اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

پرینتر

برخلاف بیشتر قطعات کامپیوتری که فقط کافی است آن را به برق زده و دیگر کاری به کارش نداشته باشید، باید مراقبت ویژه ای از پرینترها به عمل آورید و بدانید چگونه از پرینتر خود مراقبت کنید. ممکن است تصور کنید که با خرید پرینتر ارزان، هزینه های جانبی نیز کاهش خواهند یافت، اما دقت داشته باشید که قیمت مواد مصرفی اصلی پرینترها تقریباً به اندازه قیمت یک پرینتر نو است.

جلوگیری از خشک شدن جوهر پرینتر

قبل از نصب پرینتر، حتماً دفترچه راهنمای پرینتر خود را بخوانید تا هنگام نصب دچار مشکل نشوید. بزرگ ترین مشکل پرینترهای جوهر افشان، خشک شدن جوهر آن ها در صورت عدم استفاده طولانی مدت از پرینتر است.به همین دلیل سازندگان برای جلوگیری از خشک شدن جوهر پرینتر بخشی به نام Nozzle Check یا Test Print را در نرم افزار همراه پرینتر قرار داده اند تا در صورت عدم استفاده طولانی مدت از پرینتر، هر هفته یا ده روز یک بار این قسمت را اجرا کنید تا با چاپ یک متن یا طرح مختصر، از خشک شدن جوهر پرینتر جلوگیری کنید. خوشبختانه پرینترهای لیزری چنین مشکلی ندارند.

نگهداری از پرینتر و مواد مصرفی آن

تا جایی که امکان دارد، سعی کنید از مواد مصرفی اصلی در پرینتر خود استفاده کنید. جوهرهای ساخته شده توسط سازنده اصلی با پرینتر شما سازگاری کامل داشته و می توانید مطمئن باشید که کیفیت چاپ نسبت به قبل تغییر نخواهد کرد. البته می توانید کارتریج را شارژ کنید، اما هر جوهر متفرقه ای با پرینتر سازگار نبوده و تنها برخی از آن ها کیفیت خوبی دارند.

این که بدانید کدام جوهر متفرقه با پرینتر شما هماهنگی بهتری از نظر کیفیت نهایی چاپ دارد، تنها با آزمایش این جوهرها امکان پذیر است. شارژ جوهر و کارتریج نیز وضعیت مشابهی دارد و با آن که هزینه آن از خرید یک جوهر و کارتریج جدید بسیار کمتر است، اما مشکلات و افت کیفیت خود را دارد. به همین دلیل نگهداری از پرینتر و مواد مصرفی آن بسیار مهم می باشد.

تأثیر کاغذ در نگهداری از پرینتر

هر کاغذی نیز با پرینتر شما هم خوانی ندارد. وب سایت شرکت سازنده چند مدل کاغذ برای پرینتر شما معرفی کرده، اما می توان از تولیدات سازندگان دیگر نیز بدون نگرانی استفاده کرد. کاغذها در وزن های مختلفی تولید می شوند. وزن بیشتر کاغذ برابر است با کیفیت بالاتر و البته قیمت بیشتر، با این حال هر کاغذ گلاسه ای برای پرینتر شما مناسب نیست.

تصور نکنید که با خرید کاغذ گلاسه هایی که در فروشگاه های لوازم التحریر به فروش می رسند و قیمت پایینی دارند، می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید. کاغذهای مخصوص پرینترها طوری طراحی شده اند که بتوانند به خوبی جوهر و تونر را جذب کنند. کاغذهای گلاسه معمولی ممکن است نتوانند جوهر را جذب کرده و در نتیجه پس از چاپ با تصویری مبهم و رنگ های به هم ریخته رو به رو خواهید شد.

همچنین برای داشتن بهترین کیفیت، قبل از شروع چاپ، نوع کاغذ خود را از فهرست کاغذهای موجود در نرم افزار پرینتر انتخاب کنید. برای مثال، هنگامی که کاغذ شما Premium Glossy است، باید همین مدل را از فهرست کاغذها انتخاب کنید. برای صرفه جویی در مواد مصرفی، سعی کنید در مواقعی که به چاپ با کیفیت نیاز ندارید، از حالت Draft استفاده کنید تا جوهر و تونر کمتری مصرف شود.

در پرینترهای جوهر افشان، با هر بار روشن شدن پرینتر، کمی جوهر صرف تمیز کردن هد چاپ می شود. به همین دلیل اگر به صورت مداوم از پرینترهای جوهر افشان استفاده می کنید، دستگاه خود را روشن بگذارید. نگران مصرف برق آن نیز نباشید، زیرا در زمان بیکاری پرینتر در حالت Stand by قرار می گیرد که توان مصرفی را تا حدود زیادی کم می کند.

تمیز کردن پرینتر

پرینتر خود را تمیز نگه دارید. اگر سینی نگه دارنده کاغذ پرینتر شما در معرض هوا قرار داشته و همیشه دسته ای کاغذ نیز در آن وجود دارد، باید بدانید که گرد و غبار به سادگی در پرینتر شما نفوذ خواهد کرد و در نتیجه بعد از مدتی باعث بروز مشکلات می شود. به همین دلیل با توجه به میزان استفاده از پرینتر، در بازه های زمانی معین باید نسبت به تمیز کردن پرینتر خود اقدام کنید.

اگر پرینتر شما دارای درب است (مانند درب پرینترهای جوهرافشان که برای تعویض جوهر در نظر گرفته شده اند)، سعی کنید همیشه آن را بسته نگه دارید. برای تمیز کردن بدنه پرینتر نیز از پارچه ای نرم و بدون پرز استفاده کنید. در ضمن هیچ گاه از الکل و دیگر حلال ها برای تمیز کردن داخل و خارج پرینتر استفاده نکنید.از ابزارهای موجود در نرم افزار پرینتر برای رفع عیب استفاده کنید. این ابزارها شامل تمیز کردن هد پرینتر و تنظیم نازل های چاپ است. بهتر است از ابزار تمیز کردن هد تنها یکی دو بار در هر دفعه استفاده کنید.

این ابزار از جوهر پرینتر برای تمیز کردن هد استفاده می کند و در صورتی که چند بار پشت سر هم از آن استفاده کنید، حجم زیادی از جوهر شما مصرف خواهد شد.نکته آخر شاید کمی ساده به نظر برسد؛ همیشه پرینتر را به کمک دکمه آن خاموش کرده و به طور مستقیم آن را از برق نکشید. انجام این کار باعث می شود که هد پرینتر در محل اولیه خود قرار نگرفته و پروسه خاموش شدن دستگاه به درستی صورت نگیرد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>