اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

گاهی باز کردن گرفتگی لوله های فاضلاب دیگر با روش های آسان و خانگی ممکن نیست و تنها باید به وسیله از ابزارهای مخصوص و توسط افراد حرفه ای و متخصص در این زمینه باید انجام شود. امروزه شرکت های متعددی در زمینه باز کردن گرفتگی لوله ها و انواع لوله کشی فعالیت دارند. قیمت لوله بازکنی محدوده مشخصی دارد اما چند عامل مشخص بر هزینه نهایی کار تأثیرگذار است.

نوع لوله ها و گرفتگی آنها

اولین و مهم ترین عامل در هزینه تمام شده لوله بازکنی نوع لوله مورد نظر و نوع گرفتگی آن است. هزینه باز کردن و رفع گرفتگی لوله ها با توجه به اینکه مربوط به فاضلاب، سیفون توالت، حمام، ظرفشویی، پارکینگ، حیاط و … باشند متفاوت است. باز کردن گرفتگی هر کدام از این لوله ها قیمت اولی مشخص و متفاوتی دارد که در صورت طولانی شدن کار هزینه بیشتری دریافت می شود.

قیمت های متنوع لوله بازکنی

شرکت های مختلفی که در زمینه لوله بازکنی فعالیت دارند ممکن است قیمت هایی بسیار متفاوت و حتی ضد و نقیضی برای انجام این کار به شما پیشنهاد دهند. شرکت هایی که در این زمینه فعالیت دارند در سه دسته مجاز، غیرمجاز وکلاهبردار قرار می گیرند. اگر شما هم با مشکل گرفتگی لوله های فاضلاب و یا لوله های ظرفشویی و … مواجه هستید بهتر است ابتدا یک شرکت خوش نام و معتبر در این زمینه پیدا کنید.

شرکت های مجاز مورد تایید اتحادیه لوله بازکنی و تخلیه چاه بوده و فعالیت آنها کاملا قانونی است. این شرکت ها قیمت های مطابق با تعرفه های اتحادیه به شما پیشنهاد می دهند و کار را با کیفیت بالا به اتمام میرسانند. شرکت های غیرمجاز تحت نظر اتحادیه مربوطه نیستند و هر چند ممکن است کار را با کیفیت خوبی انجام دهند اما هیچ نظارتی بر قیمت های پیشنهادی آنها وجود ندارد.

مراقب کلاهبرداران باشید

دسته سوم افرادی کلاهبردار و شیاد هستند که خود را به عنوان لوله کش و لوله باز کن معرفی می کنند. این افراد ممکن است به ظاهر وسایل کار را با خود بیاورند و بعد از کمی ور رفتن به لوله ها تظاهر کنند که گرفتگی لوله درست شده است. آنها ممکن است هزینه گزافی از شما بگیرند و خیلی زود محل را ترک کنند. بنابراین باید در ازین زمینه بسیار محتاط باشید و تنها به شرکت های خوش نام و متعبر و قانونی در این کار اعتماد کنید. بهتر است هنگام تماس با شرکت لوله بازکنی ابتدا از قیمت های آنها اطلاع پیدا کنید و آنها را با تعرفه های موجود مقایسه کنید تا از کار آنها اطمینان حاصل نمایید.

فریب قیمت های پیشنهادی بسیار ارزان را نخورید

از طرفی ممکن است برخی شرکت های غیرمجاز قیمت های بسیار ارزان و باورنکردنی به شما پیشنهاد کنند که باید در این مواقع نیز بسیار هوشیار باشید. برخی شرکت های ممکن است برای جذب مشتری قیمت های غیرمتعارف و بسیار ارزان به شما پیشنهاد کنند که در اغلب موارد کیفیت کار بسیار پایین بوده و تنها برای شما صرف هزینه ای دوباره در پی خواهد داشت.

قطعا شرکتی که از چند کارگر و دستگاه های مدن و باکیفیت برای حل مشکل شما استفاده می کند کار را به بهترین نحو ممکن انجام خواهد داد. بنابراین شاید پول بیشتری از شما درخواست کنند ولی از آنجایی که کار با کیفیت و تضمین انجام می شود دیگر نیازی به دوباره کاری و صرف هزینه های گزاف نخواهد بود که در نهایت منفعت بیشتری برای شما در پی خواهد داشت.

