اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

کولرهای گازی بهترین و محبوب ترین وسایل خنک کننده برای گذراندن فصول گرم سال هستند. با اتمام نیمه دوم سال و ورود به روزهای گرم باید دوباره به سراغ کولرهای آبی و گازی برویم تا بتوانیم با خیال آسوده از سرمای آنها لذت ببریم. اما کولرها صرف نظر از اینکه ساخت چه کشوری بوده و مدل آنها چه می باشد نیز مانند سایر لوازم خانگی به نگهداری مناسب نیاز دارند.

کولرهای گازی و آبی بهتر است سالیانه سرویس شوند تا در اوج گرمای تابستان خراب نشوند. بنابراین با سرویس به موقع کولر گازی و آبی می تواند خرابی های اولیه را برطرف کنید و در صورتی که قطعه ای نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد به سرعت اقدامات لازم را انجام دهید. با سرویس به موقع می توانید از خراب شدن کولرگازی جلوگیری کنید زیرا تعمیرات اسپیلت و کولر گازی باید خیلی سریع انجام گیرد.

در این مطلب نحوه سرویس اولیه کولرگازی را برای افراد مبتدی شرح داده ایم. با مطالعه این مطلب خودتان می توانید برای سرویس اولیه کولر گازی و شستشوی پنل داخلی کولر گازی اقدام کنید اما برای سرویس تخصصی قطعات داخلی کولر گازی بهتر است از یک تعمیر کار حرفه ای کمک بگیرید و یا آموزش های تخصصی تر را فرا بگیرید.

گام اول

اولین کاری که باید بکنید قطع کامل برقی کولر گازی است تا بدون هیچ خطری کار را شروع کنید. برای قطع برق کولر گازی می توانید به یکی از دو روش زیر عمل کنید:

  • روش اول: همان کشیدن دوشاخه کولرگازی (کنار پنل) از برق است.
  • روش دوم: برای خاموش کردن برق کولر گازی می توانید فیوز آن را از جعبه فیوز قطع کنید. معمولا تعداد زیادی فیوز در جعبه فیوز وجود دارد بنابراین اگر نمیدانید فیوز کولر گازی کدام است بهتر است کولر گازی را روشن کرده و تمامی فیوزها را یکی یکی قطع کنید تا ببینید با قطع کدام فیوز کولر خاموش می شود.

گام دوم

حالا سرویس پنل داخلی کولر گازی را آغاز میکنیم. فیلتر را باید با فشار آب به خوبی بشویید تا هیچ گرد و خاکی روی آن باقی نماند.حالا باید سنسور کولرگازی را بیرون آورده و پس از تمیز کردن مجددا به جای اول خود برگردانید.سنسور کولرگازی نقش اصلی را در بررسی دمای محیط دارد و می تواند به برد فرمان روشن و خاموش شدن خودکار کولر گازی را بدهد. اگر این سنسور به موقع تمیز نشده و بیش از حد کثیف شود ممکن است به اشتباه فرمان روشن و خاموش به برد بدهد و موجب خرابی دستگاه شود.

شستشوی کویل های پنل داخلی

روش اول

حالا به سراغ شستن فین های یا کویل ها میرویم. تمیز بودن این بخش از کولر گازی بسیار مهم بوده و بر کاررد آن تأثیر مستقیم دارد زیرا تمیز بودن کویل ها موجب می شود که هوای سرد به راحتی به محیط بیرون منتقل شود.

برای شستن کویل ها می توانید از یک آب پاش (شیشه شور) استفاده کنید. مانند شکل 3 به کویل ها آب بپاشید تا کاملا خیس شوند. حالا با یک برس نرم یا یک مسواک قدیمی گرد و خاک روی کویل ها را تمیز نید. برای این کار مسواک یا برس مورد نظر را به صورت عمودی روی کویل ها بکشید.

البته اگر کویل های کولرگازی به دلیل نزدیکی به آشپزخانه بیش از حد چرب و کثیف شده این کار برای تمیز کردن کویل ها کفایت نمی کند. در این حالت توصیه میکنیم از یک اسپری گاز پاک کن برای تمیز کردن کویل ها استفاده کنید. این اسپری ها را می توانید در همه مغازه های لوازم خانگی و سوپرمارکت های بزرگ پیدا کنید.

اسپری گاز پاک کن را روی کویل های چرب بپاشید تا کف کند و بگذارید یک ساعت بر روی آنها بماند. پس از گذشت این زمان با شیشه شور بر روی کویل ها آب بپاشید سپس با یک مسواک کهنه یا برس نرم مجددا کویل ها را تمیز کنید. این کار ویل ها را بسیار تمیز و براق می کند و تأثیر شگفت انگیری در افزایش بازدهی کولر گازی شما دارد.

روش دوم

در روش دوم از بخار شو برای تمیز کردن کویل ها استفاده می شود. در این روش شما می توانید تنها با استفاده از یک بختر شو کویل ها را تمیز کنید اما در صورتی که کویل های کولر خیلی چرب است بهتر است پیش از استفاده از بخارشو با اسپری گاز پاک کن کویل ها را تا حدی تمیز کنید.

وقتی اسپری گاز پاک کن را روی کویل ها زدید یک ساعت صبر کنید تا چربی ها نرم شوند. حالا دستگاه بخار شوی را بر روی کویل ها بگیرید تا کاملا تمیز و براق شوند. سپس سنسور و فیلتر را مجددا روی جای خودشان بگذارید و درب پنل را ببندید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>