اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

اره الماسه

تیغ اره الماسه برای برش انواع قطعه کار و در ابزارهای مختلف مانند کاربرد دارد. در انتخاب تیغ اره الماسه سه شاخص باید در نظر گرفته شود. قطر تیغ اره که به دستگاه وابسته است. تعداد دندانه های تیغ اره که به جنس قطعه کار بستگی دارد و شکل دندانه ها که متناسب با نوع برش تعیین می‌شوند.

تیغ اره ها سگمنت های متفاوتی دارند که با علائم دو حرفی مشخص می‌شوند. ATBیاBA مخصوص برش چوب است؛ زاویه 15 درجه و به صورت چپ و راست دارد و سنتی ترین مدل سگمنت است. TPیاTCG مخصوص برش ام دی اف طراحی شده و یکی در میان ذوزنقه ای شکل و با زاویه 45 درجه هستند. CP یا خط زن برای مشخص کردن مسیر برش و جلوگیری از لب پر شدن صفحات ملامینه و یا ام دی اف و روی دستگاههای برش بزرگ نجاری معروف به دورکن ها قابل نصب هستند کاربرد دارند.

هر نوع قطعه کار با توجه به ضخامت، تراکم و جنس تیغ اره خاص خود را برای برش میطلبد، به عنوان مثال، برای برش چوب پنبه و یونولیت و متریال های به این شکل به تیغ اره ای چپ و راست، باریک و نازک، با تعداد دندانه های زیاد و ریز نیاز است. چند مدل رایج تیغ اره های الماسه را در این مطلب معرفی میکنیم.

تیغ اره گرد با دندانه الماسه جهت برش چوب و نئوپان

این مدل تیغ اره الماسه برای برش قطعه کارهای مختلف در سایزهای متفاوت و جنس های مختلف مورد مصرف قرار می گیرد و مشخصات آن شامل قطر و تعداد دندانه ها بر اساس نوع دستگاه و جنس قطعه کار، انتخاب می شود. شکل دندانه ها به صورت یک در میان با زاویه چپ و راست می باشد. این تیغ اره الماسه برای برش چوب های نرم، سخت، بلوک های چوبی و چند لایی و انواع نئوپان ها طراحی شده اند. انتخاب تعداد دندانه و قطر تیغ اره بر اساس نوع جنس مورد برش و نوع دستگاه متفاوت است.

تیغ اره گرد با دندانه الماسه جهت برش ام دی اف

این دسته از تیغ اره های گرد با دندانه الماسه از جنس تنگستن کارباید هستند و از لحاظ فرم دندانه ها متفاوت می باشند. این تفاوت به خاطر شکل و زوایای متفاوت دندانه ها می باشد. دندانه ها به صورت یک در میان، یک عدد ذوزنقه ای شکل و یک عدد صاف هستند. با این توضیح که زاویه اصلی قرار گرفتن دندانه ها مثبت است. از این مدل تیغ اره ها جهت برش کلیه صفحات یک یا دو طرفه روکش شده، انواع نئوپان های ملامینه و انواع پلاستیک و مقوا استفاده می شود.

تیغ اره های خط زن

تیغ اره های خط زن در چند مدل تولید می‌شوند.برخی از تیغ اره های گرد با دندانه الماسه جهت استفاده بر روی دستگاه های برش سنگین تولید می شوند. شکل دندانه ها به صورت مخروطی می باشد که اصطلاحا به آن کونیکال گفته می شود.

این مدل تیغ اره ها جهت خط زدن بر روی قطعه کار قبل از برش کاربرد دارند. قطر تیغ اره وابسته به نوع دستگاه مورد استفاده می باشد و با توجه به ضخامت متغیر دندانه از بالا به طرف پایین ضخامت شیار قابل تنظیم توسط دستگاه مورد استفاده می باشد.

برخی مدل های دیگر به صورت 2 تکه تولید می شوند. در این مدل ها یک قطعه فیلری به کار رفته است، با کمک این قطعه ضخامت شیار یا خط مورد نیاز تنظیم شده و آماده به کار می شود. شکل دندانه ها معمولا به صورت مخروطی شکل یا اصطلاحا کونیکال می باشد.

تیغ اره گرد با دندانه الماسه جهت برش آلومینیوم

این دسته از تیغ اره های گرد با دندانه الماسه هم از جنس تنگستن کارباید ساخته می‌شوند و از لحاظ دندانه ها متفاوت هستند. این تفاوت از لحاظ شکل و زوایای متفاوت دندانه ها می باشد. در این مدل ها دندانه ها به صورت یک در میان، یک عدد ذوزنقه ای شکل و یک عدد صاف می باشد، با این توضیح که زاویه اصلی قرار گرفتن دندانه منفی می باشد. از این نوع تیغ اره جهت برش فلزات غیر آهنی به ویژه آلومینیوم استفاده می‌شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>