اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

یکی از مشکلاتی که برای دارندگان کولر آبی ممکن است پیش آید بوی سوختگی یا بوی پوشال کولر است که باید سریعا آن را برطرف کنید. با اینکه تعویض پوشال کولر آبی می تواند باعث برطرف کردن بوی بد باشد اما دلایل دیگری می تواند باعث بوی بد کولر آبی باشد که در این مقاله آن را شرح خواهیم داد. که هر چند وقت یک بار باید سرویس کولر آبی را انجام دهید تا با مشکلاتی چون سوختگی پمپ، پارگی تسمه کولر، بوی بد کولر مواجه نشوید.

علت بوی بد نامطبوع از کولر آبی چیست؟

بهترین راه حل برای از بین بردن بوی بد کولر آبی پیدا کردن و شناسایی منشا اصلی بو است. هر چند برخی از متخصصین نابلد تنها دلیل بوی نامطبوع را خرابی پوشال ها می دانند اما دلایل مختلفی می تواند باعث ایجاد چنین بویی شود.

خراب شدن پوشال کولر آبی

با مرطوب شدن پوشال هوای تازه وارد و باعث خنک تر شدن کولر آبی می شود. با وجود مفید بودن پوشال برای کولر و خنک شدن آن پوشال های کولر محلی برای تجمع باکتری ها و رشد میکروب هاست. خبر بد اینجاست که حتی باکتری ها و میکروب ها می توانند از طریق پوشال کولر وارد محیط خانه شوند و انواع بیمارهای ویروسی و آلرژی به وجود آورند.

بهترین راه حل تعویض پوشال کولر آبی است.توجه داشته باشید که هنگام سرویس کولر آبی و تعویض پوشال کولر آبی به دلیل بوی بد پوشال بهتر است از محلول سرکه و آب و جوهر نمک برای شستشوی همه ی دریچه ها و اطراف کولر استفاده کنید.

مانده و لجن بودن آب تغذیه کولر

اگر آب کولر مستقیما از شیر آب گرفته می شود مشکلی ندارد اما برخی آب کولر را از منبع آب می گیرند. ممکن است داخل منبع آب پرنده ای افتاده باشد و یا اینکه به دلیل در معرض قرار گرفتن منبع آب در جلوی آفتاب کیفیت آب لازم را نداشته باشد و همین دلیلی بر بوی بد کولر آبی باشد.

قرار گرفتن محل کولر آبی در کنار هواکش توالت

کسانی که تازه وارد کار نصب کولر آبی می شوند شاید به محل کولر دقت نکنند. اما قرار گرفتن کولر آبی در معرض هواکش توالت، هواکش دستشویی همسایه و هواکش آشپزخانه باعث می شود بوی بد وارد کولر شود. اگر کولر شما در معرض هواکش توالت است سریعا نسبت به حل مشکل اقدام کنید.

نیمسوز شدن پمپ آب یا موتور

علت بوی سوختگی یا بوی موتور کولر آبی مسلما از نیمسوز شدن پمپ آب یا موتور کولر آبی است که تعمیر موتور کولر آبی می تواند مشکل را برطرف کند.هرگاه یکی از این سیم پیچی ها اتصالی داشته باشد و یا نیم سوز شود بوی سوختگی می دهد. این نکته برای پمپ آب کولر هم صادق است و اگر آرمیچر و یا موتور پمپ نیم سوز شده باشد یا کولر بی آب شده باشد و یا اگر موتور پمپ گریپاژ کرده باشد بوی داغی و سوختگی می دهد.

روغن کاری یاتاق و موتور کولر آبی با روغن نامناسب

شاید فکر کنید که هر نوع روغنی برای روغن کاری موتور و یاتاق ها مناسب است اما کاملا اشتباه است. هنگام استفاده از روغن نامطلوب دو اتفاق رخ می دهد:

روغن به خودی خود بو می دهد و با مرطوب شدن روغن این بو بیشتر می شود.با حرکت موتور و یا با کارکردن پمپ آب کولر این موتورها گرم می شوند و داغ می کنند و این حرارت به دلیل اینکه روغن برای آنها مناسب نبوده بوی روغن سوخته می دهد زیرا روغن بر اثر حرارت می سوزد و بو می دهد.

برای برطرف کردن این مشکل کافیست تعمیر جزیی صورت گیرد تا روغن قبلی کاملا پاک شود و روغن با کیفیت استفاده شود.سوراخ بودن برزنت، بوی تسمه کولر، تجمع رسوب و… می تواند باعث بوی بد کولر شود که در سرویس دوره ای کولر می توانید با شستشوی کولر آن را برطرف کنید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>