اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

کول پد

یکی از دغدغه های همیشه ثابت و مهم برای کاربران لپ تاپ ها مقوله خنک سازی فن کامپیوتر یا لپ تاپ می باشد و شیوه تولید گرما به این صورت است که هنگام عبور جریان برق از قطعات الکترونیکی لپ تاپ گرما تولید می شود. حال برای خنک گردن آن قطعاتالکترونیکی باید از خنک کننده ها یا کول پد استفاده کنیم. در ادامه به این بحث که چگونه سی پی یو را خنک کنیم و فاکتورهای مهم در خرید کول پد می پردازیم.

چگونه CPU (سی پی یو) را خنک کنیم؟

اگر از لپتاپ خود برای بازی های حرفه ای و یا برنامه های گرافیکی سنگین استفاده می کنید بهتر است برای پایین آوردن دمای سی پی یو و محافظت از آن در مقابل آسیب، به فکر سیستم cooling مناسب برای آن باشید. سیستم های خنک کننده موجود در بازار متفاوت بوده و بر اساس سلایق مختلف طراحی شده اند. ولی برای انتخاب یک کول پد مناسب با لپتاپ شما در نظر گرفتن چند ویژگی مهم است:

1.قیمت کول پد

مطمئناَ در انتخاب یک کول پد قیمت آن نقش مهمی بازی می کند ولی باید در نظر داشته باشید، نگهداری مناسب لب تاپ نیز برای شما بسیار مهم است. به طور معمول قیمت کول پد در ایران چیزی در حدود 15000 الی 80000 تومان می باشد.

2. ماندگاری کول پد

این مورد به جنس فن بکار رفته و کلا مواد خنک کننده آن بستگی دارد. آهن، پلاستیک و یا آلمینیوم معمولا جنس تشکیل دهنده خنک کننده های لپ تاپ ها هستند. معمولا فن هایی که جنس خوبی ندارند بعد از گذشت مدت کوتاهی کارایی خود را از دست می دهند و باد مناسبی تولید نخواهند کرد. پس جنس بدنه تأثیر بسیاری در ماندگاری کول پد دارد.

3. بی صدا بودن فن

سر و صدای فن نه تنها مانع از تمرکز موقع کار می شود بلکه بعد از مدتی غیرقابل تحمل می شود. حتما فن را قبل از خرید تست کنید و یا مشخصات فنی آن را مطالعه کنید تا از بی صدا بودن فن مطمئن شوید.

4. قابل حمل بودن کول پد

از آن جایی که خود لب تاپ قابل حمل است، لازم است تا کول پد به عنوان یک ابزار جانبی آن نیز قابل حمل باشد. اکثر کول پد ها از برق خود لپ تاپ برای تامین انرژی خود استفاده می کنند، پس تاجایی که ممکن است کول پد آن نیز برای قرار گرفتن در کنار لپ تاپ باید جمع و جور و قابل حمل باشد. قابل حمل بودن کول پدها از موارد مهم در انتخاب آنها برای خرید است.

5. قدرت خنک سازی لپ تاپ

مهم ترین عاملی که باید در نظر گرفت قدرت خنک سازی لپ تاپ است. در این رابطه مطالعه بروشور و کاتالوگ و آگاهی از تعداد فن ها، نحوه قرار گیری آن ها و همی نطور تجربیات دیگران در استفاده از برند و یا مدل خاصی می تواند به شما کمک کند.

6. طراحی کول پد

این مورد از دو دیدگاه قابل بررسی است. یکی سلیقه و دیگری کاربرد. بعضی از شرکت ها به زیبایی آن بیشتر اهمیت داده اند تا در لحظه، مشتری را جذب نمایند و بعضی نیز بیشتر به جنبه کاربردی آن توجه کرده اند و اینکه طراحی نادرست باعث بروز عوارض برای لپ تاپ و همچنین استفاده کننده آن نشود، در واقع طراحی کول پد انجام می دهند. زاویه خنک کننده با لپ تاپ و مواد سازنده آن هر دو عواملی هستند که در این زمینه اهمیت دارند. هر کدام از این دو عامل اگر به درستی رعایت نشود کول پد طراحی شده معیارهای صحیح را نخواهد داشت.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>