اهمیت نوع شرکت خدماتی در قیمت نهایی

بنابراین با توجه به آنچه گفته شد نوع شرکت خدماتی یکی از مهم ترین عوامل در تعیین قیمت نهایی لوله باز کنی است. پس از یافتن شرکت های خوش نام و معتبر با آنها تماس بگیرید و پیش از هر چیز از قیمت ها و تعرفه های آنها سوال کنید. برخی شرکت های غیرمجاز ممکن است در ابتدا به شما قیمت های بسیار کمی پیشهاد دهند اما پس از حضور در محل کار قیمتی چند برابر قیمت اولیه از شما طلب کنند و علت آن را گرفتگی بیش از حد لوله و مشکلات لوله کشی بیان کنند. پس توصیه میکنیم نرخ کلی را در این زمینه جویا شوید تا مورد سوء استفاده افراد کلاهبردار و شیاد قرار نگیرید.

تأثیر نوع گرفتگی لوله در هزینه نهایی لوله بازکنی

نوع و مقدار گرفتگی لوله های فاضلاب یکی دیگر از عوامل موثر بر نرخ لوله بازکنی است. اگر گرفتگی اولیه بوده و به راحتی باز شود هزینه کمتری از شما دریافت خواهد شد اما در اغلب موارد گرفتگی لوله ها شدید و سخت بوده و ممکن است ساعت ها نیاز به کار داشته باشد. طبیعتا در این شرایط نرخ لوله بازکنی بیشتر از حد معمول می شود مخصوصا زمانی که گرفنگی در عمق بیشتری از لوله بوده و نیاز به استفاده از فنرهای بلند خواهد بود که این مساله نیز موجب افزایش هزینه تمام شده لوله بازکنی خواهد شد.

نوع دستگاه مورد استفاده برای لوله بازکنی

با توجه به نوع دستگاه های مورد نیاز برای لوله بازکنی نیز نرخ تغییر می کند. برای مثال اگر تعمیرکار تنها بتواند با یک فنر دستی گرفتگی را رفع کند هزینه بسیار کمتر از زمانی می شود که نیاز به استفاده از دستگاههای مانند ژنراتور و پمپ تراکم هوا باشد. البته قیمت نهایی به صورت توافقی تعیین خواهد شد.

عمق گرفتگی لوله

اگر عمق گرفتگی لوله زیاد باشد تکنسین باید بیشتر از فنر استفاده نماید و در نتیجه زحمت بیشتری بکشد زیرا باز کردن گرفتگی عمیق لوله ها کاری واقعا سخت است. بنابراین عمق گرفتگی لوله نیز در هزینه نهایی موثر خواهد بود. برای مثال وقتی لوله های واحد آپارتمانی در عمق 10 متری دچار گرفتگی می شود ممکن است موجب گرفتگی در واحدهای دیگر نیز شده باشد و قطعا رفع آن سخت تر خواهد بود. در چنین شرایطی استفاده از فنرهای دستی بی فایده خواهند بود و باید از ژنراتور (فنر برقی لوله بازکن) استفاده کرد که هزینه بیشتری برای شما ایجاد می کند.

زمان لازم برای لوله بازکنی

از دیگر عوامل موثر بر هزینه نهایی لوله بازکنی زمانی است که صرف باز کردن لوله می شود. هر چه گرفتگی لوله شدیدتر باشد زمان بیشتری برای باز کردن آن نیاز است که بالطبع موجب افزایش هزینه خواهد شد. در برخی موارد که لوله گرفتگی بسیار عمیق است باید به طور کامل واحد های ساختمان را بررسی کرد تا محل دقیق گرفتگی مشخص شود.

این کار مستلزم صرف زمانی طولانی است و حتی ممکن است چند روز طول بکشد. البته محله و منطقه ای که ساختمان مورد نظر در آن قرار دارد نیز می تواند در تعیین قیمت دخیل باشد. برخی شرکت های غیرمجاز برای مناطق جنوب تهران قیمت های پایین و استاندارد می گیرند اما برای خانه ای که در قسمت شمال تهران باشد و یا ادارات و سازمان های واقع در این مناطق ممکن است قیمت لوله بازکنی را چند برابر قیمت واقعی تعیین کنند.

برخی از این شرکتهای غیرمجاز ممکن است برای رفع یک گرفتگی ساده لوله حتی قیمتی در حدود یک میلیون تومان از شما طلب کنند. بنابراین بهتر است برای رفع مشکل لوله بازکنی تنها به شرکت های قانونی و مجاز در این زمینه که طبق نرخ تعیین شده کار می کنند مراجعه کنید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>