اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


تکنولوژی


ریل نگهدارنده قطعات در رک

DIN rail یک ریل فلزی استاندارد است که به طور گسترده ای برای نصب قطع کننده های مدار و تجهیزات کنترل صنعتی در داخل رک های تجهیزات استفاده می شود. همچنین در رک هایی که در اتاق شبکه نصب شده است برای نگهداری سوئیچ های صنعتی که از DIN rail پشتیبانی می کنند، نیز استفاده می شود.

این محصولات معمولاً از ورق فولاد کربن سرد با روکش اندود شده با روی یا کروم رنگ شده ساخته می شوند. با اینکه از جنس فلز هستند، فقط برای پشتیبانی مکانیکی در نظر گرفته می شوند و به عنوان busbar برای هدایت جریان الکتریکی استفاده نمی شوند، اگرچه ممکن است اتصال زمین شاسی را فراهم کنند.

انواع

به طور کلی سه نوع ریل DIN وجود دارد:

  • بدنه ریل به شکل کلاه، نوع O یا نوع Ω، با مقطع کلاه شکل.
  • بدنه به شکل C یا C section
  • بدنه به شکل G یا G section

این ریل با عرض 35 میلی متر به طور گسترده برای نصب قطع کننده های مدار، رله ها، کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی، کنترل کننده های موتور و سایر تجهیزات الکتریکی استفاده می شود. استاندارد EN 60715 هر دو نسخه 7.5 میلی متری (در بالا نشان داده شده) و 15 میلی متر عمیق را مشخص می کند، که به طور استاندارد با ابعاد زیر تفکیک می شوند:

  • top hat rail IEC/EN 60715 - 35 × 7.5
  • top hat rail IEC/EN 60715 - 35 × 15

در برخی از کاتالوگ های سازندگان از اصطلاحات بخش کلاه بالا (Top hat section) / نوع O (Type O) / نوع امگا Ω (Type Omega Ω) نیز استفاده می کنند.

عرض ماژول

عرض دستگاه هایی که روی ریل DIN "کلاه بالایی" 35 میلی متری سوار می شوند معمولاً از "ماژول ها" به عنوان واحد عرض استفاده می کنند، و هر واحد عرض یک ماژول 17.5 میلی متر است. به عنوان مثال، یک دستگاه کوچک  ممکن است دارای عرض 1 ماژول (17.5 میلی متر عرض) باشد، در حالی که یک دستگاه بزرگ تر ممکن است دارای 4 ماژول عرض (4 * 17.5 = 70 میلی متر عرض) باشد. محفظه های تجهیزات نیز از این عرض ماژول پیروی می کنند، بنابراین ممکن است برای مثال در یک محفظه با ریل DIN فضایی برای 20 ماژول وجود داشته باشد. همه دستگاه ها از این عرض ماژول پیروی نمی کنند.

C section

این ریل ها در حد تحمل داده شده متقارن هستند. چهار ریل پر کاربرد در مقطع C وجود دارد، C20، C30، C40 و C50. پسوند عدد مربوط به ارتفاع کل محور عمودی ریل است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>