اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

پرده نماش سه بعدی

در حال حاضر در کنار قابلیت های تلویزیون های سه بعدی، پخش فیلم های سه بعدی توسط ویدئو پروژکتورها نیز بسیار مورد توجه و علاقه دوستداران سینما قرار گرفته است.هم اکنون این ویژگی جدید، بیشتر در ویدئو پروژکتورهایی با تکنولوژی تصویر DLP مشاهده می شود.

کیفیت بزرگ تصاویر این دسته از پروژکتورها به 150 اینچ می رسد، به طوری که بیننده هنگام تماشای فیلم های سه بعدی خود را در بطن ماجرا و وقایع احساس کرده و لذت و هیجان بیشتری از دیدن تصاویر می برد.بنابراین با این فن آوری تجربه داشتن سینمای سه بعدی در خانه امکان پذیر می شود.

فناوری سه بعدی بر این اساس ایجاد می شود که نگاه کردن به یک سوژه از دو زاویه متفاوت باعث درک عمق و فاصله اجسام از یکدیگر می شود و علت آن اختلافات زاویه است.با این تفاسیر در پرده نمایش سه بعدی باید تصویری که برای هر چشم فرستاده می شود با هم تفاوت داشته و از دو زاویه مختلف باشد.در پرده نمایش سه بعدی روش هایی برای ارسال تصاویر متفاوت برای هر چشم وجود دارد که شامل موارد زیر می شود:

روش استیوسکوپیک (Stereoscopic) در پرده نمایش سه بعدی

در روش استیوسکوپیک در پرده نمایش سه بعدی از دو عکس مجزا برای هر چشم استفاده می شود. در این روش تصاویر کاملا مجزا بوده و با یکدیگر تداخل ندارند، بنابراین کیفیت تصویر بالاست.عدم امکان مشاهده چند نفره فیلم یا تصویر.

روش آناگلیف (Anaglyph) در پرده نمایش سه بعدی

همانطور که می دانید فیلترهای رنگی مانع از عبور نور هم رنگ خود می شوند. حال شما می توانید با گذاشتن یک عینک ساده که دو فیلتر رنگی را داراست برای هر کدام از دو چشم، نورها یا تصاویری که مربوط به خودشان است را دریافت کنید که در روش اناگلیف در پرده نمایش سه بعدی از این مکانیسم بهره می برد.

روش پلاریزیشن (Polarization) در پرده نمایش سه بعدی

امروزه در سینما ها برای پخش فیلم های سه بعدی از روش پلاریزیشن در پرده نمایش سه بعدی استفاده می شود. در این روش از فیلتر های پلاروید (Polaroid) استفاده می شود.این فیلتر ها شفاف بوده و روی کیفیت تصویر و رنگ ها تأثیر ندارد. فیلتر های پلاروید مانند یک پرده کرکره عمل می کنند و نور های عمودی یا افقی ساطع شده از تصویر را از هم مجزا می کنند. در این روش از دو پروژکتور برای تصاویر چشم چپ و چشم راست استفاده می کنند و جلوی هر کدام یک فیلتر پلاروید قرار می دهند.

روش اکتیو شاتر (Active shutter) در پرده نمایش سه بعدی

از روش اکتیو شاتر در پرده نمایش سه بعدی، تلویزیون ها و بازی های کامپیوتری سه بعدی مورد استفاده قرار می گیرند. در این روش دو تصویر متفاوت برای هر چشم با فاصله زمانی بسیار کم پشت سر هم پخش می شوند.

با استفاده از عینک مخصوص در لحظه ای که تصویر مربوط به چشم چپ پخش می شود صفحه ی جلوی چشم راست شما تیره می گردد تا شما با این چشم تصویر را نبینید و با این عمل به صورت برعکس برای چشم دیگر تکرار می شود.تیره شدن شیشه های عینک در سرعت بسیار بالا انجام می شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>