اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

صفحه سنگ ساب

صفحه سنگ ها، صفحه هایی کاربردی برای برش و سایش می باشند که در صنایع مختلف کاربرد دارند.دانه هایی که در برش و سایش نقش مهمی ایفا می کنند، در این صفحه ها در تمام سطح صفحه پخش شده اند.صفحه سنگ های برش برای برش سنگ و فلز استفاده می شود.

سنگ های ساب برای ساب آهن مورد استفاده قرار می گیرند.صفحه های برش پروفیل یا پروفیل بر نیز برای برش ورق ها و لوله های پروفیلی کاربرد دارند.صفحه سنگ های برش برای برش دادن فلزات، سنگ ها کاربرد دارند و در دو سایز استاندارد مینی و بزرگ در بازار موجود می باشند.این صفحه برش در کارهای ساختمانی مانند بریدن میلگرد، شکل دهی و برش نرده ها و... کاربرد دارد.

سنگ ساب برای سایش و شکل دهی قطعات از جنس های مختلف استفاده می شوند و در سایزهای مینی و بزرگ می باشند.از سنگ ساب برای شکل دهی به گرانیت و لبه سنگ های ساختمانی نیز می توان استفاده کرد.در مواردی که اتصالات فلزی مثلا سازه ها، جوشکاری می شوند، در محل اتصال یک برآمدگی ایجاد می شود، از بین بردن این برآمدگی به وسیله سنگ ساب مورد استفاده قرار می گیرد.سنگ ساب قابلیت تیز کردن چاقو، انواع تیغه ها با کاربرد ابزار و سنباده های فلزی را نیز دارد.

نوع دیگری از صفحه سنگ هست که با نام صفحه سنگ الماسه شناخته می شود و به شکل پره ای می باشد.از این نوع صفحه سنگ برای برداشتن بخشی از بتن و بلوک های سنگی و سیمانی استفاده می شود.حالت پره ای شکل این صفحه ها و فواصل بین پره ها باعث می شود تا در سرعت بالای دستگاه فرز، صفحه مانند چکش عمل کند و در قطعه برش یا شیار ایجاد کند.یکی دیگر از انواع صفحه ها صفحه یا فرچه سیمی است که برای زنگار برداری و صیقلی کردن سطوح استفاده می شوند.

صفحه سنگ برش و ساب بر اساس تراکم دانه ها شماره گذاری می شوند.شماره های پایین مانند 10، 16، 24 زبر بودن سطح را نشان می دهد و شماره های 70، 100، 180 نر می باشند.این نوع برای کارهای ظریف و نه برا ی مواد سخت کاربرد دارد.صفحه های ساب و برش باید در برابر خوردگی، سایش، حرارت، ضربه، در برابر تغییر شکل مقاوم باشند.

هر زمان که صفحه مستهلک شود و یا دچار فرسورگی شود باید تعویض شود.برای تعوض صفحه سنگ، دستگاه به برق متصل نباشد، با استفاده از آچار معمولی در دستگاه، مهره زیر صفحه را ثابت نگه دارید، آچار دیگر درون دستگاه که به شکل چنگال هست را در سوراخ های روی مهره که بین دستگاه و صفحه هست قرار دهید و در جهت فلش روی دستگاه بچرخانید.این دو آچار در جعبه تمامی فرزها هست، اما اگر این آچار ها در دسترس نبود، با انبر دست مهره را ثابت نگه دارید، پیچگوشتی را در یکی از سوراخ های مهره قرار دهید و در خلاف جهت چرخش صفحه بچرخانید تا صفحه آزاد شود.در یک دید کلی صفحات را می توان به این شکل دسته بندی کرد:

  • صفحاتی که برای کار چوب، پرداخت و ساییدن، بریدن میلگرد کاربرد دارند که به صفحات آلومینیوم اکسید معروفند.
  • صفحاتی که برای بریدن بتن و سنگ و کاشی استفاده می شوند و صفحات الماسی هستند.
  • صفحاتی که برای زنگ زدایی و فلز زدایی استفاده می شود و به فیبرها معروفند.
  • صفحاتی که برای تیز کردن و تمیز کردن فلزات استفاده می شود و به صفحات کاربید سیلیکون شناخته می شوند.
  • صفحات سیمی که برای تمیز کردن و زنگ زدایی و رنگ برداری کاربرد دارد.

نکات ایمنی کار با صفحه سنگ برش:

  • در زمان کار با سنگ برش، زیر سطح برش هیچ وسیله ای نباشد.
  • پا و یا دست خود را در مسیر برش قرار ندهید.
  • در زمان انجام کار اگر احساس کردید که برش به درستی انجام نمی شود، صفحه را بیرون بکشید و بگذارید خنک شود.
  • حواستان به اطراف باشد تا کسی در اطراف نایستاده باشد تا در صورت حرکت احتمالی دستگاه فرز به افراد دیگر آسیب نرسد.
  • مراقب باشید سیم دستگاه فرز در مسیر برش قرار نگیرد تا از ایجاد حادثه جلوگیری شود.
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>