اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

یکی ار روش های آسان برای اطمینان از سالم بودن کولر گازی، تست کمپرسور کولر گازی از روی صدای آن است. این تست که به آن Hammering میگویند در هنگام تعمیر کولر گازی و از روی صدایی که به وسیله کمپرسور کولر گازی تولید می شود قابل انجام است.

در این مطلب شما را با نحوه تشخیص سالم یا خراب بودن کولر گازی از روی صدای آن آشنا می کنیم. با ماه همراه باشید.پیش از انجام این تست باید به یک نکته مهم توجه داشته باشید. قبل از انجام این تست صدا ابتدا باید تست سیم پیچ کمپرسور کولر گازی را انجام دهید و در صورتی که ترمینال کمپرسور یا همان سیم پیچ به بدنه متصل باشد یعنی کمپرسور سوخته و دیگر نیازی به انجام تست صدا نخواهید داشت.

اگر تست سیم پیچ مشکلی نداشت و کولر سالم بود باید به سراغ تست صدای کمپرسور کولر گازی بروید و با بررسی صدای آن از سالم بودن کمپرسور و کارکرد صحیح سیم پیچ و روتور کولر اطمینان حاصل کنید.اولین کاری که باید انجام دهید جداسازی سیم های کمپرسور از بدنه است.حالا می توانید تست را انجام دهید:

ابتدا کابل استارت را پیدا کرده و سوکت آن را از ترمینال کمپرسور جدا کنید. سپس کمپرسور کولر را با راه اندازی کولر یا با برق مستقیم روشن نمایید. اگر کمپرسور روشن نشد یعنی سوخته است و چاره ای جز تعویض کمپرسور و نصب بک کمپسور جدید نخواهید داشت.

اگر کمپسور روشن شده اما صداهای عجیبی از آن شنیده می شود نشان دهنده خرابی روتور است. در این صورت هم چاره ای جز تعویض کمپرسور ندارید.هنگام انجام تست صدای کمپرسور به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که انجام تست نباید بیشتر از 3 ثانیه طول بکشد زیرا این مساله می تواند بسیار خطرناک باشد.به طور کلی توصیه می کنیم اگر در زمینه تعمیر کولر گازی مهارت ندارید این تست را خودتان انجام ندهید و انجام این کار را به یک متخصص و تعمیر کار ماهر بسپارید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>