اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

دریل

دریل ها با دو نوع سه نظام در بازار عرضه می شوند؛ سه نظام آچارخور و سه نظام اتوماتیک که هر یک ویژگی ها و مزایا و معایب خود را دارند. اگر از دریل برای سوراخکاری چوب و کارهای سبک استفاده میکنید، سه نظام اتوماتیک مناسب تر است و لازم نیست تمام مدت برای تعویض مته به دنبال آچار سه نظام بگردید. اما اگر از دریل سه نظام آچاری فعلی خود راضی هستید و از کار با آن لذت میبرید، لازم نیست یک دریل جدید تهیه کنید و می توانید سه نظام دریل را با یک سه نظام اتوماتیک تعویض نمایید.

مراحل تعویض سه نظام دریل

تعویض سه نظام دریل زمان زیادی نخواهد برد و خودتان می توانید این کار را انجام دهید. اگر هنوز دفترچه راهنمای دریل را داشته باشید احتمالا نحوه صحیح تعویض سه نظام در آن آمده است. در این نوشته راهنمای تعویض سه نظام دریل را آورده ایم.

مرحله اول - تهیه سه نظام جدید

پیش از هر کاری باید سایز سه نظام دریل قدیمی خود را بدانید. این سایز معمولا روی بدنه دریل چسبانده شده است و حداکثر قطر ابزارگیر دریل را مشخص می کند. اگر سایز سه نظام را نمیدانید مدل دریل را در اینترنت جستجو کنید، با واحد فروش قطعات شرکت سازنده تماس بگیرید و یا خود دریل را به ابزارفروشی و فروشگاه های قطعه ببرید.توجه داشته باشید علاوه بر سایز سه نظام باید جنس آن را نیز تعیین کنید. سه نظام ها در جنس های مختلف تولید می شوند، سه نظام پلاستیکی، نیمه فلزی و تمام فلزی که هر یک برای کاربرد خاصی مناسب هستند.

مرحله دوم - باز کردن پیچ سه نظام

وقتی سه نظام جدید را تهیه کردید، مطمئن شوید که برقی در ابزار جریان ندارد؛ دریل به برق متصل نباشد و در مدل های شارژی باتری ابزار را جدا کنید. سپس از آچار سه نظام کمک بگیرید و دهانه سه نظام را تا بیشترین حد ممکن باز نمایید؛ این آخرین باری است که به آچار سه نظام نیاز دارید. در قسمت انتهایی سه نظام یک پیچ قرار دارد که سه نظام را به دریل متصل می کند، برای باز کردن سه نظام باید این پیچ را باز کنیم.

از یک چراغ قوه کمک بگیرید و مدل و اندازه پیچ را مشخص کنید. با توجه به سایز و مدل پیچ ابزار مناسب برای باز کردن انتخاب کنید. در بعضی مدل ها به جای پیچ گوشتی باید از آچار آلن برای باز کردن این پیچ کمک بگیرید. جدای از مدل احتمالا پیچ سفت و محکم بسته شده و برای باز کردن آن باید کمی از زور بازو کمک بگیرید؛ فقط دقت کنید که باید پیچ را در جهت حرکت عقربه ساعت بچرخانید.

مرحله سوم - جدا کردن سه نظام قدیمی

حالا به قسمت جالب کار میرسیم؛ آچار سه نظام را در شیار مخصوص قرار دهید و دریل را محکم در دست بگیرید؛ به شدت چند ضربه به آچار بزنید تا سه نظام شل شود. اگر دقت داشته باشید این ضربه ها خلاف جهت عقربه های ساعت وارد شوند، این شیوه کاملا استاندارد است و به ابزار آسیب نخواهد رساند. سه نظام هم احتمالا سفت است و برای باز کردن آن باید کمی انرژی خرج کنید تا باز شود. وقتی سه نظام شل شد به سادگی می توانید آن را چرخانده و از روی دریل جدا نمایید.

مرحله چهارم - نصب سه نظام جدید

سه نظام جدید را روی دریل سوار کرده و ساعت گرد بچرخانید تا سفت شود. دهانه سه نظام را تا آخر باز کنید و پیچ سه نظام قدیمی را دوباره در جای خود محکم نمایید؛ فراموش نکنید پیچ را باید خلاف عقربه ساعت ببندید. مطمئن شوید که پیچ و سه نظام کاملا سفت هستند.

یک مته درون سه نظام جدید قرار داده و روی یک تکه چوب به درد نخور کمی سوراخکاری آزمایشی انجام دهید تا مطمئن شوید سه نظام محکم است و لق نمیزند. اگر حین کار لرزش احساس کردید باید پیچ سه نظام را محکم تر کنید. زمانی که سه نظام محکم شود کار تمام است. دریل قدیمی شما حالا به یک سه نظام اتوماتیک جدید مجهز است که کار کردن با آن را ساده میسازد. حالا می توانید به فکر اجرای پروژه های جدید خودتان باشید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>