اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

فرودگاه بین المللی پنانگ

معرفی فرودگاه بین المللی پنانگ:
از آن جایی که کشور مالزی مقصد بسیاری از مسافران و گردشگران دنیا و مخصوصا ایرانیان است، اگر به مالزی سفر کرده باشید و یا سفری در آینده داشته باشید، پیشنهاد می کنیم که با فرودگاه بین المللی پنانگ بایان لپاس(Penang Bayan Lepas)، آشنا شوید.

در سال 1935 در ایالت پنانگ، این فرودگاه بین المللی ساخته و افتتاح شد. فرودگاه پنانگ نزدیک به 1 قرن است که سر پا است و شاید به همین دلیل بتوان گفت که قدیمی ترین فرودگاه کشور مالزی، فرودگاه پنانگ است.

البته در طی سال های مختلف این فرودگاه همواره مورد بازسازی و مرمت قرار گرفته است. آخرین باری که فرودگاه پنانگ مورد بازسازی قرار گرفت بین سال های 2009 تا 2013 بوده است. این مرمت ها تنها شامل بازسازی نیست بلکه توسعه و نوسازی را هم در بر می گیرد.

به طور مثال، بازسازی اخیری که در خط بالاتر از آن صحبت کردیم به منظور ارائه ی خدمات و امکانت بیشتر به مسافران انجام شده است.

اگر بخواهیم از نظر رفت و آمد فرودگاه پنانگ را با دیگر فرودگاه های کشور مالزی مقایسه کنیم، این فرودگاه در جایگاه سوم قرار خواهد گرفت. بر اساس آخرین آماری که از نظر جا به جایی از این فرودگاه منتشر شده است، سالانه بیش از 6 میلیون مسافر در این فرودگاه جا به جا می شوند.

از بسیاری از مقصدهای مهم قاره آسیا به این فرودگاه پرواز می کنند و البته عکس این موضوع هم برای پرواز هایی که از این فرودگاه بلند می شود نیز وجود دارد.

فرودگاه بین المللی پنانگ قطب اصلی خطوط هوایی همچون: ایر آسیا(AirAsia)، فیرفلای(Firefly)، مالزیا ایر(Malaysia Air)، ماس کارگو(MASkargo) و مالیندو ایر(Malindo Air) است. این نکته قابل ذکر است که فعلا در حال حاضر پروازی بین ایران و فرودگاه پنانگ وجود ندارد.

اطلاعات کلی فرودگاه بین المللی پنانگ:

 • نام فرودگاه بین المللی پنانگ: Penang Bayan Lepas.
 • کد یاتا: PEN.
 • کد ایکائو: WMKP.
 • نوع فرودگاه: همگانی.
 • فاصله تا مرکز شهر: 16 کیلومتر.
 • فاصله تا تهران: 5982 کیلومتر.
 • فاصله زمانی تا تهران: 8 ساعت.
 • ارتفاع از سطح دریا: 3 متر.
 • ترمینال:1 ترمینال.

همانطور که بالاتر هم اشاره کردیم فرودگاه پنانگ جز فرودگاه های بزرگ کشور مالزی به حساب می آید و از این حیث در رده ی سوم قرار می گیرد اما با این حال نسبت به دیگر فرودگاه های شهر های مرکزی کوچک تر است.

به همین علت این فرودگاه تنها یک ترمینال دارد که همه ی امور پرواز های داخلی و بین الملل از همین ترمینال صورت می پذیرد. این پایانه از 2 طبقه ی مجزا تشکیل شده است که هر کدام مختص به پرواز های مختلف است.

در طبقه ی همکف، پرواز های ورودی و در طبقه ی بالا پروازهای خروجی انجام می شوند. البته در همین ترمینال خدمات مختلفی برای مسافران و افرادی که در آن حضور دارند وجود دارد که در ادامه به معرفی آنان نیز می پردازیم.

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی پنانگ:

 1. تاکسی: اگر بخواهید از تاکسی استفاده کنید، نسبت به دیگر وسایل نقلیه ی موجود در فرودگاه، همانند دیگر نقاط دنیا باید هزینه ای بیشتر را متقبل شوید. از فرودگاه تا شهر به وسیله ی تاکسی هایی که در کنار درب ورودی فرودگاه قرار گرفته اند، 25 دقیقه فاصله ی زمانی وجود دارد.
 2. اتوبوس: برای این که مسافران فرودگاه بین المللی پنانگ در آسایش باشند، شرکت اتوبوس رانی رپید پنانگ با استفرار 5 خط اختصاصی فقط برای فرودگاه پنانگ، اسباب راحتی مسافران را فراهم کرده است. ساعت کاری این اتوبوس ها از ساعت 6:30 صبح تا ساعت 23 قبل از نیمه شب است. زمان حرکت اتوبوس ها از پایانه های فرودگاه هر 30 دقیقه یک بار است. هزینه ی استفاده از این اتوبوس ها بسیار کمتر از نرخ کرایه ی دیگر وسایل نقلیه است.

امکانات فرودگاه بین المللی پنانگ:
در فرودگاه بین المللی پنانگ برای مسافران امکانات زیادی تعبیه شده است. تقریبا می توان با اطمینان گفت که این فرودگاه به دور از وظیفه ی اصلی که در صنعت هواپیمایی دارد خود می تواند یک مرکز تفریحی نیز محسوب شود.

با این حال ما در ادامه برای شما کارهایی که می توانید در این فرودگاه و یا اطرافش را انجام دهید و همچنین امکاناتش را برای شما به تفصیل بیان می کنیم.

در تنها ترمینالی که در فرودگاه پنانگ قرار دارد شما می توانید از خدمات و امکانات این ترمینال همچون: کافه های مختلف، رستوران، خدمات بانکی، صرافی، دفاتر مخصوص اجاره ی ماشین و فروشگاه های متعدد استفاده کنید.

در فرودگاه پنانگ یک باشگاه گلف و زمین مخصوص گلف هست که شما با پرداخت هزینه ی ورودی می توانید از امکانات این کلاب استفاده کنید.

2 هتل آستین هتل پنانگ و اکوآ تریال پنانگ در نزدیکی این فرودگاه قرار دارند و می توانید از خدمات اقامتی این فرودگاه استفاده کنید.

می توانید از دو فروشگاه جامبول و کوئینز بی فرودگاه بین المللی پنانگ دیدن کرده و در صورت نیاز خرید های خود را در این فروشگاه ها انجام دهید.

در فرودگاه پنانگ اگر وقت دارید و می خواهید که به دیدن چند جاذبه ی مختلف بروید، می توانید از جاذبه هایی که در نزدیکی این فرودگاه قرار گرفته اند دیدن نمایید. 6 مرکز تفرحی و دیدنی که در اطراف و نزدیکی فرودگاه قرار دارند عبارتند از: آکواریوم، پل پنانگ که در نزدیکی فرودگاه قرار گرفته است، جزیره ی پالوآ جراجرک، مجموعه ی مار و موزه ی جنگ.

مراکز دیگری که می توانید در زمان حضورتان در پنانگ از آن ها دیدن کنید عبارتند از: میدان جورج تاون که البته مرکز شهر پنانگ نیز می باشد. مجتمع ورزشی و آسایشی باتو فرینجی نیز انتخاب خوبی برای کسانی است که می خواهند کمی خستگی سفر را از تن خود بریزند و به استراحت و ریکاوری خود بپردازند.

دراین مجموعه می توانید از رستوران هایی که غذاهای مختلفی چون: غذای دریایی، غذای سنتی و محلی مالزیایی و غذاهای بین المللی را سرو می کند، استفاده نمایید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>