اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

گردشگری_هوشمند

گردشگری هوشمند:
گردشگری هوشمند اصلا کار سختی نیست! از دیرباز مسافرت و سفر کردن یکی از نیاز های مهم و اساسی انسان ها بوده که باعث گسترش گردشگری و سفر نیز شده است. اما تامین این نیاز اساسی دغدغه هایی هم دارد. هزینه ی سفر یکی از مهم ترین دغدغه های سفر است، هرچند این روزها با وجود آژانس های مسافرتی و تورهای متنوع سفر کردن راحت شده و شما می توانید با کمترین هزینه سفر کنید. اما هوشیارانه و کم هزینه سفر کردن مستلزم رعایت نکاتی است که باید قبل از آغاز هر سفری از آنها آگاه باشید. همراه ما باشید تا 10 روش برای تبدیل شدن به گردشگری هوشیار و کم هزینه را به شما معرفی کنیم.

1-انتخاب مقصد هوشمندانه و ماندن در آنجا:
انتخاب مقصد مناسب یکی از مهم ترین روش ها برای تبدیل شدن به گردشگری هوشیار و کم هزینه است.
دسترسی به مقصد گردشگری هوشمند باید - از نظر جسمی و دیجیتالی - توسط همه مسافران یا بازدیدکنندگان صرف نظر از سن، زمینه فرهنگی یا هرگونه ناتوانی جسمی قابل دسترسی باشد. شما باید مقصدی را انتخاب کنید که به راحتی از طریق حالت های مختلف حمل و نقل و با یک سیستم حمل و نقل عمومی قوی و راحت برای همه همراهانتان قابل دسترسی باشد. به جای آنکه بعد از بازدید کوتاه از یک شهر سریع سوار قطار و یا هواپیما شوید و به جاهای دیگر بروید، بهتر است بیشتر وقت خود را در یک یا چند جای محدود صرف کنید. از اینکه چهار یا پنج روز در یک منطقه بمانید نترسید، زیرا هزینه های جابه جایی به سرعت افزایش می یابد، بنابراین ماندن در یک جا به طرز غیر قابل باوری از هزینه های شما می کاهد.

2-گردشگری هوشمند | راه زمینی را امتحان کنید:
بلیط هواپیما معمولا بیشترین بخش بودجه ی سفر را به خودش اختصاص می دهد، بنابراین اجتناب از حمل و نقل هوایی می تواند به طور قابل توجهی باعث صرفه جویی در هزینه ها شود. البته ناچار هستید، از بررسی های امنیتی فرودگاه ها چشم پوشی کنید که مطمئنا فداکاری بزرگی است. از آنجا که سفرهای هوایی تأثیر زیادی در تغییرات آب و هوایی دارند، یک مزیت دیگر استفاده نکردن از هواپیما، این است که میزان تأثیر کربن سفر شما کاهش پیدا می کند در نتیجه هوشمندانه به محیط زیست هم یاری رسانده اید. سفر به مکان هایی در نزدیکی شهر محل اقامت تان هستند، به شما این فرصت را می دهد تا از دانسته هایتان در مورد منطقه بهره ببرید و مکان هایی را کشف کنید که بازدیدکنندگانی که از نقاط دور می آیند از وجود آن ها غافل باشند.

3-لذت بردن از تک تک لحظات سفر:
وقتی قصد سفر می کنید، باید از تک تک لحظات خود لذت ببرید. رینولد یک عکاس است ولی معتقد است نیاز نیست از همه چیز و همه لحظات عکس گرفته شود. او با اینکه عکاس است در این مورد ادامه داد" گاهی اوقات دوربین خود را کنار می گذارم و اگر بتوانم از آن لحظه ناب پیشرو لذت می برم. نیازی نیست از همه چشم اندازهای زیبا عکس گرفته شود و همه بشقابهای غذا در صفحات مجازی ثبت شوند. در سفر باید با چشمان خودمان و نه صفحه دوربین از دیدنی ها لذت ببریم. "
سعی کنید از زیبایی های طبیعت و حتی مسیر سفر خود نهایت لذت را ببرید هدف تنها رسیدن به مقصد نیست بدون شک طی کردن مسیر بخش زیادی از زمان ما را در سفر تشکیل می دهد پس بهتر است از آن نهایت لذت را ببریم.

