اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

5 کشور دنیا که فرودگاه ندارند:
وقتی قصد سفر به یک کشور خارجی را دارید احتمالا اولین کاری که انجام می دهید رزرو بلیط هواپیماست. سفر با هواپیما آنقدر بدیهی به نظر می رسد که نمی توانیم کشوری را بدون فرودگاه تصور کنیم.

اما در گوشه و کنار این دنیا چند کشور وجود دارند که اصلا فرودگاه ندارند! این کشورها کدام هستند؟ چرا این کشورها فرودگاه ندارند و جابه جایی در این کشورها چطور انجام می شود؟ جالب است بدانید که این کشورها همگی در اروپا قرار دارند و برخی از آن ها کشورهای ثروتمند و پرگردشگری هم هستند!

واتیکان

واتیکان:

  • شهر واتیکان کوچک ترین کشور دنیاست! این کشور با 44 هکتار مساحت و 836 نفر جمعیت درست در وسط شهر رم قرار گرفته است و یک کشور مستقل محسوب می شود. این کشور کوچک هیچ فرودگاهی ندارد و بازدیدکنندگان از طریق فرودگاه رم به این کشور سفر می کنند. حتی اگر پاپ دستور بدهد که در این کشور فرودگاه ساخته شود فضای کافی برای ایجاد فرودگاه در واتیکان وجود ندارد. افراد نزدیک به پاپ برای مسافرت از فرودگاه ویژه هلیکوپتر در باغ های شهر واتیکان استفاده می کنند. اما شخص پاپ چه؟ ظاهرا پاپ برای مسافرت از فرودگاه های رم استفاده می کند و با هواپیما سفر می کند.

موناکو

موناکو:

  • کشور شاهزاده نشین موناکو، پس از واتیکان دومین کشور کوچک دنیا به شمار می رود. این کشور تفریحگاه ثروتمندان جهان است و با این حال یک کشور بدون فرودگاه است! افراد ثروتمند، مشهور، قدرتمند و …برای رسیدن به این کشور زیبا مجبورند ابتدا به شهر نیس فرانسه پرواز کنند و بعد از آنجا با اتومبیل، لیموزین، اتوبوس یا قطار یا هلیکوپتر به کشور موناکو سفر کنند. کشور موناکو 202 هکتار (2 کیلومتر مربع) مساحت دارد و با 38500 نفر جمعیت متراکم ترین کشور به نسبت جمعیت و مساحت به شمار می رود. از لحاظ مساحت و تئوری، فضای کافی برای ساخت فرودگاه در این کشور وجود دارد، اما همانطور که گفتیم در هر کیلومتر مربع 19250 نفر زندگی می کنند و ساکنین ثروتمند موناکو علاقه ای به تنگ تر شدن جایشان ندارند.

لیختنشتاین

لیختنشتاین:

  • کشور لیختنشتاین (Liechtenstein) تنها کشور محصور دوگانه در خشکی است که فرودگاه ندارد. کشور محصور دوگانه در خشکی یعنی کشور همسایه آن ها نیز یک کشور محاط در خشکی است و تنها دو کشور در دنیا (لیختنشتاین و ازبکستان) این وضعیت را دارند. لیختنشتاین یک کشور بدون فرودگاه است و 36281 نفر جمعیت آن برای مسافرت هوایی باید به نزدیک فرودگاه، یعنی فرودگاه زوریخ سوئیس بروند. البته یک فرودگاه هلیکوپتر در شهر بالزرس این کشور وجود دارد که در مواقع لزوم پروازهایی را انجام می دهد. کشور پادشاهی لیختنشتاین بین کشورهای اتریش و سوئیس قرار گرفته و تنها 70 کیلومتر با ایتالیا فاصله دارد.

آندورا

آندورا:

  • کشور مستقل آندورا (Andorra) بین اسپانیا و فرانسه و در کوه های پیرنه قرار گرفته است. این کشور 121 هکتار مساحت دارد و مسلما از نظر مساحت فضای کافی برای یک فرودگاه را دارد. اما همچنان یک کشور بدون فرودگاه است، چون قرارگیری در کوه های پیرنه و دره های عمیق کوهستانی، پرواز و فرود هواپیماها را با مشکل مواجه خواهد کرد. در کشور کوچک آندورا سه فرودگاه هلیکوپتر وجود دارد. گردشگرانی که قصد سفر به آندورا را داشته باشند باید از طریق اسپانیا یا فرانسه به این کشور برسند. نزدیک ترین فرودگاه به این کشور، فرودگاه جیرونا-کاستا براوا در کشور اسپانیاست.

سان مارینو

سان مارینو:

  • یکی از دو کشوری که تمام مرزهایش با کشور ایتالیاست کشور سان مارینو (San Marino) است. این کشور را اولین کشور با حکومت جمهوری می دانند و قانون اساسی اش نیز قدیمی ترین قانون اساسی ملی در دنیا محسوب می شود. کشور سان مارینو تنها چند کیلومتر با فرودگاه بین المللی فدریکو فلینی در شهر ریمینی ایتالیا فاصله دارد و شاید به همین دلیل نیازی به ساخت یک فرودگاه احساس نکرده است. البته یک فرودگاه کوچک هلیکوپتر روی زمین چمن وجود دارد که در مواقع ضروری هلیکوپترها می توانند در آن فرود بیایند. اما سان مارینو نیز یک کشور بدون فرودگاه به شمار می رود.

کشورهایی که ذکر کردیم کشورهای بدون فرودگاه هستند که همگی در اروپا قرار دارند. تقریبا تمام آن ها کشورهای کوچکی هستند و از لحاظ مساحت و جمعیت رکورد کوچک ترین کشورهای دنیا را دارد. در مورد اولین و دومین کشور کوچک دنیا یعنی واتیکان و موناکو صحبت کردیم.

اما جالب است بدانید که کشورهای نارو (Nauru) و تووالو (Tuvalu) که سومین و چهارمین کشور کوچک دنیا هستند فرودگاه دارند! امروزه تصور یک کشور بدون فرودگاه تقریبا غیرممکن است و آنقدر به هواپیما و سفرهوایی عادت کرده ایم که مسافرت بدون آن را نمی توانیم تصور کنیم.

اما شاید یکی از دلایل نداشتن فرودگاه در این کشور این باشد که به کشورهای بزرگ دنیا مثل فرانسه و ایتالیا نزدیک هستند و ساکنین این کشورها با طی مسافت کوتاهی می توانند به نزدیک ترین فرودگاه در کشورهای همسایه برسند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>