اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

فرودگاه سووارنابومی

حمل و نقل فرودگاه سووارنابومی:
فرودگاه بین المللی سووارنابومی در فاصله 25 کیلومتری مرکز شهر بانکوک قرار دارد و شاهراه اصلی ورود گردشگران به کشور تایلند محسوب می شود.

این کشور یکی از مکان های محبوب و پرطرفدار برای گردشگران است و سالانه میلیون ها مسافر از این کشور بازدید می کنند. بسیاری از گردشگران ایرانی نیز برای گذراندن تعطیلات به تایلند سفر می کنند و بلیط هواپیمای خود را به مقصد فرودگاه بانکوک رزرو می کنند.

طبق آمار سال 2017، بیش از 60 میلیون مسافر از فرودگاه سووارنابومی برای جابه جایی استفاده کرده اند. این فرودگاه یکی از بزرگ ترین فرودگاه های بین المللی در منطقه جنوب شرق آسیا به شمار می رود. با توجه به تعداد بالای گردشگرانی که به این فرودگاه سفر می کنند خوشبختانه امکانات حمل و نقل فرودگاه سووارنابومی از تنوع بالایی برخوردار است.

با هر بودجه و زمانی که داشته باشید می توانید بهترین گزینه حمل و نقل را انتخاب کنید و به هتل یا مرکز شهر بانکوک بروید. قطار، تاکسی و اتوبوس از جمله انتخاب های شما برای رسیدن به مرکز شهر هستند. در ادامه هر یک از این موارد را با جزئیات بیشتری توضیح می دهیم:

خط راه آهن فرودگاه:
این خط سریع ترین و ارزان ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه سووارنابومی بانکوک است. ساعات کاری قطارها هرروز از ساعت 6 صبح است و هر 10-13 دقیقه یک بار حرکت می کنند. در طبقه زیرزمین فرودگاه می توانید سوار این قطار شوید. استفاده از قطار بهترین راه برای دوری از ترافیک سنگین بانکوک، به ویژه در مواقع بارانی است.

قطار سریع السیر فرودگاه شما را از فرودگاه مستقیما و در مدت زمان 15 دقیقه به ایستگاه ماکاسان (Makkasan Station) می برد. از آنجا می توانید سوار خط راه آهن شهری شوید و در ایستگاه پایا تای پیاده شوید و به قطار اسکای ترین (Skytrain) دسترسی پیدا کنید.

اگر مقصد نهایی تان خیابان خائو سان بانکوک است علاوه بر تاکسی، می توانید سوار اتوبوس شماره 15 شوید؛ این اتوبوس ها از کنار مرکز خرید سنترال ورلد (Central World)، ایستگاه قطار BTS سیام و ایستگاه قطار BTS استادیوم ملی و همینطور خیابان مشهور خائو سان عبور می کنند.

تاکسی:
تاکسی های فرودگاه راحت ترین راه حمل و نقل فرودگاه سووارنابومی بانکوک برای رفتن به هتل و مرکز شهر هستند. ایستگاه تاکسی های فرودگاه بیرون ساختمان ترمینال قرار دارد و کرایه را بر اساس کیلومتر شمار محاسبه می کنند.

این تاکسی ها به رنگ های مختلف هستند اما همگی تابلوی تاکسی متر روی سقفشان دارند. برای پیدا کردن ایستگاه تاکسی ها در بیرون ساختمان ترمینال تابلوهای راهنمای تاکسی را دنبال کنید.

دو نوع تاکسی در این فرودگاه وجود دارد: تاکسی استاندارد و تاکسی های بزرگ. تاکسی های استاندارد ظرفیت دو مسافر بزرگسال را به همراه چمدان و کیف دستی دارند. تاکسی های بزرگ تعداد مسافر و بار بیشتری را می توانند حمل کنند.

برای کرایه تاکسی به باجه مخصوص بروید و مقصدتان را به متصدی باجه اعلام کنید تا هماهنگی های لازم را انجام دهند.

راننده ها معمولا کمی انگلیسی بلد هستند اما برای اطمینان بیشتر بهتر است آدرس هتل یا مقصدتان را به زبان تایلندی همراهتان داشته باشید. سریع ترین مسیر برای رسیدن به مرکز شهر از طریق بزرگراه است، اما بابت عوارض بزرگراه مبلغ 70 بات (واحد پول تایلند) علاوه بر مبلغ کرایه باید بپردازید.

لیموزین فرودگاه:
کرایه لیموزین های فرودگاه 3 برابر قیمت تاکسی هاست اما بسیار جادار و راحت هستند و رانندگان اغلب به زبان انگلیسی صحبت می کنند. اگر به صورت گروهی و خانوادگی سفر می کنید استفاده از تاکسی های لیموزین به شما توصیه می شود. برای کرایه این لیموزین ها باید به باجه لیموزین فرودگاه در سالن دریافت چمدان مراجعه کنید.

اتوبوس های اکسپرس فرودگاه:
یکی از بهترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه سووارنابومی بانکوک، اتوبوس های اکسپرس هستند. این اتوبوس ها از چهار مسیر از فرودگاه به مرکز شهر بانکوک می روند و از ساعت 5 صبح تا نیمه شب فعال هستند.

برای سوار شدن به این اتوبوس ها می توانید از باجه اتوبوس فرودگاه در طبقه 1 بلیط تهیه کنید. اتوبوس S1 مستقیما از فرودگاه سووارنابومی به خیابان خائو سان می رود. این اتوبوس هر 30 دقیقه یکبار حرکت می کند و از 6 صبح تا 8 شب در گیت 7 کار می کنند.

اتوبوس های شهری:
اتوبوس های شهری به صورت 24 ساعته فعال هستند. حدود 12 خط اتوبوسرانی مختلف از فرودگاه سووارنابومی به قسمت های مختلف شهر بانکوک حرکت می کنند. همچنین یک اتوبوس دولتی نیز در فرودگاه وجود دارد که مسافران را مستقیما از فرودگاه به پاتایا می برد.

برای استفاده از اتوبوس های شهری یا مینی بوس ابتدا باید سوار اتوبوس شاتل رایگان فرودگاه شوید و چند کیلومتر آن طرف تر در مرکز حمل و نقل عمومی پیاده شوید.

از آنجا می توانید از خطوط اتوبوس رانی زیر استفاده کنید:

  • اتوبوس 550: سووارنابومی به بانگ کاپی.
  • اتوبوس 553: سووارنابومی به ساموت پراکان.
  • اتوبوس 554: سووارنابومی به فرودگاه دن موئنگ.
  • اتوبوس 555: سووارنابومی به رانگزیت.
  • اتوبوس 558: سووارنابومی به سنترال راما 2.

سرویس رایگان به فرودگاه دن موئنگ:
مسافرانی که قصد جابه جایی از فرودگاه سووارنابومی به فرودگاه دیگر شهر بانکوک، یعنی فرودگاه دن موئنگ را دارند می توانند از سرویس حمل و نقل رایگان فرودگاه استفاده کنند. این اتوبوس ها از ساعت 5 صبح تا 12 شب فعال هستند و هر یک ساعت یک بار و در ساعات پررفت و آمد هر 20-40 دقیقه یکبار حرکت می کنند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>