اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

کشاورزی عمودی

یک مزرعه عمودی در دانمارک که از انرژی بادی برای تامین نیروی مورد نیاز خود بهره خواهد برد، قادر خواهد بود محصولات خود را با آب کم و بدون نیاز به استفاده از هرگونه سموم دفع آفات پرورش دهد.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی ای، یک مزرعه سرپوشیده عمودی جدید که در حومه شهر کپنهاگ دانمارک در حال ساخت است، به زودی سالانه 1000 تن سبزیجات تولید خواهد کرد.

این مزرعه با همکاری میان شرکت استارتاپی دانمارکی موسوم به "نوردیک هاروست"(Nordic Harvest) و شرکت فناوری تایوانی "یس هلث گروپ"(YesHealth Group) که این امکان را فراهم می کند که افراد در طول زمستان، محصولات زراعی را داخل خانه خود رشد دهند تا کشور نیازی به واردات آنها نداشته باشد، در حال توسعه است.

شرکت دانمارکی می گوید که این مزرعه عمودی که هر کدام برابر با مساحت 20 زمین فوتبال وسعت خواهند داشت، می توانند کل تقاضای سبزیجات دانمارک را تأمین کنند.

فناوری این مزرعه عمودی توسط شرکت تایوانی تامین می شود که دهه گذشته را به توسعه فناوری های مزارع عمودی اختصاص داده است. این شرکت بزرگ ترین مزرعه عمودی را در تایوان و همچنین بزرگ ترین مزرعه عمودی چین را که غذای رایگان کارمندان یک شرکت را تأمین می کند، ساخته است.

در این مزرعه عمودی جدید، از فناوری کشت "هیدروپونیک"(hydroponics) استفاده خواهد شد که فناوری مورد استفاده در اکثر مزارع سرپوشیده یا گلخانه ها است. این فناوری اجازه می دهد تا محصولات با آب کم رشد کنند و نیازی به استفاده از هیچ گونه سموم دفع آفات نیست.

کشت هیدروپونیک یا "آب کشت"، شیوه کشت گیاه بدون خاک است. در این نوع کشت متخصصان نیازهای غذایی گیاه را اندازه گیری کرده و به جای خاک با استفاده از آبی که به گیاه داده می شود با افزودن عناصر ریزمغذی و درشت مغذی و نگه داشتن گیاه توسط مواد نگهدارنده بی اثر مانند "پرلیت" عملاً نیاز به خاک منتفی می شود. آب کشت، روشی است که نسبت به راهکارهای سنتی در کشاورزی مزیت های زیادی دارد. این فرایند به آب کمتری نیاز داشته، کاملاً استریل است و بازدهی بیشتری نیز دارد.

مساحت مزرعه جدید در دانمارک، بیش از 69 هزار متر مربع خواهد بود و صرفاً با انرژی باد کار می کند. از آنجا که بسیاری از قسمت های این مزرعه خودکار است، هزینه های نیروی کار برای صاحبان آن نیز کم است.

شرکت تایوانی که چراغ های ال ای دی مخصوص خود را نیز تولید کرده تا ضمن مصرف برق کمتر، به همان اندازه کارآمد باشند، با نصب آنها در این مزرعه تقاضای برق را کاهش می دهد. این شرکت می گوید که قیمت محصولات این مزرعه که سبزیجات ارگانیک خواهد بود، با توسعه فناوری های این مزرعه کاهش خواهد یافت.

این شرکت تایوانی قصد دارد سال آینده در سراسر جهان از جمله دیگر کشورهای اروپایی و همچنین سنگاپور، فیلیپین، امارات، عربستان سعودی و آفریقای جنوبی گسترش یابد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>