اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


شبکه

ترکیب چندین لینک به صورت موازی برای افزایش سرعت و انعطاف در شبکه

در شبکه رایانه ای، اصطلاح تجمع پیوند (Link aggregation) به روشهای مختلف ترکیب (تجمیع) چندین اتصال شبکه به صورت موازی به منظور افزایش توان عملیاتی بیش از آنچه یک اتصال واحد می تواند حفظ کند، و ایجاد افزونگی در صورت خرابی یکی از پیوندها است. یک link aggregation group (LAG) مجموعه پورتهای فیزیکی است که با هم ترکیب شده اند.هدف استفاده از تجمع پیوند یا Link aggregation، افزایش پهنای باند و انعطاف پذیری اتصالات اترنت است.

الزامات پهنای باند به صورت خطی مقیاس نمی شوند. هر نسل پهنای باند اترنت در طول زمان به صورت ده برابری افزایش یافته است: 10 مگابیت در ثانیه، 100 مگابیت در ثانیه، 1000 مگابیت در ثانیه، 10.000 مگابیت در ثانیه. اگر کسی بخواهد شروع به بالابردن حداکثر ظرفیت پهنای باند کند، تنها گزینه در پیش رو، انتقال به نسل بعدی 100.000 مگابیت در ثانیه است که می تواند هزینه بسیار سنگینی داشته باشد.

یک راه حل جایگزین، که در اوایل دهه 1990 توسط بسیاری از تولید کنندگان شبکه معرفی شده است، استفاده از تجمیع پیوندها برای ترکیب دو پیوند اترنت فیزیکی در یک پیوند منطقی است. بیشتر این راه حل های اولیه به پیکربندی دستی و تجهیزات یکسان در دو طرف اتصال نیاز داشتند.

سه نقطه ضعف در یک اتصال پورت - کابل - پورت (port-cable-port) وجود دارد. در یکی از پیکره بندی های حالت معمول کامپیوتر به سوئیچ یا سوئیچ به سوئیچ، خود کابل یا هر یک از پورت های متصل کابل می تواند خراب شود. چندین ارتباط منطقی می تواند برقرار شود، اما بسیاری از پروتکل های سطح بالاتر به گونه ای طراحی نشده اند که کاملاً یکپارچه از کار بیفتند. ترکیب چندین اتصال فیزیکی در یک اتصال منطقی با استفاده از Link aggregation می تواند ارتباطات انعطاف پذیرتری را فراهم کند.

کاربرد

ستون فقرات شبکه

تجمیع لینک یک راه ارزان برای راه اندازی انتقال داده با سرعت بالا در ستون اصلی شبکه (Network backbone)، ارائه می دهد که با این روش داده های بسیار بیشتری را نسبت به سقف معین شده برای هر پورت یا دستگاه، انتقال می دهد. تجمیع پیوندها همچنین باعث می شود سرعت انتقال داده در ستون اصلی شبکه با افزایش تقاضا در شبکه، بدون نیاز به جایگزینی و استقرار سخت افزار جدید، رشد فزاینده ای داشته باشد.

اکثر تأسیسات backbone شبکه حتی در صورت عدم نیاز فوری به کابل کشی اضافی، تعداد بیشتری کابل یا فیبر نوری در همان ابتدای راه اندازی شبکه برای مواقع ضروری نصب می کنند. این کار به این دلیل انجام می شود که هزینه های نیروی کار و هزینه های اجرایی بالاتر از هزینه کابل است و در صورت تغییر شبکه، این نوع کابل کشی اضافی، هزینه های مضاعف در آینده را کاهش می دهد. Link aggregation می تواند استفاده از این کابلهای اضافی را برای افزایش سرعت backbone شبکه با هزینه کم یا بدون هزینه اضافی را امکان پذیر کند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>