اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

متر چرخ دار یا چرخ متر، یک مدل از انواع متر است که برای اندازه گیری فواصل طولانی از آن استفاده می شود، معمولا تا 10 کیلومتر.چرخ متر از یک چرخ که حرکت می کند، یک کنتور و یک دسته تشکیل شده است که با حرکت دادن چرخ در مسیر مورد نظر، فاصله اندازه گیری می شود.از چرخ متر در اندازه گیری ها در صنایع آب، برق، خطوط گاز و تلفن و... کاربرد دارد.

چرخ متر برای مسافت های در دسترس به کار می روند.مترهای چرخ دار می توانند دارای بدنه فایبرگلاس یا فلزی باشند.مدل فایبرگلاس مقاومت و استحکام مدل فلزی را دارد، اما در عین حال وزن کم تری نسبت به نوع فلزی دارد.مزیت دیگر نوع فایبرگلاس نیز این است که در همه محیط ها به راحتی استفاده می شوند، اما مدل های فلزی در فضاهای گرم سریع داغ می شوند و کار کردن با آن ها را سخت می کند.

لاستیک چرخ متر نیز یکی از اعضای مهم می باشد چرا که باید کیفیت مناسبی داشته باشد.اگر لاستیک چرخ بنا به استفاده زیاد فرسوده شد و قطر آن کاهش پیدا کرد، حتما باید تعویض شود تا در اندازه گیری شما خطایی رخ ندهد.دسته های متر چرخ دار می توانند به صورت ثابت و یا تاشو باشند.دسته های تاشو از وسط تا می شوند تا حمل و نقل آن ها راحت تر شود و برای نگه داری فضای کم تری نیاز دارد.مدل هایی با دسته تاشو این قابلیت را دارند که در یک کیف حمل جابجا و نگه داری شوند.

چرخ مترها در دو نوع دیجیتالی و مکانیکی استفاده می شوند.متر چرخ دار دیجیتالی با باتری کار می کند، به همین دلیل یکی از معضلات حین کار با آن ها باتری آن ها و تمام شدن شارژ آن ها در حین کار می باشد.از این نظر مدل های مکانیکی را با خیال راحت تر استفاده کنید.از طرفی چون مدل های دیجیتالی با باتری کار می کنند، برای محیط های مرطوب مناسب نیستند، ولی مدل های مکانیکی این محدودیت را ندارند.

مقاومت نوع مکانیکی بالاتر از نوع دیجیتالی است.غالبا مترهای چرخ دار مکانیکی قابلیت تعمیر و تهیه قطعات راحت تری نسبت به انواع دیجیتالی دارند.اما در مقابل مترهای چرخ دار دیجیتال قابلیت متر کردن در چندین مرحله را دارند و می توانند کل مراحل را جمع بزنند.مترهای دیجیتال چون صفحه نمایش دیجیتال دارند می توانند هر یک از متراژها را جداگانه نشان دهد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>