اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

امنیتی فرودگاه

در هنگام رد شدن از بخش امنیتی فرودگاه چه نکاتی را رعایت کنیم؟
در هنگام پروازهای خارجی در فرودگاه باید از بخش امنیتی یا بازرسی بدنی رد شوید ممکن است این قسمت از سفر کمی وقتگیر باشد اما باید برای امنیت پرواز آن را تحمل کنید.

در بعضی از کشورهای دنیا مثل آلمان بازرسی بدنی خیلی دقیقی انجام می شود البته می توانید با رعایت چند نکته ساده این مرحله از سفر را خیلی راحت پشت سر بگذارید.

بیشتر از 100 میلی لیتر مایعات نداشته باشید:

  • از زمان اجرای این قانون زمان زیادی می گذرد اما همچنان کسانی هستند که همراه وسایل خود مایعات زیادی مثل عطر و … دارند. در صورتی که بیشتر از 100 میلی لیتر مایعات داشته باشید همه وسایل شما مورد بازرسی قرار می گیرد و مایعات اضافه دور ریخته می شود.

کارت پرواز و پاسپورت را در دسترس بگذارید:

  • بعد از اینکه بلیط هواپیما خارجی را تحویل دادید در هنگام گذشتن از بخش امنیتی باید همراه خود پاسپورت و کارت پرواز داشته باشید و برای سوار هواپیما شدن هم فقط باید کارت پرواز ارائه دهید پس این مدارک را در دسترس بگذارید تا در میان شلوغی ها معطل نشوید.

ساعت، کت و کمربند خود را بدون اینکه معطل کنید در بیاورید:

  • ساعت و کمربند در سبدهای مجزا گذاشته می شود تا در هنگامی که در حال رد شدن از گیت بازرسی هستید سیگنالی به دستگاه وارد نشود. البته در تعدادی از فرودگاه های دنیا در هنگام رد شدن از گیت در صورت اینکه چکمه به پا داشته باشید باید آن را هم در بیاورید. می توانید در هنگامی که در صف انتظار ایستاده اید این وسایل را در بیاورید تا در هنگام رد شدن معطل نشوید.

نیازی نیست همه وسایل الکترونیکی را از کیف در بیاورید:

  • بعضی از مسافران فکر می کنند همه وسایل الکترونیکی مثل لپ تاپ را باید از کیف دربیاورند و در سبدی مجزا بگذارند ولی در واقع نیازی به این کار نیست چون طبق قانون فقط وسایل الکترونیکی بزرگ باید به صورت جداگانه از گیت امنیتی رد شوند.

از بخش امنیتی مخصوص خود رد شوید:

  • فرودگاه های بزرگ چند بخش مختلف برای بازرسی بدنی دارند برای همین حتما قبل از اینکه از این قسمت رد شوید گیت پرواز را از روی بلیط هواپیمای خود چک کنید تا از گیت امنیتی درست رد شوید.

درباره مسائل امنیتی شوخی نکنید:

  • هیچ کس شوخی کردن درباره این مسائل را ممنوع نکرده است اما اگر به شوخی هم در اینباره حرفی بزنید ماموران حرف شما را جدی می گیرند و حتی ممکن است دستگیرتان کند درست مثل همان اتفاقی که در سال 2013 در فرودگاه میامی افتاد. در آن زمان فردی به شوخی گفته بود دوستش بمب دارد و همین باعث شد که دستگیر شود.
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>