرودگاه بین المللی برلین انجام گرفت.

پروازهای داخلی فرودگاه بین المللی شرمتیوو در تاریخ 12 سپتامبر سال 1964 انجام شد. اولین پرواز برنامه ریزی شده ی این فرودگاه نیز در تاریخ 12 سپتامبر 1967، با هواپیمای توپولف به مقصد استکلهم بود. تا قبل از المپیک زمستانی 1980 این فرودگاه تنها 1 ترمینال داشت اما به مناسب افتتاح این بازی ها، ترمینال 2 فرودگاه نیز افتتاح شد. برای ساخت بنای این فرودگاه از اصول طراحی فرودگاه هانوفر لانگهن ایده گرفته شده است.

بین دو قسمت شمالی و جنوبی این فرودگاه هیچ نقطه ی اتصالی وجود ندارد و اساسا این دو قسمت کاملا از یکدیگر جدا هستند.

از سال 2000 به بعد برنامه های بسیاری برای توسعه و بازسازی این فرودگاه در رقابت با دیگر فرودگاه های بزرگ جهان صورت گرفت. با توجه به این که شرکت های هواپیمایی چون لوفت هانزا، بریتیش ایرویز، ایبریا، خطوط هوایی ژاپن، خطوط هوایی بروکسل، خطوط هوایی اتریش و خطوط هوایی بین المللی سوئیس این فرودگاه را به عنوان یکی از قطب های خود انتخاب نمودند، نیاز به بازسازی مجدد در این فرودگاه به شدت احساس و آشکار گردید.

در این سال هایی که این فرودگاه در دست توسعه و نوسازی مجدد قرار گرفت؛ امکاناتی همچون: ایستگاه راه آهن قطارهای آئرو اکسپرس مخصوص به فرودگاه بین المللی شرمتیوو، بازسازی مجتمع جنوبی، افزایش ظرفیت بخش شمالی و … بسیاری از اقدامات دیگر در طی این بازسازی ها صورت پذیرفت.

طی این پروسه ی ساخت و توسعه، وزارت حمل و نقل روسیه در حدود 2 میلیارد دلار از بودجه ی فدرال و 1 میلیارد دلار از بودجه های مصرفی را برای انجام امور این فرودگاه اختصاص داد. فرودگاه های کشور روسیه، همچون مترو هایش از نظر رفاه، زیبایی و امکانات و همچنین مدرن بودن حرف اول را در بین همه ی کشور های جهان می زنند.

درباره ی ترمینال های این فرودگاه بهتر است بدانید که از چندین پایانه تشکیل شده است که پایانه هایa، bو c در بخش شمالی و پایانهd، e و f در بخش جنوبی این ترمینال ها قرار گرفته اند. درباره ی این فرودگاه بد نیست تا این نکته را بدانید که زمانی که شما در زمان پرواز با تاخیر های چند ساعته مواجه شدید و یا در زمان ترانسفر، مجبور شدید چند ساعتی را در فرودگاه سپری کنید، دقیقا در چنین وضعیتی که وقتی اضافه دارید می توانید به اهمیت امکانات رفاهی و تفریحی این فرودگاه ها پی ببرید تا بتوانید به دور از خستگی و بی حوصلگی از زمان های بدون استفاده ی خود بهترین استفاده را در محیط این فرودگاه ببرید.

اطلاعات فرودگاه بین المللی شرمتیوو:

 • نام فرودگاه بین المللی شرمتیوو: Sheremetyevo International Airport.
 • کد یاتا: SVO.
 • کد ایکائو: UUEE.
 • نوع فرودگاه: همگانی.
 • فاصله تا مرکز شهر مسکو: 28 کیلومتر.
 • فاصله از دریا: 192 متر.
 • ترمینال: 5 ترمینال.