4- منعطف بودن در انتخاب ها و اتفاقات سفر:
اصراری نداشته باشید که حتما با بهترین پرواز سفر کنید و به بهترین هتل بروید. خیلی وقت ها اقامت در هاستل و مکان های ارزان چیزهای بیشتری به شما می آموزد.
زیاد خرج کردن در سفر و انجام دادن کارهای پرهزینه ضامن خوب بودن سفر و بیشتر خوش گذشتن به شما نیست! نکته دیگری که باید راجب آن انعطاف به خرج داد، راجب برنامه ریزی سفر است. گاهی خارج از چارچوب برنامه عمل کردن، سفر را برای شما لذت بخش تر می سازد. رینولد معتقد است " اگر برنامه سفر دقیقی دارید مطمئنا نمی توانید از فرصتها و اتفاقات بدون برنامه پیش آمده لذت ببرید. بسیاری از بهترین خاطرات من در طول سفر بدون برنامه اتفاق افتادند. شروع این تجربه ها بخاطر آشنایی با یک نفر در خیابان و یا همراهی شدن با گروهی از افراد اتفاق افتاد." از بهم زدن برنامه سفرتان نترسید، نتیجه این کار برایتان جالب و هیجان آور خواهد بود.

5-مدیریت هزینه ها و ولخرجی نکردن در سفر:
خرج کردن پول برای سفر، موضوعی نیست که با کاستن از حساب بانکی مان، پول مان را ببلعد و از خرج کردنش افسوس بخوریم. اما باید در نظر داشته باشیم که بیش از اندازه خرج کردن هم می تواند جیب ما را بعد از سفر حسابی خالی کند. برای درست خرج کردن در سفر باید قبل از مسافرت برای سفر خود بودجه تقریبی تعیین کنید. مدیریت هزینه ها و کنترل مخارج از مهم ترین مسائل در سفر است. سعی کنید در پیش بینی هزینه های سفرتان مقداری بودجه برای هزینه های پیش بینی نشده در نظر بگیرید. در اینصورت اگر خرج پیش بینی نشده ای پیش آمد، غافلگیر نخواهید شد.
برای این کار می توانید درصدی عمل کنید. مثلا با خودتان بگویید که ‍10 درصد از کل بودجه سفر را به خرج های پیش بینی نشده اختصاص می دهم. با افزایش پس اندازتان می توانید سفری بدون اضطراب داشته باشید. بهتر است سرمایه گذاری و پس انداز عاقلانه ای داشته باشید تا بتوانید سفر بهتری داشته باشید. به جای آنکه برای پول کار کنید بگذارید پولتان در خدمت شما باشد. و برای رسیدن به این هدف کمتر از متوسط درآمدتان خرج کنید و مابه تفاوت آن را برای سفر آیندتان پس انداز کنید.

