اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

آفتابگردان

کاشت و پرورش گل آفتابگردان

آفتابگردان ها گل های دستی بسیار قد بلند هستند که معمولاً به رنگ سفید یا قرمز و رنگ زرد یا قرمز وجود دارد.شکوفه این گل ها در تابستان باز می شود و می توانید هزار تا چهار هزار دانه را در هر گل ببینید و اگرچه که این گل ها خیلی از نظر گیاه دوستان زیبا محسوب نمی شود. روغن های زیادی از آفتابگردان به دست می آید که می تواند جایگزینی خوشمزه برای کره باشد و همچنین می توان از مواد مغذی آن به طور روزانه استفاده کرد.

ریشه این گیاهان به گونه ای هستند که به چهار هزار سال قبل برمی گردد و هندی ها نیز انواع مختلفی از این گیاه را پرورش می دهند و از خام یا دانه های پخته آن برای اهداف دارویی در غذا استفاده می کنند. حال در این بخش از از سایت نمناک قصد داریم به برخی از فواید این گیاه اشاره کنیم و بگوییم که چرا باید از آن استفاده کنیم؟

فواید و خواص گل های آفتابگردان برای باغچه و زمین کشاورزی

1. تغذیه برای گرده افشانی

گلبرگ های بزرگ و بیرونی آفتابگردان زنبورها را به خود جذب می کند و زنبور عسل و حتی دیگر انواع زنبورها می توانند منبع اررشمندی را در شهد و گرده این گل پیدا کنند که در مرکز هزاران گلچه از این گیاه می باشد.

سعی کنید که برای پرورش این گیاه از مواد شیمیایی استفاده نکنید و مواد طبیعی را به کار ببندید و معمولا دانه ها حاوی مواد شیمیایی سمی هستند که بیشتر گرده های مهم را خواهد کشت.

2. پرورش آسان

احتمالا هیچ گلی وجود ندارد که به آسانی بتوان آن را کشت کرد و اما این گل ها می توانند در محیط آلوده، در طول جاده یا حتی در خاک های ضعیف نیز رشد کنند. اگر می خواهید که باغچه خود را زیبا کنید، نیاز دارید که دانه ها را در حفره عمیق بکارید و اجازه دهید که ریشه های گیاه به طور وسیعی رشد کنند و تنها تفاوت بین آفتابگردان ها که در خاک ضعیف یا بارور رشد می کنند، به سایز شکوفه ها بستگی دارد و برای گیاهان بزرگ تر، نیاز دارید که زمین بارورتری را انتخاب کنید.

3. درخشندگی بخشیدن به باغچه

آفتابگردان ها می توانند براقیت و درخشندگی را به دیگر گیاهان ببخشند، مخصوصا اگر این گیاهان را در تابستان گرم بکارید.برای استفاده از فواید شکوفه ها و برگ درختان بزرگ آفتابگردان، فراموش نکنید که اول سرشاخه های برگ های پایینی را بزنید تا به ساقه های آفتابگردان دسترسی داشته باشند.

4. سم زدایی کردن خاک

اگر خاک درون باغچه شما آلوده باشد یا در شهر رویش کند باید گیاه آفتابگردان را در همان محل ها بکارید تا فلزهای سنگین را سم زدایی کند و این گیاه خاصیتی دارد که می تواند بیشتر سموم مواد شیمیایی و فلزات سمی سنگین را از خاک جذب کند.

لیست این مواد شیمیایی بلند است و حاوی منگنز، لید، کرومیوم، آرسنیک، مس، زینک و کادمیوم می باشد. باور کنید یا نه، این گیاه بعد از رویداد هسته ای مواد سمی را جذب می کند.این به شما بستگی دارد که تخمین بزنید بسته به سایز باغچه به چند آفتابگردان نیاز دارید و آلودگی محیطی که در آن زندگی می کنید، چقدر است.

5. دانه های خوردنی خوشمزه

دو نوع از دانه های آفتابگردان وجود دارد، دانه های سیاه و طوسی و هر دو نوع دانه ها منبع خوبی از سلنیوم، منیزیم و ویتامین E هستند.

انواع مختلف گل آفتابگردان

مردم تقریباً 67 نوع گل آفتابگردان زیبا را در سراسر جهان پرورش می دهند و بهتر است که از لیستی که در این بخش از رازهای باغبانی در نمناک برایتان فراهم کرده ایم، گیاه آفتابگردان مورد علاقه خود را پیدا کنید.

1. خورشید طلایی بزرگ

اساساً این گل آفتابگردان قد بلندتری دارد و طلایی آن بسیار عمیق است و این نوع گل به دلیل شکوفه های دوتایی مشهور است و این گیاه حدوداً 1.8 متر قد دارد و سر آن بسیار بزرگ است و شبیه قاصدک نیز می باشد.

2. ماموت روسی

بسیاری از مردم گل های آفتابگردان را پرورش می دهند و دلیل آن نیز سایز بزرگ آن ها می باشد. این گل ها به طرز شگفت انگیزی قد بلند هستند و گاهی اوقات تا 3.7 متر قد می کشند و این نوع از گل ها دانه های بسیار بزرگ راه راه و رنگی دارند و ممکن است که دانه های آن ها را با گیاهان دیگر اشتباه بگیرید.

3. بلوند توت فرنگی

این نوع گل آفتابگردان چند رنگ است و تقریباً 1.8 متر قد دارد و می توانید از شکوفه های صورتی و زرد آن لذت ببرید.

4. مولین راگ

این گل های آفتابگردان قرمز تیره هستند و شکوفه های بسیار زیبایی دارند و چه باور کنید و چه نکنید، می توانید این دو گل را در باغ خود بکارید زیرا فقط 1.2 متر قد دارد.

5. سفید ایتالیایی

این نوع از گل ها براق نیستند و قد بلند جذابی دارند و می توانید مرکز تیره و رنگ شده را با شکوفه های سفید در آن را ببینید و ساقه های آن حدود یک و نیم متر قد دارند و ویژگی خواص آن ها این است که می توانند گل های چندگانه را در طول فصل پرورش خود تولید کنند.

6. پرتو آفتاب

این گل ها نیز حدود یک و نیم متر قد دارند و معمولاً رنگ آنها زرد طلایی می باشد اما زیاد ضخیم و مقاوم نیستند و گل های این گیاه معمولاً بسیار خاص هستند.

7. بکا های کوچک

این گل آفتابگردان حدود 1 متر رشد می کند اما شکوفه های رنگی بسیار جذاب دارد که ممکن است کمی حساسیت ایجاد کند و می توانید از این گل های طلایی روشن و قرمز خود را در باغچه لذت ببرید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>