ترمینال های فرودگاه بین المللی شرمتیوو:
فرودگاه بین المللی شرمتیوو دارای 4 ترمینال عملیاتی مسافری و یک ترمینال مخصوص برای استفاده ی هواچیماهای خاص و یا تجاری است. پایانه های این فرودگاه بر اساس موقعیت جغرافیایی به 2 گروه شمالی و جوبی تقسیم می شوند.

ترمینال های شمالی:

 • ترمینال A در سال 2012 در سمت شرقی ترمینال B افتتاح شد و بیشتر به منظور خدمات برای هواپیما های تجاری و خصوصی مورد استفاده قرار گرفت.
 • ترمینال B به صورت عمده به پروازهای ارزان قیمت دراین فرودگاه می پردازد. این ترمینال دارای 64 ایستگاه هواپیما و 8 ایستگاه مورد استفاده برای تعمیر و نگهداری هواپیما است که به ایرفلوت اختصاص داده شده است. این ترمینال به دو ساختمان تقسیم شده است: سالن ورودی و خروجی. ترمینال B به خاطر معماری منحصر به فرد و غیر معمولی که دارد شبیه به یک دروازه و یا یک سفینه ی فضایی است. طراحی این ترمینال توسط تیم معماران G Elkin Yu Kryukov مدیریت شده است.
 • ساخت ترمینال C برای دولت روسیه، به صورت تخمینی 87.7 میلیون دلار هزینه در بر داشت. فضای اضافی این ترمینال از فضاهای عمومی این فرودگاه گرفته شده است و ظرفیت آن برابر با پذیرش 5 میلیون مسافر در سال است.

ترمینال های جنوبی:

 • Terminal D در نوامبر 2009 افتتاح شد و در مجاورت Terminal F قرار گرفته است. این ترمینال هاب ایر فلوت و شرکای اسکای تیم می باشد و در سال ظرفیت 12 میلیون مسافر را دارد. این ترمینال بسیار زیبا است و در آن طراحی های بسیار چشم نوازی وجود دارد.
 • ترمینال E در سال 2010 به عنوان یک پروژه جهت توسعه دادن ظرفیت اتصالات پایانه های D و F ساخته و افتتاح شد. ساخت این ترمینال اجازه ی توسعه ی ترمینال های D و F و همچنین ایستگاه راه آهن را به ترمینال های بخش جنوبی داد.

راه های دسترسی به ترمینال شرمینوو:

 • قطار: همانطور که بالاتر هم گفتیم، ایستگاه های آئرو اکسپرس دراین فرودگاه وجود دارند. به جز این شرکت، راشن ریل ویز نیز در این فرودگاه ایستگاه دارد.
 • اتوبوس: با خط 817 و 851 اتوبوس های مسکو از فرودگاه می توانید به مرکز شهر مسکو بروید.
 • تاکسی: همانند تمام شهرهای پر جمعیت دنیا و فرودگاه های شلوغ و پر رفت و آمد این فرودگاه نیز تاکسی های فراوانی دراد که راحت هستند اما کرایه ی گرانی دارند.

امکانات فرودگاه بین المللی شرمتیوو:

 • در همه جای این فرودگاه وای فای پر سرعت در دسترس است.
 • صندلی های این فرودگاه برای استراحت مناسب اند اما به عقیده ی خیلی از افراد برای خوابیدن خوب نیست.
 • اگر قصد دارید در این فرودگاه بمانید، به همراه خود پتوی مسافرتی و چشم بند ببرید زیرا این فرودگاه سرد و روشن است.
 • در این فرودگاه به راحتی نمی توانید مکانی برای شارژتلفن همراه خود بیابید بنابراین بهترین کار این است که قبل از سفر مخصوصا با سفرهای اکونومی، به عضویت مخصوص سالن دربیایید و از امکاناتی همچون حمام هم نیز استفاده نمایید.
 • در این فرودگاه اجاره ی اتومبیل نیز امکان پذیر است.
 • اتاق مادر و فرزند در اختیار مادران نیز می باشد.
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>