اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

کمان اره

در میان اره های مختلف نوعی اره وجود دارد که با شکل و شمایلی متفاوت از اره های معمولی، برای برش، مناسب سازی شده و ساختار آن به مرور زمان تکمیل شده است. کمان اره شکل تکامل یافته این نوع اره ها است. شکل قدیمی تر آن وسیله ای تحت عنوان اره کلافی است که دیگر در نجاری و صنعت کاربردی ندارد.

اره کلافی با طول کمانی حدود 60 سانتی متر و ضخامت تیغه 1 میلی متر دارای شکل ظاهری و ابعادی حجیم تر از کمان اره های امروزی بوده است. این در حالی است که کمان اره دارای تیغه ای با ضخامت 1 الی 15 میلی متر و طول حدود 60 سانتی متر است.تفاوت نوع و تعداد تیغه های مختلف کمان اره و همین طور گاهی تفاوت شکل ظاهری و … باعث می شود که بتوان از این وسیله برای برش مواد و مصالح مختلفی مثل چوب، پلاستیک، آهن و … استفاده کرد.

کمان اره آهن بر

کمان اره های مخصوص فلزات عموماً دارای تیغه ای با دندانه های کوچک تر هستند و جنس محکم تر و مقاوم تری دارند و به گونه ای هستند که در هنگام برش با اصطکاک کمتری مواجه می شوند. هرچه جنس فلزی که قصد بریدنش را دارید سخت تر باشد باید از اره ای با دندانه های ریزتر و بیشتر استفاده کنید.

کمان اره چوب

کمان اره های مخصوص چوب دارای تیغه ای با دندانه های درشت تر هستند که باعث می شود سرعت انجام کار افزایش یابد. این نوع از کمان اره ها نه تنها برای چوب بلکه برای مواد نرم دیگری مثل PVC هم استفاده می شوند. در کل اره هایی که تیغه درشت تری دارند برای موادی با ساختار نرم تر و اره های دارای دندانه ریزتر برای مواد سخت تری مثل فلزات استفاده می شوند.

کمان اره مویی

تیغ اره مویی عموماً برای برش چوب؛ خصوصاً در هنر معرق کاری استفاده می شود، با این حال در صنایع مربوط به فلزات هم از این نوع اره استفاده می کنند. تیغ کمان اره مویی به صورت بسته های چندتایی به فروش می رسد.

کمان اره کوچک

برای انجام برخی از کارها باید از کمان اره استفاده کنیم، این در حالی است که حجم کار یا فضای کار به گونه ای است که امکان استفاده از کمان اره هایی با این حجم و اندازه وجود ندارد و باید از اره های کوچک تری استفاده کرد.

نکات مهم

از مهم ترین نکاتی که درباره استفاده از کمان اره وجود دارد کیفیت ساخت این وسیله است. در وهله اول باید به این نکته توجه کنیم که کمان اره مورد نظرمان تحت دستورالعمل های ارگونومیک ساخته شده باشد. ارگونومیک بودن طراحی این وسیله تأثیر مستقیمی بر راحتی کاربر در هنگام استفاده و خسته نشدن او در استفاده طولانی مدت دارد. کمان اره های ارگونومیک دسته هایی نرم و با اصطکاک مناسب دارند، به نحوی که نه از دست کاربر لیز می خورند و نه با سختی و سفتی شان مچ دست و انگشتان کاربر را دچار مشکل می کنند.

نکته دیگری که در ارتباط با این وسیله وجود دارد جای دستگیره آن است. یکی از امکانات و آپشن هایی که در طراحی برخی از کمان اره ها در نظر گرفته شده است امکان نصب دسته اضافه در سوی دیگر کمان است، ویژگی خوبی که در مدل های قدیمی وجود ندارد و ممکن است در برخی از موارد کاربر را دچار مشکل کند.
امکان تنظیم تیغه با پیچ بزرگ از ویژگی های مهم دیگری است که راحتی کاربر برای تعویض تیغه را فراهم می کند.تکیه گاه پیش برنده اره از دیگر مواردی است که برخی از سازندگان در طراحی ساخت دسته مد نظر قرار داده اند تا در حین کار انرژی و نیروی کمتری از کاربر گرفته شود.

حرف آخر

استفاده صحیح از هر وسیله ایباعث افزایش طول عمر و حفظ کیفیت این ابزار تا پایان عمر مفیدش می شود. با توجه به این نکته بهتر است که در حین استفاده، از تغییر جهت های ناگهانی یا پیچ و تاب های شدید بر روی قطعه کار خودداری کنید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>