6- حذف خریدهای غیرضروری در سفر:
در نهایت باید به خاطر داشته باشید که کار شما با تعیین بودجه و قرار گرفتن در جاده تمام نمی شود، بلکه حالا باید انجام هزینه ها را پیگیری کنید. افرادی که همیشه زود تر به خانه باز می گردند، دقیقا کسانی هستند که بدون برنامه سفر راهی می شوند و همچنین در مورد خرج کردن پول در جاده هیچ ایده ای ندارند.با پیگیری و ردیابی هر هزینه، به صورت دقیق متوجه می شوید که آیا به درستی در مسیری که برنامه ریزی کرده اید قرار دارید یا خیر.
حتی ممکن است برنامه ی هزینه های شما نیاز به اصلاحی داشته باشد، با بررسی دوباره می توانید سریع این مشکل را نیز حل کنید سعی کنید بیشتر وسایل مورد نیاز خود را در سفر همراه داشته باشید که مجبور به خرید مجدد آنها در سفر نشوید. علاوه بر اینها در سفر خریدهای غیرضروری زیادی وجود دارد که انجام می دهیم. برای مثال سفارش چیزی غیرضروری برای ناهار یا خریدن سوغاتی غیرضروری در یک کشور خارجی خرجی غیرضرور محسوب می شود. برای آنکه بتوانیم زیر سطح متوسط درآمدتان خرج کنید، باید این نوع خریدها را از زندگی خود حذف کنید. اگر این کار را انجام دهید مطمئنا چیزی از دست نمی دهید، بلکه پس انداز خود را نیز افزایش می دهید.

7-معاشرت با افراد بومی و محلی:
تا جایی که می توانید با افراد بومی و محلی معاشرت کنید. به جای اینکه وقتتان را به گوش دادن به صحبت های تورلیدرها اختصاص دهید سعی کنید در مکان های عمومی مانند مترو و اتوبوس با مردم معاشرت کنید و از آنها درباره مکان هایی که باید از آن دیدن کنید مشورت بگیرید. ده ها وب سایت و اپیلیکیشن های پیام رسانی فوری و انجمن های مسافرتی به شما این امکان را می دهد با افرادی که در شهرهای دیگر زندگی می کنند و البته شما هم از قضا مسافر آنجا هستید ارتباط برقرار کنید.
سعی کنید از راهنمایی ها پیشنهادات و توصیه هایشان راجع به دید و بازدید و مکان های دیدنی محلی استفاده کنید. با این روش می فهمید که مردم منطقه واقعاً چگونه زندگی می کنند. در هواپیما، قطار، کشتی یا اتوبوس سعی کنید مکالمه ای را با شخصی شروع کنید. در خلال این گفتگوها شاید فرد به یک محلی بر بخورید و از او راهنمایی های بسیاری دریافت کنید. این شیوه کارآمدتر و بهتر هست زیرا هم سفر پیدا کرده اید و هم این گفتگو حس اعتماد و اطمینان را بین شما تقویت می کند.

8-هفته ای از سال که به سفر می روید خارج از دسترس باشید:
زمانیکه از هواپیما خارج می شوید مسلما دیگر نمی توانید همه جا حاضر و آنلاین باشید. باید این مهارت را در زندگی روزمرتان یاد بگیرید؛ در اینصورت می توانید در طول سفر از این مهارت ها بیشتر استفاده کنید. تالتی می گوید" کاری که هر سال انجام می دهم اینست که حداقل دو هفته در سال از اینترنت و گوشی خود به طور کامل فاصله می گیرم. این یعنی با هیچ کسی در ارتباط نخواهم بود. هر زمان این کار را انجام دادم وقت بیشتری برای تفریح و انرژی بیشتری برای سرگرمی های خلاقانه داشتم." به نظر می رسد که ذهن در طول تعطیلات، تمام دلایلی که باعث چک کردن موبایل، اسکرول یا پست کردن می شوند را ردیف می کند.
دلیل این است که چک کردن موبایل باعث ترشح هورمون دوپامین می شود؛ این انتقال دهنده ی عصبی به رفتارهایی منجر می شود که مغز دارای پاداش تلقی می کند. در واقع این امر اتفاقی نیست که دوپامین، نقش مهمی در اعتیاد ایفا می کند. علاوه بر این، چک نکردن تلفن همراه باعث ترشح هورمون های استرس زا مانند کورتیزول می شود. پس اگر زمانی احساس کردید نیاز به دسترسی به موبایل خود دارید، از خود بپرسید که آیا این حس واقعی، یا تنها یک بهانه است. هر زمان که در طول مسافرت به طور اتفاقی متوجه شدید به سراغ گوشی موبایل رفته اید، از خود بپرسید: مهم ترین دستاورد این کار چیست؟ کمترین اثر چک کردن موبایل این است که تمرکزتان را مختل می کند. اگر خبرهای بدی در گوشی انتظار شما را بکشند، ممکن است روزتان خراب شود.

