اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

کشاورزی عمودی

کمبود آب در امارات برای کشاورزی نیازمند یک رویکرد هوشمندانه است. اکنون با اعلام بزرگ ترین مزرعه عمودی جهان در دبی توسط هواپیمایی امارات کشاورزی کم آب و با تکنولوژی یک ابرنو اختر جدید به نام ورتیکال فارم یا مزرعه عمودی را به وجود آورده است.

زمین 130 هزار متر مربعی و هزینه 40 میلیون دلاری ساخت آن از ماه نوامبر آغاز می شود و یک سرمایه گذاری مشترک بین شرکت کشاورزی و فناوری Crop One Holdings و Emirates Flight Catering است و قرار است که روزانه 225.000 وعده غذایی سبزیجات هواپیمایی امارات را تامین کند.

امارات می گوید این مزرعه از 99 درصد آب کمتری نسبت به مزارع در فضای باز استفاده می کند و پس از اتمام آن، هدف از این کار برداشت روزانه 2721 کیلوگرم سبزیجات است که از دسامبر سال آینده راه خود را در هر دو وعده غذایی در پرواز و سالن های فرودگاه در تور دبی پیدا می کنند.تخمین زده می شود امارات متحده عربی 85٪ از نیازهای غذایی خود را وارد می کند و تنها درصد کمی از زمین قابل کشت است.

کشاورزی عمودی داخلی تولید بیش از حد که نزدیک به مصرف کننده ساخته شده است، بنابراین یک ایده جذاب در کاغذ است.این روند تولید محصول سالانه 365 روز رشد می کند. گیاهان به جای خاک از محلول غذایی تغذیه می کنند و متغیرهایی از جمله دما و رطوبت با دقت در ظروف مدولار کنترل می شوند تا حداکثر عملکرد را به دست آورند. به جای خورشید، از چراغ های رشد LED استفاده می شود.

سعید محمد، مدیرعامل شرکت هواپیمایی پذیرایی امارات می گوید، این حرکت "زنجیره تأمین خود ما را از سبزیجات تازه با کیفیت بالا و با منبع محلی تأمین می کند، در حالی که به طور قابل ملاحظه ای آلودگی محیط زیست ما را کاهش می دهد."

منتقدان مزارع عمودی استدلال می کنند که نیاز انرژی بالایی دارند. با این وجود، با استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر، و با افزایش راندمان چراغهای LED، می توان ردپای کربن آنها را کاهش داد. Crop One تأیید کرد که تأسیسات آتی خود از "ترکیبی از منبع تجدید پذیر و منبع انرژی" استفاده خواهد کرد و انرژی خورشیدی را هدف قرار داده است.لئو مارسلیس، استاد باغبانی و فیزیولوژی محصول در دانشگاه واژنینگن در هلند، یک دانشگاه علمی غیرقابل استفاده از این پروژه، گفت: تحقیقات زیادی در زمینه زمینه کاهش مصرف انرژی در مزارع عمودی وجود دارد.

وی می گوید: "شرکت های روشنایی در حال کار بر روی فناوری LED هستند تا تبدیل برق به نور بهتر شود و آنچه ما در حال مطالعه هستیم این است که چگونه می توانیم گیاهان با نور کمتری تولید کنیم یا با همان میزان نور تولید کنیم و گیاهان بیشتری تولید کنیم." "ما انتظار داریم سیستمها در سال های آینده کارآیی بیشتری داشته باشند، زیرا اکنون همه جدید هستند."

Crop One با تنها اپراتور در زمینه کشاورزی عمودی فاصله دارد، با وجود این که ایستگاه ها در سرتاسر جهان به وجود می آیند، بسیاری از آنها ادعاهای چشمگیر دارند. AeroFarms از ظرفیت تولید سالانه 1 میلیون کیلوگرم سبزی از مزرعه سرپوشیده خود در 69000 متر مربع در نیوآرک، نیوجرسی استفاده می کند. Plenty مستقر در کالیفرنیا برای برخی محصولات خاص ادعا می کند، می تواند 350 برابر آنچه را که یک مزرعه می تواند با همان فضا به دست آورد، رشد کند.

Infarm در برلین سیستم های ماژولار هیدروپونیک را ایجاد می کند که در سوپر مارکت های اطراف شهر ظاهر شده اند.دیکسون دسپومایر، نویسنده " مزرعه عمودی " و استاد برجسته بهداشت عمومی و محیط زیست در دانشگاه کلمبیا، می گوید: "دیدن یک بازیگر بزرگ اقتصادی مانند هواپیمایی امارات و درگیر شدن در جایگزینی برای وارد کردن تمام مواد غذایی آنها بسیار جالب توجه است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>