9-انتخاب مقاصد شاد و مفید برای سفر:
برای تبدیل شدن به گردشگری هوشمند دنبال مقصدی خوب برای مسافرت باشید که مناظر زیبایی داشته و مردمانش هم مهربان و دوستانه باشند. این کشورها خدمات بسیار خوبی به مشتریان داده و گزینه های بسیار عالی برای مسافرت هستند. می توانید به این مکان ها در جهان سفر کنید و طعم شادی منحصر به فردی را در آنها بچشید. سعی کنید وقتی به سفر می روید همه وقت خود را در داخل دیوارهای یک تفرجگاه یا مناطق معمولی تلف نکنید. به میان ساکنان منطقه بروید و با فرهنگ بومی آنها آشنا شوید. راسل بچه های خود را به کوبا برد؛ بچه ها نه تنها عاشق کوبا شدند بلکه چیزهای با ارزش زیادی هم یاد گرفتند.
راسل ادامه داد" آنها به جای تمرکز بر خود سفر به کسب تجربه های جدید و یادگرفتن مهارت های تازه توجه پیدا کردند." در سفر شما می توانید با انسان ها و فرهنگ های مختلف مردم جهان از نزدیک آشنا شوید و آداب و معاشرت کنید تا بتوانید تجربه ای جدید را کسب کنید تجربه زیاد در زندگی باعث موفقیت شما می شود. با سفر کردن به مناطق دور افتاده و بکر جهان با شیوه های گوناگون زندگی آشنا می شوید، از مزرعه داری گرفته تا قبیله ای. روش های زندگی مردم جهان را می بینید و شاید هم مدتی را با آن ها سپری کنید.
هیچ امر دیگری به اندازه ی مسافرت کردن نمی تواند شما را به مردم شهر یا کشوری نزدیک کند. مطمئنا اصلی ترین نتیجه ای که سفر کردن در پی دارد، احساس نزدیکی و صمیمیتی است که بین ملت ها شکل می گیرد. دیگر ملت ها و فرهنگ ها را دوست خواهید داشت و درمی یابید که همه جای این کره ی خاکی، آسمان آبی است. این گونه است که جامعه ی بشری به درک کامل و متقابل می رسد.

10-تبدیل سفر خود به سفری شاد و موفق:
برای اینکه گردشگری هوشمند باشید سعی کنید در سفر به خود و دیگر همسفرانتان سخت نگیرید تا تجربه ی یک سفر شاد و موفق را رقم بزنید. سفر به عنوان یکی از راه های موثر در شادی، مورد توجه قرار گرفته و حتی به حوزه پزشکی و روانپزشکی نیز راه پیدا کرده است. به طوری که امروز وقتی برای کسی از حال بد می گویید، یکی از پیشنهادها این است: که به سفر بروید. سفر رفتن برای بسیاری نجات دهنده است و پادزهری است که می تواند دردها را التیام ببخشد.
می توانید پول سفر را خرج خرید چیزهای دیگری کنید، ساعت بخرید یا گوشی موبایل جدید، ولی شادی ای که از خرید هرکدام از آنها دست می دهد به پای شادی سفر نمی رسد. نتایج تحقیقات اخیر محققان دانشگاه کرنل آمریکا نشان داده شادی که به دنبال خرید چیزهای روزمره به دست می آورید شادی نسبی است، به سرعت در زندگی شما تبدیل به امری عادی می شود و به زودی از آن خسته می شوید پس شادی وسیعی را با سفر کردن تجربه و لمس کنید و سعی کنید لحظات خوش و ماندگاری را برای همیشه در ذهن خود ثبت کنید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>